Potravinová alergie - kam se objednat?

1823
1.3.15 20:16

Potravinová alergie - kam se objednat?

Ahoj,
u dcery mám podezření na potravinovou alergii (laktóza nebo lepek). Kam je nejlepší ji objednat? Četla jsem, že super jsou náplasťové testy. Takže ke komu - gastro, alergologie, imunologie, kožní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1823
1.3.15 20:17

Možná to bude spíše intolerance, než alergie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
1.3.15 20:22

Prvně dojít k pediatrovi (první odběry může udělat sám)pak vás asi pošle na alergologii nebo gastro

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
1.3.15 20:24

Nejlip k detske dr a nechat si napsat doporuceni. Bez toho vas nikam nevezmou. My chodime na gastroenterologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
1.3.15 20:26

@Petra8a Muzu se prosim zeptat podle jakych priznaku si myslite ze jde o alergii? Omlouvam se za dotaz, neporadila jsem vam, ale zajimalo by me to..neco podobneho prave resim u dcery a nevim jak to poznat nebo na koho se pripadne obratit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1958
1.3.15 20:26

Dcera má potravinovou alergii. zjistili jsme si ji sami díky eliminační dietě. vysazení všech alergenů z potravy a postupné hodně pomalé zavádění a sledování reakcí. z jiných diskuzí mám pocit, že u většiny je to nejlepší cesta na zjištění. ne vždy jsou krevní testy průkazné. o těch náplasťových nevím, ale taky bych v to neměla moc důvěru.
každopádně začít u dětského dr. pokud se nepletu (když tak mě někdo opraví) musí napsat žádanku na odborné vyšetření. pokud je projevem ekzém nebo jiné problémy na kůži, tak by se to dalo absolvovat i přes kožní. na kožním ale dost rádi hned píší kortikoidy, aniž by něco řešili dál, takže to taky může být jen slepá ulička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
1.3.15 20:30

Vyřadit alergeny ze stravy bohužel jen tak nejde - chodí do školky. První příležitost bude až o velkých prázdninách.

Příznaky - celkově sušší kůže. Někdy se po jídle škrábe na krku. Třeba i po rohlíku s máslem. Celkový neklid. Zápach z pusy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
1.3.15 20:33

Začla bych u dětského, nás pak poslali na alergologii, z krve se nic nepoznalo…dali nám na výběr buď gastro nebo zkusit vynechat určité potraviny a sledovat…u nás intolerance laktozy, takhle se nám to potvrdilo, takže jsem ho nechtěla nějakým gastrem trápit a držíme dietu, občas zkusím něco zařadit, jestli se to např. nezlepšilo ( u nás bohužel ne :? )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
1.3.15 20:36

Dětské jsem to říkala už loni v létě. Řekla, že mi napíše žádanku, ale až v zimě. Už byla 2× objednaná, ale musela jsem to posunout kvůli nemoci. A teď mi napadlo, jestli není lepší gastro, než alergologie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
1.3.15 20:44

@Petra8a já teda nevím, ale podle mě nemůžete takhle od boku střílek jestli alergologie nebo gastro, určitě by to chtělo krevní obraz u dětské a od toho se odpíchnout. Nám první vyšetření dělala dětská, nabrala tzv. panek základních alergenů, bylo tam asi 10 věcí, jako mléko, lepek, vejce, ryby atd. a pak už jsme začali chodit k alergologovi.

doktorku bych víc ukáněla, já otravovala 4 měsíce než nám testy udělala…bohužel pozitivně vyšlo skoro vše…

Poprosila bych o testy na celiakii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
1.3.15 20:47

Jinak my teda chodíme k lékařům i mírně nachlazený nebo s rýmou, protože jinak bysme tam nedošli nikdy. Máme termín třeba půl roku dopředu a když to prošvihneme, tak musíme čekat dalšího půl roku…
s teplotou samozřejmně ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
1.3.15 20:50

@Terlas To mě nenapadlo, že by mohla i ona. Ještě ji určitě zavolám. Nebo tam raději zajdu osobně. Ale pochybuju, že k tomu bude ochotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
1.3.15 20:51

@Terlas Ale spíš mám podezření na intoleranci než alergii. A to nevím, jestli může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
1.3.15 21:00

Však píšu, že to chce na ně trochu tlačit, mě syna vyšetřila po 4 měsících, kdy už jsem se na něj nemohla dívat a trochu na ní zařvala :) přeju hodně štěstí… jestli se škrabe, tak to vypadá spíš na alergii… ono je nejlepší postupně všechny věci vyloučit, nebo potvrdit, bez testů to asi nepůjde, ještě když chodí do MŠ

nám prvně dělala testy na celiakii, pak až ty alergie. Nějaké zažívací potíže nemá? Jak roste a přibírá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
2.3.15 00:01

@Terlas Právě, že roste spíš nadprůměrně. Nemá průjem, to spis zácpu.
Ani exem, jen sussi kůži.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama