Práce na exekutorském úřadě - referent, administrativa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 19:16
Práce na exekutorském úřadě - referent, administrativa

Ahoj, za pár dní mě čeká pohovor na jednom exekutorském úřadě. Pozice je administrstivní. Nepracujete tu náhodou některá na tomto úřadě? Díky:)

Prosim anonym, jinak smazat

Reakce:
L23
Stálice 69 příspěvků 16.06.19 19:33

Ja jsem na exekutorskem urade rok pracovala mezi bakalarskym a magisterskym studiem. Pracovala jsem jako administrativni pracovnik a vystridala jsem vice oddeleni. :) Byla to pro me celkem zajimava prace, dost veci jsem se tam dozvedela, co se hodi i do zivota, bavilo me to a bylo to pro me idealni reseni na ten rok. Na druhou stranu byla to celkem narocna prace, ktera vyzadovala velkou zodpovednost a dost financne neohodnocena. Nevim, jak to je ted a urcite to bude na kazdem urade jinak, ale pred temi 5 lety jsem tam mela 13 000 Kc hrubeho za plny uvazek. Jako vsude v praci - dost take zalezi na kolektivu, v jedne male kancelari nas bylo 10 zen ruzneho veku i vzdelani. Jestli mas nejaky konkretni dotaz, rada zodpovim, pokud budu vedet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 19:43

@L23

Ahoj, diky ze jsi odpovedela. Pamatujes si prijimaci pohovor? Oni tam ani nemeli nejake pozadavky, jen stredni skolu, cisty TR a vyhodou znalost exekucniho rizeni.
Myslim, ze se tam moc lidi nepohrne i ja to mam jen jako nouzovku, po rodicaku se zocelit na pohovorech a ty penize taky nebudou velky, ani v Praze… byl u pohovoru primo exekutor? Diky

L23
Stálice 69 příspěvků 16.06.19 20:15

U pohovoru byla exekutorova manzelka, ktera byla vedouci vsech administrativnich pracovniku a sama rozhodovala o prijeti. Pozadavky tam nebyly skoro zadne, ani vzdelani ji moc nezajimalo. Delala tam se mnou slecna, ktera maturitu nemela. Na druhou stranu tam delala i pani s titulem ing., vsechny jsme delaly stejnou praci za stejne penize. Chteli akorat cisty trestni rejstrik. Vyhodou byla stredni skola s administrativnim zamerenim, samozrejme klasicka znalost pocitace a znalost programu, ve kterem se pracovalo - Evolio, ale to pri nastupu nikdo neznal. Celkove se tam ti administrativni pracovnici hrozne moc stridali, troufam si tvrdit, ze pohovory byly snad kazdy mesic a za ten rok se obsazeni te kancelare komplet nekolikrat vymenilo. Za ty penize a zodpovednost se ani neni cemu divit. :) Ja rozhodne nelituji, ze jsem tam pracovala, byla to pro me skvela zkusenost. Kdyby byly penize lepsi, tak by se tam dalo vydrzet dele. Na pohovoru se me ptala jen, jestli mi vadi rutinni prace, rekla jsem, ze ne a paradoxne jsem skoro jako jedina z kancelare rutinni praci nedelala. Porad jsem se zaucovala neco noveho na jinem oddeleni. Sefova vedela o mych planech dalsiho denniho studia, rekla jsem primo, jak to je a pouze se jen ujistovala, jestli aspon ten rok tam mam v planu vydrzet. Taky nechteli zaucovat porad nove lidi, ale vetsina tam moc dlouho nevydrzela. Co mi taky trosku vadilo, byla ta zodpovednost a to, ze jsme meli normy - kolik spisu udelat za den a pokud clovek delal vse poctive, neslo to stihnout, i kdyz kolikrat delal i pres obed (zalezelo taky na konkretnich pripadech, zda byly komplikovanejsi)… A tak mu byly strzeny penize za neplneni. Na druhou stranu, kdyz clovek plnil, ale odflaknul to (nekontroloval vse, jak mel), tak se casem prislo na problemy (poslalo se napr. neco komu nemelo atd.) a obcas z toho mely kolegyne obrovske problemy a samozrejme byly bez osobniho ohodnoceni. Ja jsem teda vse delala poctive a radeji jsem nestihla vse, nez aby pak kvuli me chybe na urad prisla zaloba… zalezi take na jakem oddeleni bys pracovala, nekde ta zodpovednost byla velka, az jsem si rikala, jak je vubec mozne, ze to muzeme bez pravnickeho vzdelani delat a nekde nebyla skoro zadna a pripadne chyby sly lehce napravit. Na vsech oddelenich meli vsichni administrativni pracovnici stejne penize. Na kazdem urade to samozrejme muze byt vsechno jinak. :) Po mych zkusenostech bych se zeptala, jakou zodpovednost bych mela a co by pro me nejaka pripadna chyba znamenala. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 20:31

@L23

Ty jo, to zni drsne:)
V popisu prace maji: zpracovani exekucnich navrhu, vyrizovani pisemne a elektronické komunikace, vyrizovani veci souvisejici s exekucni cinnosti…

Nabizeji: odpovidajici palatove ohodnoceni:))

Jako nevim, ale stejne, kdyz jim reknu, ze chci 25 000kc az 30 000kc v hrubem plat, tak mi stejne reknou, ze mam smulu…
Nemuzu v dnesni dobe v Praze prece pracovat za 18 000kc hrubyho…

hopsalka
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 17.06.19 10:36
@Anonymní píše:
@L23

Ty jo, to zni drsne:)
V popisu prace maji: zpracovani exekucnich navrhu, vyrizovani pisemne a elektronické komunikace, vyrizovani veci souvisejici s exekucni cinnosti…

Nabizeji: odpovidajici palatove ohodnoceni:))

Jako nevim, ale stejne, kdyz jim reknu, ze chci 25 000kc az 30 000kc v hrubem plat, tak mi stejne reknou, ze mam smulu…
Nemuzu v dnesni dobe v Praze prece pracovat za 18 000kc hrubyho…

exekutorské kanceláře jsou tím nízkým finančním ohodnocením administrativních pracovníků celkem profláknuté. Já dělala pohovor, je to asi 5 let zpátky (mám dvě VŠ a 15 letou praxi, potřebovala jsem narychlo sehnat práci, bylo to v Brně), tak mě s nadšením přijali hned, ale když došlo na mzdu, tak ta byla něco kolem 17.000 hrubého, tohle jsem si v tu dobu nemohla dovolit, to byl měsíční náklad pouze na bydlení (kde je telefon, dojíždění, pojistka … jídlo!?).

Byla jsem v šoku, že na takovou pozici s požadavkem přesčasů (samozřejmě neplacených, říká se tomu časová flexibilita, na tohle spojení bacha) seženou někoho za 13.000 čistého 8o

L23
Stálice 69 příspěvků 17.06.19 10:55

S tim platem je to fakt silene, jeste kdyz clovek vezme v uvahu, ze to je celkem narocna prace. Ja jsem pracovala na urade ve meste, ktere ma asi 20 000 obyvatel, takze s Prahou ci Brnem se to srovnavat neda, ale i tak. Ja jsem tehdy bydlela jeste u rodicu, protoze jsem vedela, ze se budu na dva roky vracet do skoly. Ale kdybych mela bydlet sama, platit najem ci mit deti, tak by to bylo nerealne. Taky proto tam kazdy vydrzi chvilku.

Zpracovani exekucniho navrhu - to znamena, ze bys pracovala se spisem hned v zacatku, po zalozeni. To jsem taky chvilku delala, byl to pro me takovy stred, na jinych oddelenich byla horsi prace (vetsi zodpovednost) ale i lepsi.

Pohovor bych asi zkusila, nemas tim, co ztratit, krome casu a uvidis, co ti reknou. Treba se to financni ohodnoceni uz zlepsilo i tady na techto pozicich, protoze jinak by tam nikdo dlouho nevydrzel…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 13:56

Ahoj holky, tak mam pohovor za sebou:)) a musim priznat, ze to bylo fajn. Rikala jsem si, ze prijdu a oni budou radi a vezmou me:D ale pry maji hodne uchazecu… tak buh vi, zda me vyberou. Ale vazne to bylo prijemne…
Co se tyka platu tak se polepsili:) 25 000kc ve zkusebce a pak navyseni:)
Tak uvidime zda me vubec vezmou:)

L23
Stálice 69 příspěvků 18.06.19 14:07

Tak super, plat zní skvěle, ;) držím moc palce, ať to vyjde. :mavam:

Váš příspěvek
Reklama