Práce v korporaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katharina25
Kecalka 109 příspěvků 07.10.14 18:23
Práce v korporaci

Jsem absolventkou a delší dobu hledám práci. Kamarád mi řekl o pracovní pozici v jedné korporaci, plat by byl pohádkový, ale upřímně nevím, jestli se na to hodím. Jsem humanitní typ a náplň mojí pozice by byla kontrolování účtů a výplat, navíc vše v angličtině, kterou požadují „fluent“ a dalším jazyce, který už ovládám lépe…nevím, jak to tam chodí, jestli je to práce těžká. Upřímně, s takovým excelem moc kámoška nejsem, čísla taky nejsou moje silná stránka..Máte někdo zkušenosti? Může se i člověk humanitního typu na takové pozici nějak uchytit? Je to náročný? Koukala jsem i na jiný pozice, ale skoro vše je tohoto typu.. :(

Reakce:
Hanka1
Extra třída :D 14208 příspěvků 07.10.14 18:32

Tak v tvém případe absolventka bez praxe a práce bych po téhle pozici skočila jak slepice po flusu. Pokud te to nebude bavit, můžeš odejít ve zkušebce nebo pokud se neosvedcis, tak te vyhodí ve zkušebce oni…

Sofierules
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 07.10.14 18:44

Korporátní společnosti mají velmi tvrdé přijímací pohovory, pokud jsi absolvent a nehledají absolventa nemáš šanci -pokud prac. bude kontrolovat účty atd. -bude pracovat asi v ekonom. úseku-tak tam znalost excelu je elementární záležitostí mimo jiné..pohádkové platy jsou za něco:-)

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 07.10.14 18:45

@katharina25
Určitě nejlepší řešení je sedět doma na zadku a čekat až přijde to, co chci. 8) Nad vším přemýšlet jestli se na to hodím a všechno. Zkušebka je 3 měsíce a vpodstatě dá se odejít ze dne na den či jinak velmi rychle.
A že ti kamarád řekl - to vůbec neznamená, že místo dostane - jako absolventku tě někdo převálcuje a pokud máš problém i s požadavky… ale zkus to!

jkra
Nadpozemská drbna 26959 příspěvků 07.10.14 19:42

Mam humanitni vzdelani a pro podobnou korporaci delam. je to super. s excelem se naucis, neboj:)

J_Doe
Závislačka 3242 příspěvků 07.10.14 19:59
@katharina25 píše:
Jsem absolventkou a delší dobu hledám práci. Kamarád mi řekl o pracovní pozici v jedné korporaci, plat by byl pohádkový, ale upřímně nevím, jestli se na to hodím. Jsem humanitní typ a náplň mojí pozice by byla kontrolování účtů a výplat, navíc vše v angličtině, kterou požadují „fluent“ a dalším jazyce, který už ovládám lépe…nevím, jak to tam chodí, jestli je to práce těžká. Upřímně, s takovým excelem moc kámoška nejsem, čísla taky nejsou moje silná stránka..Máte někdo zkušenosti? Může se i člověk humanitního typu na takové pozici nějak uchytit? Je to náročný? Koukala jsem i na jiný pozice, ale skoro vše je tohoto typu.. :(

Na pohovor bych šla určitě. Práce ve velké firmě může být náročná, a taky to může být totální pohoda, záleží na pozici. Rozhodně mi připadá škoda házet flintu do žita ještě před pohovorem. Excel není jadrová fyzika, ten se naučí každý. ;) A stejně, budeš ho pravděpodobně potřebovat téměř kdekoli, takže naučit se ho je opravdu základ.

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 07.10.14 21:46

Myslím, že už ti to dámy přede mnou v podstatě všechno řekly.
Jako „absolventka delší dobu bez práce“ bych posílala životopisy všude, kde lze.
S „korporacemi“ mám hodně dlouhé zkušenosti, a podle mne pokud tě vezmou, tak na to pravděpodobně máš. Takže hurá na to… :palec:
Máš-li čas, zapracuj na té angličtině. Z toho popisu jsem to pochopila tak, že zase úplně „fluent“ nejsi… :think:

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 08.10.14 07:01

@katharina25 Já v korporaci dělám, teď jsem na RD, ale strávila jsem tam 6 let. Z obtížnosti práce bych si nedělala hlavu, práce bývá nastavená tak, aby byli lidé rychle zaměnitelní, takže vše je jasné a jednoduché. Aspoň u nás. Spíš bych se bála toho, že tě to může nudit :-). S excelem bych si hlavu nedělala, s jazykem spíš, ale záleží, jak umíš a jak moc aktivně budeš jazyk používat (telefon?).
Lidí s humanitním vzděláním je u nás hodně, některé to nebaví, tak odejdou, někteří se dobře uchytí, naučí se nové věci, udělají kariéru. Taky záleží, co chytneš za lidi v týmu, někde je to pohoda, někde tvrdý a hnusný.
Stejně tak pohovor, může být náročný a můžou být v situaci, že berou všechno :-). Ale jazyk určitě vyzkouší.
Já bych to zkusila a řešila bych v případě přijetí až během zkušebky, máš ostatně jinou možnost?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >