Potrat nebo život?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Térouš
Echt Kelišová 8405 příspěvků 12.12.18 23:26
Potrat nebo život?

Ahoj všem, velice dlouho jsem zde nepsala, tak stručně objasním situaci. Vím, že konečné rozhodnutí bude stejně na mě, ale tak nějak to potřebuji vypsat. Je tomu pár let, co jsem tady psala deníčky Psychika snažilky. Dítě po několika letech přirozeného snažení nepřicházelo, a tak po verdiktu neplodnost, začal kolotoč IVF. Následoval předčasný porod dvojčat 27 tt, s prolapsem pupečníku a smrtí jednoho z nich 2012. Dlouho jsem nechtěla další dítě, bála jsem se opět předčasného porodu a potíží. Ivf a holčička číslo dvě 2017. Teď jsem po 11 letech s manželem těhotná přirozeně. Nechápeme ani jeden. Mladší dceři je teprve 15 měsíců. To, že to bude mazec po finanční (jsme takový střední proud), po bytové (máme pouze 2kk) stránce víme. Největší strach máme z možných komplikací třetího císaře. Paradoxně se teď zatím nedokážu radovat z toho obrovského zázraku. Manžel rozhodnutí nechává na mě, u rodiny podporu nemám, jejich reakce byla samozřejmě potrat. Pro mě je dítě dar, vůbec si nedovedu představit dát ho dobrovolně pryč. Už mi jedno dítě zemřelo a nevím, jak by toto moje psychika vzala. Zároveň ten strach z dalšího císaře, z těhotenství je úplně paralyzujici. Co byste dělaly vy? První císař byl akutní, druhý plánovaný, ale zážitek z něj hrozný. Nesčetné srusty, k malé se vůbec nemohli dostat. Byla jsem ve spinalu, který mi dělal hodně zle a jinak to ani znovu bohužel nepůjde.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Modesta
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 12.12.18 23:35

Konzultuj to s lékařem. Určitě tam rizika budou, zvlášť takhle rychle po sobě, ale nejsi určitě první, co to tak má.

Pokud bych se měla rozhodovat já, tak po důkladné konzultaci s lékaři. A pokud by byla šance nějak zvýšit pravděpodobnost přežití dítěte, šla bych do toho. Problémy při císaři jsou jenom dočasné, krátkodobé. Přeji hodně štěstí :kytka:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17036 příspěvků 12.12.18 23:36

Téma třetí sekce se tady probíralo zrovna dnes, je tu řada žen, které ji mají úspěšně za sebou. Jizvu jsi měla před otěhotněním v pořádku? Stejně ji budou průběžně kontrolovat a mimo porod nepraská, pokud je dobře zhojená. Což by po 15 měsících být měla. Já bych si třetí dítě určitě nechala, to není zas tak hrozné číslo a ve vašem případě je to opravdu zázrak. Stejně by sis potrat vyčítala.
Pokud máš takový strach z třetí sekce, nech se zkrátka uspat v celkové anestezii. Doktoři to určitě zvládnou, ti jsou zvyklí. Zřejmě ti před tím nebídnou starilizaci, tak ji zvaž.

Příspěvek upraven 12.12.18 v 23:37

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 12.12.18 23:36

Pro mě je dítě dar, vůbec si nedovedu představit dát ho dobrovolně pryč.

Tohle je důležitý. Zbytek zvládneš, jako každá máma :kytka: :hug:

wdylme
Povídálka 33 příspěvků 12.12.18 23:37

Dítě si k Vám našlo cestu, dokonce přes lékařský verdikt neplodnosti…To je velký zázrak…Chápu Vaši nervozitu a určitě to není lehká situace, ale určitě to vše zvládnete, po všech stránkách. K porodu bych si vybrala nějaké opravdu dobré pracoviště, aby se i s nějakým komplikovanějším císařem zvládli vypořádat, ale určitě to bude dobré. Držím Vám palce!!!

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 12.12.18 23:38

Život ;)

rena621
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 12.12.18 23:40

Jsem 3 mesice od porodu (akutna sekce) trapila jsem se 26 a dite ne a ne ven (spatna poloha)Prvni dite se narodili prirozene a byl to mazec (2dni bolesti) a skoncilo to sitim (hodina+-)muzu za sebe rict zlaty cisarsky rez. Kdyby byla po treti tehotna bez vahani bych sla a s radosti na spinal. Ted k tomu tehotenstvi . Ja vim jak se rozhodnes. Je to poznat z toho co pises dite je dar. Mas strach to je dobre a jestli to zvladne urcite a sestra 15 leta bude mimi milovat a urcite se o pokoj s ni podeli v pripade ze ostanete v 2kk. Drzim palce @Térouš

Ou
Kelišová 5861 příspěvků 12.12.18 23:40

Kolik času máš pro rozhodnutí?
Jak to vidí tvůj gynekolog?
Co by ti mohlo pomoci mírnit ten strach, kterým si zaplavená?

Ale jinak ty dítě chceš, manžel taky. To je myslím to podstatné. Ostatní je řešitelné, byť ne bez obtíží a rizik

Térouš
Echt Kelišová 8405 příspěvků 12.12.18 23:40

@Modesta konzultuji, ale každý říká něco jiného. Jsem zdravotník, leccos o tom bohužel vím, kdybych nevěděla, možná tolik neplasim :?

Bubla_Bučková
Závislačka 4530 příspěvků 12.12.18 23:43

Říká se.. Dobře si rozmysli, co si v životě přeješ. Mohlo by se ti to totiž splnit. Bála bych se psychiky po potratu, bála bych se vlivu na rodinu /manželství kvůli financím, časovým nárokům atd. Asi bych hledala spíš cestu, jak to vyřešit, aby mohlo být s vámi :srdce:

Térouš
Echt Kelišová 8405 příspěvků 12.12.18 23:43

@pe-terka uspat mě nemohou, viz zmíněné srusty. U celkovky není čas tahat dítě přes 40 minut, jak jsem to měla minule právě. Jizva měřená vag ultrazvukem teď v pátém týdnu, má 18mm,ale to se může rychle změnit. Nenapadlo mě, že někdy budu ještě těhotná

Térouš
Echt Kelišová 8405 příspěvků 12.12.18 23:43

@Janli děkuji

Térouš
Echt Kelišová 8405 příspěvků 12.12.18 23:44

@wdylme @Pajka89 děkuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 23:47

Já tvůj příběh kdysi trochu sledovala, takže mám úplně husí kůži! Sama jsem byla v situaci 3 děti, neplánovaně těhotná počtvrté (bylo mi čtyřicet, nejstarší dítě devítileté), třetí porod předčasný, i když ne o tolik dřív jako ty, 2 cs za sebou plus další zdravotní komplikace, kvůli kterým jsem už držela v ruce zadanku na potrat. Nešla jsem, nedokázala jsem to. Manžel taky rozhodnutí nechal na mně, i když zpětně přiznal, že se o mě dost bál. Vysledek-tehotenstvi sice ne bez komplikací, ale ani jsem nebyla na rizikovém, porod v 37.tt třetím císařem, naprosto pohodovým a bezproblémovým. Teď tu mám čtyřměsíční mimino a je mi úplně úzko, když si představím, že mohlo nebýt. Nikdy bych si neodpustila. Jo a nepodstoupila jsem sice ivf, ale třetí těhotenství se nedařilo několik let, než to vyšlo. Prosím anonym, je to pro mě dost citlivé.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17036 příspěvků 12.12.18 23:50
@Térouš píše:
@pe-terka uspat mě nemohou, viz zmíněné srusty. U celkovky není čas tahat dítě přes 40 minut, jak jsem to měla minule právě. Jizva měřená vag ultrazvukem teď v pátém týdnu, má 18mm,ale to se může rychle změnit. Nenapadlo mě, že někdy budu ještě těhotná

aha, rozumím. Kdesi jsme četla rozhovor s jedním gynekologem a on říkal, že nepamatuje, že by jizva na děloze praskla mimo porodní stahy. Je možné, že ti doporučí šetřící režim, žádné skoky sporty, omezila bych tahání malé, pokud to jde. Ale pokud v té děloze nemáš díru, tak to dítě donosíš do termínu (plus mínus). Často jsou zminovány i ženy po 4 a více sekcích, úspěšných.
Ale tvé strachy a úzkosti chápu, taky jsme zdravotník, byt bývalý. Ale znalost různých rizik je při citlivé povaze opravdu na závadu, taky to tak mám :,( . Zkus to brát fatalisticky - dítě si vás vybralo, tak vědělo, že to spolu prostě zvládnete :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >