Povinná návštěva u tchýně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 07:39
Povinná návštěva u tchýně

Ahoj holky, jdu se sem vypovídat, prosím ponechat anonym. Jezdíme pravidelně první svátek vánoční na oběd ke tchýni, kde nás bývá okolo 17 i s dětmi. Pro mě takováhle velká sešlost prostě není, vždycky se tam cítím jak sešněrovaná :( říkala jsem manželovi, že za babičkou pojedu ráda, ale až odpoledne, kdy tam nebude už tolik lidí, ale neexistuje. Syn je živější, nevydrží moc dlouho na jednom místě jako neteře, které si způsobně hrají. Švagrová se hrozně přetvařuje, přede všemi je jako med, hraje si na kamarádku, ale hned za rohem vás pomluví :nevim: Mám úplně zkažený den už teď, bolí mě ze všeho břicho, je to prostě povinná návštěva, ach jo.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25533 příspěvků 25.12.18 07:45

Je to matka tveho muze.mas s ni strávit par hodin ne tyden. Tyhle pocity si navozujes sama a zbytecne. Je tam 17 lidi, nejsi stredem pozornosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 07:48

Tak my dnes máme takové povinné návštěvy dvě. U tchána, jehož nová partnerka nás vyloženě nesnáší. Navíc je to člověk, který všechno má a co nemá, to si hned koupi, takže ho nikdy žádný dárek nepotěší.

Od něj přejdeme ke tchyni, která už k nám včera večer přijela lehce nametená, tudíž předpokládám, že dnes se neudrží a bude na totalku. Zkazí nám to zase celý zbytek dne, jenže nejít tam je horší, než to zkusit přežít. To už jsme zkusili a ten teror potom po zbytek svátků z její strany byl strašný.

Co bych dala za sešlost, tam se tohle všechno většinou nějak rozptýli.

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 25.12.18 07:52

Myslím si že jednou za rok to přežiješ ne? Chápu muže že chce vidět rodinu. Jinak děti prostě živější jsou (vím o čem mluvíš, taky mám malou raubířku) a na oslavách s rodinou to prostě musí všichni pochopit…

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 25.12.18 07:55

Tak na Vánoce se snad hecneš. Já na Štědrý večer hostila tchána a švagra, nic jim není po chuti a brblají, nudime se s nimi s manželem oba, ale v životě by mě nenapadlo je nechat doma. Štědrej den si holt poslední roky tolik neužívám, ale vždycky se snažím aby se cítili vítaní.

Tchán je už starší, je to s ním čím dál horší, holt ma své vrtochy. Ale je to rodina. Manželův tatínek. A už tu bohužel asi dlouho nebude.

Včera to bylo echt náročné, pak se ještě, když jsem je vezla domů, pohádali, že měli jet dřív, že už je pozdě, ten potřebuje prášek na tlak, ten zase na nohu a kdo za to může… Nakonec já, že jsem jim neřekla, že mají už jet :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 07:57
@zelenoockaa19 píše:
Myslím si že jednou za rok to přežiješ ne? Chápu muže že chce vidět rodinu. Jinak děti prostě živější jsou (vím o čem mluvíš, taky mám malou raubířku) a na oslavách s rodinou to prostě musí všichni pochopit…

Chápu, že chce vidět rodinu, vůbec by mě nevadilo kdyby jel s malým sám.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 25.12.18 08:08

Já bych pustila chlapa samotnýho a zdar. Sama ty povinný návštěvy nesnáším.

Viola23
Stálice 63 příspěvků 1 inzerát 25.12.18 08:09
@Anonymní píše:
Chápu, že chce vidět rodinu, vůbec by mě nevadilo kdyby jel s malým sám.

Tak je snad slušnost aby ses tam taky ukázala a popřála všem pěkné svátky.

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 25.12.18 08:11
@Anonymní píše:
Chápu, že chce vidět rodinu, vůbec by mě nevadilo kdyby jel s malým sám.

Takhle to jednu dobu dělala švagrová. Poslala syna se švagrem a seděla doma. Všem to přišlo divný, všichni se ho ptali, vzhledem k tomu že nebyla nemocná tak se hostitelka cítila uražená… Přijde mi že jeden den je prostě nutné zlo :). Já se na oslavu těším, konečně nevařím ale někdo uvaří mě, a ještě mi uvaří i kafe a tchýně (hostí prababička) velice ochotně a ráda pohlídá mrně… DOVOLENÁ :D

Ijen
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 25.12.18 08:12

Nesnasela jsem to vzdycky, navstevy tam protrpim. Vsichni se pretvaruji a predvadeji, tchan se chova nesnesitelne, do kazdeho rype, do tchyne predevsim, je to fakt rodinne setkani k pohledani. Vetsinou jsem vzala vsechny deti ven na prochazku nebo s nima hrala nejakou hru aby se bavily aspon ony. Manzel dobre vi ze se u jeho rodicu necitim dobre, ale teprve pred par lety uznal ze ani Vanoce nejsou duvod me k nim na navstevu nutit. Takze jezdim jen kdyz chci a uz to pravo volby mi dodava tolik potrebny nadhled.

Kostroma
Kecalka 177 příspěvků 25.12.18 08:19

To das. Cim vetsi rozptyl lidi, tim lip. I zivej kluk se tam ztrati. Vzdyt je to jednou za cas, to se da vydrzet, i kdyz na to nejsi, je to proste rodina no. My se schazime taky v takovym poctu, deti jednoho bratra jsou jak andilci, deti druhyho bratra jsou jak zvirata, nikdo to neresi. Proste to absolvuj, s usmevem, a mas zase na cas klid :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 08:23
@Ijen píše:
Nesnasela jsem to vzdycky, navstevy tam protrpim. Vsichni se pretvaruji a predvadeji, tchan se chova nesnesitelne, do kazdeho rype, do tchyne predevsim, je to fakt rodinne setkani k pohledani. Vetsinou jsem vzala vsechny deti ven na prochazku nebo s nima hrala nejakou hru aby se bavily aspon ony. Manzel dobre vi ze se u jeho rodicu necitim dobre, ale teprve pred par lety uznal ze ani Vanoce nejsou duvod me k nim na navstevu nutit. Takze jezdim jen kdyz chci a uz to pravo volby mi dodava tolik potrebny nadhled.

Mluvíš mi z duše, nejvíce mně tam vadí ta přetvářka, každý je před každým samý úsměv a za rohem už drbou :( já mám ráda upřímnost ikdyž není kolikrát hezká. Vždycky vezmu malého a jdu s ním ven, škoda, že není sníh, byla by větší sranda. Muž mě nenutil jenom jedny Vánoce, když jsem se léčila s depresemi, bylo mi zle tak, že jsem nevylezla z postele.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 08:24
@Kostroma píše:
To das. Cim vetsi rozptyl lidi, tim lip. I zivej kluk se tam ztrati. Vzdyt je to jednou za cas, to se da vydrzet, i kdyz na to nejsi, je to proste rodina no. My se schazime taky v takovym poctu, deti jednoho bratra jsou jak andilci, deti druhyho bratra jsou jak zvirata, nikdo to neresi. Proste to absolvuj, s usmevem, a mas zase na cas klid :)

To je hezké srovnání andílci versus zvířata :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 08:27

Však jeto jen jednou za čas, jsou svátky a tvoje důvody mi tedy přijdou úsměvné. My měli letos štědrý den s tchánem, ten se mnou kromě ahoj nepromluvil ani slovo, “večeři” a když si malá rozbalovala dárky prospal a navíc je hrozný čuně takže nám byt smrdí jak u bezdomovců (dnes má přijet moje rodina a teda nevim, jak to to odsud dostanu, asi budem muset vyhodit i sedačku),, hrozná atmosféra, z Vánoc nebylo nic. Včera v noci jsem z toho brečela, že co bych dala za to být s tchýní a jejím novým mužem i přes všechny blbosti co občas řešíme! A to nemluvím o tom, že chlap byl na nervy taky.
Jsou svátky, to ani při svátcích tu zahořklost kvůli ní nepřekousneš? Třeba to nakonec bude fajn. Nedivím se, že tě tam muž chce, máte spolu dítě a rodina jste všichni.

Anonym kvůli tchánovi, nechci aby si mě někdo spojil s nickem.

Uživatel je onlinekacakaca
Závislačka 2644 příspěvků 25.12.18 08:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu se sem vypovídat, prosím ponechat anonym. Jezdíme pravidelně první svátek vánoční na oběd ke tchýni, kde nás bývá okolo 17 i s dětmi. Pro mě takováhle velká sešlost prostě není, vždycky se tam cítím jak sešněrovaná :( říkala jsem manželovi, že za babičkou pojedu ráda, ale až odpoledne, kdy tam nebude už tolik lidí, ale neexistuje. Syn je živější, nevydrží moc dlouho na jednom místě jako neteře, které si způsobně hrají. Švagrová se hrozně přetvařuje, přede všemi je jako med, hraje si na kamarádku, ale hned za rohem vás pomluví :nevim: Mám úplně zkažený den už teď, bolí mě ze všeho břicho, je to prostě povinná návštěva, ach jo.

Bez na ctvrt hodiny na wc. Behem te doby tak trikrat splachni. „Vam nic neni? Tak to mam asi střední chripku. Jesteze jedete k babicce, zachod budu potrebovat pro sebe. Pozdravujte tam, ja to nedam a jeste bych je nakazila. Nechcete jet hned? Tady to nebude pekne.“ Za tchyni jed za par dni s kytkou, az tam nebude naval.
:mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >