Práce a výdělek na finančním úřadě

53
14.10.19 16:31

Práce a výdělek na finančním úřadě

Ahoj holky,
jelikož mně bude brzy končit rodičovská dovolená a nemám se kam vrátit, zvažuji zkusit práci na finančním úřadě. Mám dvě malé děti, slyšela jsem, že na FÚ není velký problém zůstat s dítětem doma, když je nemocné. Můj syn byl první rok ve školce stále nemocný, mohla jsem pracovat z domu, ale teď u nového zaměstnavatele s tím bych asi moc počítat nemohla, alespoň ze začátku. Pracovala jsem v účetnictví, což mě velice baví, ale dělala jsem ve firmě, kde byly neustále závěrky, reporty, daň. přiznání, no prostě spousta termínů a teď bych chtěla už trochu klidu, aspoň než děti trochu povyrostou, hlavně ten mladší. Přece jen můj starší syn má spoustu kroužků, budu vyzvedávat ze školky atd. a hlavně nemoci, to je moje černá můra. Hlídání nemáme. Líbila by se mi práce třeba na kontrolním oddělení. Abych neztratila kontakt s praxí. Tento dotaz je směřován na ty, které na FÚ pracují a nebo pracovaly (ostatní prominou, přece jen osobní zkušenosti jsou nejlepší :-), je opravdu práce na FÚ pozvolnější, lze být s dítětem, které bude často nemocné, doma? A v neposlední řadě peníze. Mám dvacet let praxe v účetnictví. Jak se platy pohybují? Alespoň prosím rozpětí, abych měla představu. Vím, že je spousta příplatků, ale cca průměrný plat s mou praxí středoškoláka.
Moc děkuji za každou reakci, která se bude vztahovat k mému dotazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1026
14.10.19 17:01

Plat je dle tabulek. Jen se střední školou to žádná sláva nebude. Navzdory mnohaleté praxi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20324
14.10.19 17:20

Se střední školou dostaneš maximálně 9. platový stupeň a s praxí do 23 let jsi platově na
nějakých 25 hrubého, viz zde:

https://www.brandysko.cz/…ts/File.ashx?…

Jinak na Finančáku dělala bývalá sousedka a s paragrafem na děti nikdy nebyl žádný problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6600
14.10.19 19:48

Máš úplně zkreslenou představu. Ano s paragrafem problém není. Ale termíny, lhůty, přiznání, tomu se nevyhneš. Jestli hledáš klid, tak to hledáš na špatném místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2459
14.10.19 21:00

@Alkata ono i s vysokou skolou je to bida bidouci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 22:17

OČR problém není, ale žádný klid nečekej, je to docela frmol.
Jak už někdo psal, s maturitou max. platová třída 9 a stupeň podle započítané praxe.
Osobní ohodnocení myslím po půl roce, ale to se asi může lišit.
Pokud nastoupíš do služebního poměru, musíš do roka složit úřednickou zkoušku. Jsou na to skripta, i otázky víš předem, ale je to poměrně rozsáhlé a je potřeba se na to připravit. Běžně se od těch zkoušek vyhazuje, pak je ještě jeden pokus.
Jo a musíš absolvovat několik týdenních školení v Luhačovicích (tam je školící středisko).
Nejsem na FÚ nijak nadšená, měla jsem mnohem lepší práci (obsahově i finančně), ale s vyzvedáváním dětí, kroužkama, maroděním apod. je tohle lépe slučitelné. Není to ale ani zdaleka pohodička za velké peníze, jak si často veřejnost myslí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat