Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Anonymní píše: Více
A dcera nebo ty nemáte chytrý telefon, aby si to ofotila na mobil? ![]()
Zakladatelka má neschopnost v DNA. Neschopná matka, neschopná dcera. Kdyby na mě v sedmé třídě vyjela učitelka a dala mi kouli za to, že nemám sešit z minulého roku, tak by šla brečet, na to se nemusím hroutit u maminky.
Dcera nebude mít psychické problémy kvůli učitelce, ale kvůli prostředí v rodině, ve kterém vyrůstá a je vedena k neschopnosti a nesamostatnosti.
Možná se rozčilujete zbytečně. To zas bude vymyšlený příběh. Včera tady vyjelo až okatě moc příběhů o škole, problémy ve škole atd.
@Kelsey1, taky mě to napadlo, když se teď po ránu dívám na nové diskuse.
@Anonymní píše: Více
Tak pokud na ni učitelka řve „jednou týdně“ a je tam napsáno „za opakované zapomínání“, tak to přece není otázka řešení ze dne na den…Dcerka si mohla půjčit sešit od spolužáka v pátek domů a nějak to přes víkend vyřešit, nebo si zajít ve městě do obchodu a nechat si to nakopírovat, těch možností je…a měla na to 8týdnů, jen to nechala vyhnít…se moc nedivím, že po dvou měsících urgování, už došla učitelce trpělivost, vždyť to má dcera na háku ![]()
@Anonymní píše: Více
Jak - že tě nikdo nekontaktoval? Vždyť jsi psala, že dcera nosí opakované trojky a pětky s tím, že je nepřipravená na hodinu, takže jsi o problému věděla a měla jsi dva měsíce čas to řešit. S dcerou, s učitelkou. A jak už tu bylo psáno, třináctileté dítě si samo zvládne o přestávce sešit od spolužáka přefotit na mobil a aspoň se to z obrázků pořádně naučit, když už se mu nechce třeba přepisovat, pokud mu to tedy nenecháš vytisknout. MMCH dvanáctky v práci určitě nemáš každý den, ty bývají prokládané dny volna. Ke zkopírování si tedy stačí půjčit sešit ve volném dni.
Jo neříkám, že to dcera nemá trošku na háku. Je to normální dítě v pubertě a není to žádná šprtka. Kdo v tomhle věku nevymyslel blbosti a ohledně školy trošku rodiče nelakoval?
To ale nemění fakt, že je to pořád dítě a žádný učitel nemá právo na ni řvát ![]()
Když učitel ztrácí nervy, tak by neměl vykonávat tuhle práci.
Já si otevřít v práci hubu na zákazníka s kterým to není lehký, tak letím!
@Anonymní píše: Více
Začíná se ukazovat, že jsi další trollík, viď?
A pokud nedejbože náhodou ne, pak bys udělala líp, kdybys už mlčela a nechala diskusi „vyhnít“. Těmihle hloupými bláboly se totiž jen víc a víc zesměšňuješ.
@BohunkaP Co je na tom hloupého? ![]()
Spíš ty si trošku mimo ně? Ani jeden komentář od tebe mi nic nedal. Řekla bych, že tu jsi takový provokatér.
Když má někdo problém, tak proč ho ještě víc neurazit ![]()
S tebou bych chtěla mít dvojdomek ![]()
Jestli takhle umíš podpořit i své blízké, tak to potěš koště.
@Anonymní píše: Více
aha, takže dcera to má trochu na háku, není to šprtka, občas vymýšlí blbosti a trochu rodiče lakuje…ale za váš problém může učitelka?!
![]()
Už si ten sešit sehnala? nebo to necháváte dál vyhnít? ![]()
@Anonymní píše: Více
a jak ty podporuješ své blízké?
dcera už třetí měsíc chodí bez sešitu, víš, že je to problém a jak jsi jí pomohla? chceš si to vyříkávat s učitelkou, aha, to jí opravdu pomůže…
@Anonymní píše: Více
Koho bych tady měla podporovat - tebe?
V čem, propána, a proč?
V tom, že za dva měsíce nejsi schopna pomoci své dceři vyřešit jednoduchý problém, jehož řešení spočívá v okopírování dvou sešitů? To snad nemyslíš vážně…
![]()
Chyť se za nos - dceru spucuj, že se na to dva měsíce vykašlala - kup jí dva sešity a dohlédni na to, ať si je o víkendu přepíše… ty „takový provokatére“
![]()
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.