Poslední zkouška na VŠ

Anonymní
28.1.21 06:54

poslední zkouška na VŠ

Ahoj,

máte někdo zkušenost na VŠ s poslední zkouškou před státnicemi, že by vám ji vyučující nechtěl dát? Konkrétně jde o to, že zkoušku nebyla složena už v dubnu, tudíž nebyla možnost jít k obhajobě. Teď byla v termínu odevzdaná diplomka ale ani na třetí pokus neuznala vyučující zkoušku. Je možnost odvolání se proti tomu?
Vyučující je vedoucí katedry, kontaktoval jste někdo přímo děkana?

Děkuji za reakce :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14522
28.1.21 07:12

No, upřímně, na zkoušku se máš primárně naučit. Pokud látku umíš, není důvod zkoušku neudělat. Nebo jak se projevuje stav, že ti profesor nechce dát zkoušku? Máš důkazy, že tě cíleně topí? Tohle je vždy slovo proti slovu a profesor tahá za delší konec lana. Možná existuje něco jako přezkoušení před komisí. Spíš bych řešila další postup na studijním. Tam ti k tomu řekli co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
28.1.21 07:14

Kontaktujte vyučující nejlépe osobně (ať vidí, že máte zájem) a vysvětlete ji, že je to Vaše poslední zkouška před SZZ. Ukažte trochu pokory. Určitě se nějaké řešení najde. Z druhé strany (přes děkana) bych to netlačila. Mohlo by se Vám to vymstít, když bude třeba v komisi u SZZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 07:22

Konkrétně se to netýká přímo mě, ale kamarádky. Na zkoušku naučená byla, i v práci jsme s ni řešili jeden příklad, který ji dle vyučující ve zkoušce chyběl.
Na studijní i přímo ji psala, zatím se nikdo neozval. Případný termín státnic by měl být hned zkraje února, což je blízko.
@nozu na studijním vyšli u druhého pokusu, že dali ještě třetí.
@pauli1 psala přímo vyučující i po přechozím pokusu. Profesorka napsala co chybělo, kde ztratila body. Toto vše tam nyní napsala.

• Citovat
  • Nahlásit
6790
28.1.21 08:03

No moc naucena nebyla a ani poucena, kdyz predmet uz opakovala. Pokus navic uz dostala a nevyuzila a jsou urcite lidi co VS takto neudelali. Muze se prihlasit znova a zkusit si nechat uznat to, co uspesne udelala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1524
28.1.21 08:04

Termín vyučující nechtěl dát? Buď má body nebo nemá. Může se na test podívat popř body nechat přepočítat. Pokud skutečně test již na 6. Pokus nezvládla tak prostě dle mého danému předmětu nerozumí. Může zkusit jít za vyučující ji požádat o mimořádný termín, ale vzhledem k termínu státnic nevím jak to chce stihnout. Každopádně nebyla by první ani poslední co VŠ nedostuduje, pokud nesplní podmínky studia mělo by to tak i být, nejsi na ZŠ, aby ti v jednom pololetí učitel trochu přidal a v dalším zase ubral…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14522
28.1.21 08:26

No pokud to bylo formou testu, tak to v žádném případě není o tom, že by vyučující nechtěl uznat zkoušku. Tam je velmi průkazné, jestli test splnila nebo ne. Takže bych změnila rétoriku z „vyučující mi nedal zkoušku“ na „neudělala jsem test“. To za prvé. Znova bych se obrátila na studijní s prosbou o mimořádný termín, u vyučujícího si domluvila konzultace a na test se pořádně naučila. Co chce dělat jiného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 08:44

Tak přihlásit se na školu znova bych nechala až jako poslední variantu.
Do 10ti dní půjde podat odvolání, nechat přepočítat body. Profesorka zatím nereagovala (od pondělí).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 08:51
@nozu píše:
No pokud to bylo formou testu, tak to v žádném případě není o tom, že by vyučující nechtěl uznat zkoušku. Tam je velmi průkazné, jestli test splnila nebo ne. Takže bych změnila rétoriku z „vyučující mi nedal zkoušku“ na „neudělala jsem test“. To za prvé. Znova bych se obrátila na studijní s prosbou o mimořádný termín, u vyučujícího si domluvila konzultace a na test se pořádně naučila. Co chce dělat jiného?

Zkouška formou online - 5 testových otázek + 2 otevřené, kde chtěla právě popis, příklad.
Zkrátka hodnocení tomu moc neodpovídá. Dává málo bodů i když tam student popíše celá skripta..

Zajímá mě, jestli se s tím někdo setkal, popř. podal odvolání, nechal přepočítat body..

• Citovat
  • Nahlásit
6790
28.1.21 09:22
@Anonymní píše:
Zkouška formou online - 5 testových otázek + 2 otevřené, kde chtěla právě popis, příklad.
Zkrátka hodnocení tomu moc neodpovídá. Dává málo bodů i když tam student popíše celá skripta..Zajímá mě, jestli se s tím někdo setkal, popř. podal odvolání, nechal přepočítat body..

Ze toho napise hodne neznamena, ze je to spravne. Muze to taky znamenat to, ze tomu vubec nerozumi a pise hlavne aby tam neco bylo.

Ale prepocitat body a zkontrolovat si to urcite muze nechat. Kdyz dojde s pokorou, ze si mysli, ze to napsala lip, nez je bodove ohodnoceni co dostala.

A urcite muze jit prezkouseni pred komisi, ale uprimne. Ten test je urcite „jednodussi“ varianta. Ale vsechno bude urcite zalazet na tom zkousejicim taky. Pokud jsou „na kordy“ tak moc snady z jeji strany bych necekal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 09:45
@Anonymní píše:
Zkrátka hodnocení tomu moc neodpovídá. Dává málo bodů i když tam student popíše celá skripta..Zajímá mě, jestli se s tím někdo setkal, popř. podal odvolání, nechal přepočítat body..

To je jak kdybys psala o mych studentech, taky si mysli ze kdyz popisou dve a4, tak jim to dam, přitom mi stačí dve slova, někdy to ani nečtu… To, že dostane řešení testu a uvidi své chyby ma byt automatické, normálně bych kontaktovala vyučujícího aby ji okomentoval test i online. Da se ještě vyžádat mimořádný termín, bud jako zadost o opravu, nebo se podívejte do studijního radu, zda profesor něco neopomnel. Např. poznámku k termínu, vypsat termín včas… Takto me jednou utrhla studentka a musela jsem ji dat termín. Naštvala me, ale holt moje chyba :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 10:06
@Anonymní píše:
Konkrétně se to netýká přímo mě, ale kamarádky. Na zkoušku naučená byla, i v práci jsme s ni řešili jeden příklad, který ji dle vyučující ve zkoušce chyběl.
Na studijní i přímo ji psala, zatím se nikdo neozval. Případný termín státnic by měl být hned zkraje února, což je blízko.
@nozu na studijním vyšli u druhého pokusu, že dali ještě třetí.
@pauli1 psala přímo vyučující i po přechozím pokusu. Profesorka napsala co chybělo, kde ztratila body. Toto vše tam nyní napsala.

Jak víš, že byla naučená? Od ní? Moc tomu nerozumím, ale pokud to dobře chápu, zkoušku objektivně neudělala 3×. Kde chybovala, jí ukázali. Bez všech složených zkoušek, nemůže ke státnicím. Já sama učím na Lékařské fakultě, i státnice. Nároky jsou tam vysoké, ale když byl někdo ze zkoušky vyhozen 3×, bylo to vždycky pro závažné vědomostní nedostatky. Nikdo z nás zkoušejících nikdy neměl tendence vyhazovat z jiných důvodů než že to student neuměl.

• Citovat
  • Nahlásit
478
28.1.21 10:17
@Anonymní píše:

nezlob se, ale věta „Dává málo bodů i když tam student popíše celá skripta..“ není hodna studenta VŠ. Nejde o kvantitu, ale kvalitu a obsah. Přepočítat test si samozřejmě můžeš dát (kamarádka?), ale sama píšeš, že chyby ti vyučující ukázala. Neudělat zkoušku 3× už svědčí o něčem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3589
28.1.21 10:37

Nemá být poslední pokus náhodou vždy před komisí, aby právě nenastávaly výmluvy, že si vyučující na dotyčného zasedl? :think: Alespoň u nás to tak je.

Jinak nevím, jaký je u vás systém, ale jestli má ten předmět zapsaný poprvé, tak u nás by šlo jít do dalšího ročníku (resp. nechat si rozložit si ročník), kde by člověk měl zapsaný jen ten jeden předmět, takže by šlo k tomu klidně pracovat apod., a měl by člověk nové tři pokusy (ale předmět lze zapsat jen dvakrát, znovu už ne). Ale nevím, jestli tak jde zrovna na vaší škole a zrovna u tohohle předmětu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
28.1.21 16:18

No na většině vysokých škol se zkouška „nedává“, podmínky pro splnění předmětu jsou snad předem dané a buď je splníš nebo ne. Pokud už tolikrát zkoušku neudělala, tak bych už dávno byla u té vyučující na konzultaci, nechala si test ukázat a vysvětlit, proč bylo hodnocení takové, jaké bylo. Učit se tolikrát dokolečka to samé, když výsledek je pořád špatný - asi to chce něco změnit, možná kamarádka přesně nechápe, co konkrétně ta vyučující po nich chce.
Každopádně určitě se dá požádat o přezkoumání hodnocení zkoušky, u nás na škole je na to termín do 14 dnů po obdržení hodnocení. Jak to probíhá a jaké jsou šance, to nevím, zkušenosti s tím nemám. Určitě to přezkoumání nějakou dobu potrvá, neočekávala bych, že se škola vyjádří hned, takže i pokud by byl výsledek kladný, tak bych s únorovým termínem státnic spíš nepočítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat