Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@suricata píše:…no zas takový odborník nejsem, ale tělo (v příp. nesnášenlivosti) se po vysazení určité potraviny, dává dohromady 3-4 týdny. To stejné obráceně, nesnášenlivost se může projevit za 3-4 týdny. V případě alergie samozřejmě dříve…
@Alka jé děkuju za opakováníHádka znám, máme od něj ten mandlový olej do koupele, mohla bych ho zas začít dávat místo linoly a pak intimní hygienu pro ženy, je to super, mohla bych mu zkusit napsat
doktorka i kožní jsou přesvědčení, že je to dietní chyba, ale já na malého docela dbám, vaříme mu zeleninové polívky a vývary, hodně ryb a maso jen kvalitní, a má všechno bez soli a cukru, občas mu dám rohlík, ale to proto, že chleby mu dělá špatně na bříško, no možná ty syrové jablka a mošt, nevíš jak dlouho po vysazení potraviny se to upraví? myslím, že až zvládnem ten prvotní šok, tak na něco příjdem, děkuju za pomoc
@Alka prací prášek mám furt stejný
ale ykusím dát ještě jedno ždímámí bey prášku
Necetla jsem celou diskuzi, ale zkus si koupit bílou vazelinu v lékárně, je fakt hodně mastná, kam se hrabe indulona, promazavam po každém koupání a exem je pryč, ale běda jak ho 1-2 dny nenamazu, hned to má zpátky ![]()
…možná zkus přidat jako aviváž ocet, měl by desinfikovat a neutralizovat zbytky pracího prášku, ale pokud máš stejný, tak tím to asi nebude
@suricata pro atopiky je jedno pravdlo- místo aviváže přidávat do posledního máchání trochu octa.
Teda to s tím octem neznám, ale hned vyzkouším, a platí to i pro prací gel?
@suricata pro všechny prášky. Ocet jakoby desinfikuje prádlo a změkčuje pro citlivou pokožku. Stačí do posledního máchání přidat množství glo glo glo. ![]()
Já to dělám celý život. A neboj, prádlo smrdět nebude ![]()