Reklama

Prach v bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VeselaHolka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 14.02.17 16:22
prach v byte

Zeny, vy co bydlite u hlavni silnice..pozorujete doma, ze se vam tvori vic prachu nebo je to moje domnenka??…Ja jsem se prestehovala v ramci mesta k rusnejsi silnici…hluk, tramvaje, atd mi nevadi…ale co pozoruji je, ze a dva mam na chodbe chuchvalce prachu…at je to koupelna(tam je taky okno, ale ne do ulice), ci loznice aobyvak..Okna mame nova, plastova…Nebo je to tim, ze kdyz jsem bydlela sama, tak jsem mela doma naklizeno a ted jsme tu dva a vic se prasi…ale cokoliv nekde necham..otevrene policky…i ta koupelka tak je to vse hned zajete :-(…Nejake tipy proti tomu…vsechno davam ruznedo boxiku, moc veci nemam vystaveno…co vic??

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 14.02.17 16:34

Pořídit lapače prachu - koberce a pořádné závěsy. Teda ne že budete mít prachu méně, ale nebude tolik vidět. :mrgreen:

Nimie
Nadpozemská drbna 25155 příspěvků 14.02.17 16:36

Je to možné. Tipy těžko říct, eliminovat vystavěné věci, což už jsi udělala, eliminovat otevřené prostory - my máme samostatně šatnu, bez oken, mimo hlavní místnosti - je skoro celou dobu zavřená, jednou za čas jí nechám vyvětrat (většinou v noci nebo když prostě zprudka větráme), zvířata tam mají zákaz vstupu. To samé skříň - velké posuvné dveře a mít to vždy zavřené.

A jinak pokud nemáš, tak si pořiď prachovku - takovou tu chlupatou věc na tyčce a tím 1 - 2× týdně projeď celý byt nebo alespoň ta místa, která jsou nejnáročnější. Vyklepávat všechno venku nebo u otevřeného okna, prach sundavat před vysáváním a úplně ideálně v rámci většího úklidu jednou za čas vzít prachovku, projet to, pak vysát a pak jen doladit drobnosti třeba vlhkým hadříkem s antistatickou tekutinou nebo tak něco a doleštit to.

Nejlepší podlahy na eliminaci prachu je údajně plovoučka, dřevo, atd., lina nejvíc chytají prach. Taky eliminovat koberce nebo se je naučit opravdu pořádně čistit (my třeba máme jen menší koberec v koupelně, který pravidelně peru a luxuju). Nemít moc suchý vzduch, ale to je asi jasný.

Teoreticky pokud máš víc kytek, tak se vyplatí je buď taky čistit a nebo jednou za čas na ně rozprášit vodu nebo je vzít pod sprchu, protože tam se hromadí tuna prachu, která pak lítá po celém bytě.

A co mě tak ještě napadá - nejhorší co můžeš udělat je nikdy nedělat pořádný úklid. Když vždycky vysáváš jen tak nahrubo (a vytíráš prach) a nikdy nevezmeš žaluzie, prach pod nábytkem nebo za nábytkem (když je moc úzký prostor, tak na to jsou taky takové speciální prachovky), radiátory apod., tak se toho v jednu chvíli tam nahromadí tolik, že je úplně jedno jak moc často uklízíš, stejně se to vždycky rozlétne kolem a všechno je zase okamžitě zaprášené.

A ještě mě tak napadá, že mi připadá, že sušička tomu dost pomáhá. Beru s ní ručníky, povlečení i deky - prostě většinu těch největších lapačů a tím jak to neschne jen tak volně, kde na to padá prach a ještě to projde tím sušícím cyklem, tak se z toho ten prach dost efektivně dostane a hlavně to nikde neleží, tzn. pokud to potom jde na uskladnění, tak je to čistší.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 14.02.17 16:43

@VeselaHolka
Je to možné. Máte stejný typ podlah? U nás jsme přešli z koberce na tvrdou a prach je vidět.
Dřív se ti prostě zašlapalo do koberce, jendou za týden se vysál (a hned měl z šedé barvy tu původní). Teď aby se vysávalo snad každý den.

Nicméně co tvořilo hodně prachu, tak sušení prádla - pořídili jsme sušičku a kolik tam toho bylo na filtrech! A je to poznat.
K tomu máme robotický vysavač, takže aspoň nemusím pořád lítat a vysávat já. Za sebe doporučuju.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 14.02.17 16:56
@VeselaHolka píše:
Zeny, vy co bydlite u hlavni silnice..pozorujete doma, ze se vam tvori vic prachu nebo je to moje domnenka??…Ja jsem se prestehovala v ramci mesta k rusnejsi silnici…hluk, tramvaje, atd mi nevadi…ale co pozoruji je, ze a dva mam na chodbe chuchvalce prachu…at je to koupelna(tam je taky okno, ale ne do ulice), ci loznice aobyvak..Okna mame nova, plastova…Nebo je to tim, ze kdyz jsem bydlela sama, tak jsem mela doma naklizeno a ted jsme tu dva a vic se prasi…ale cokoliv nekde necham..otevrene policky…i ta koupelka tak je to vse hned zajete :-(…Nejake tipy proti tomu…vsechno davam ruznedo boxiku, moc veci nemam vystaveno…co vic??

My bydlíme v srdci přírody a máme to taky tak, vytírám celý dům každý den a třikrát týdně prach na nábytku. Jak vynechám, je to děs :?

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 14.02.17 18:26

Také bydlime na hlavni silnici, v menším městě a prach je všude a porad. Máme vestavěné skříně, utiram jednou za týden a je tam dost prachu, klidne by to sneslo 2 krat tydne pořádně :lol: Kozenkovou postel na tom čele je také hned prach, o koupelne ani nemluvím a tam není okno :nevim: :roll:

LLenule111
Závislačka 3224 příspěvků 14.02.17 18:41

Také bydlíme u hlavní silnice a prach je hlavně vidět na tmavých místech, nábytek máme černý, o sporáku sklokeramika ani nemluvím.. Vytírám prach jednou za týden, častěji bych se asi zbláznila.. Nejhorší je to ovšem v létě, jak fouká vítr, máme doma kromě prachu i žlutý pyl!

luc31
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 14.02.17 19:37

Taky se přidávám, připadá mi, že bych prach mohla utírat klidně ráno a večer :zed:

VeselaHolka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 15.02.17 13:13

@Nimie dekuji, vycerpavajici!…mam drevene podlahy, jakoze fakt drevo, v chodbe dlazba a parkety…mi prijde jakoby ten prach vystupoval z pod te podlahy bo co :-):-)…vetrame do ulice, kde prave vsechno jezdi…ale proste vetrat musim…ale zase casto utiram venkovni parapet, aby ta prvni naloz nesla do bytu…to same balkon..pradl susit doma musim…na susicku neni bohuzel misto…a kdyz uklizim tak beru vse vysavacem…dvere, zarubne, parapety atd a pak z toho vzdy setru prach…ale nikdy jsem tolik prachu doma nemela…to je proste ted, co bydlime u silnice a tramvajoveho pasu…bohuzel no…blazen nejse abych to delala nekolikrat tydne…jen mi to stve a chtela jsem poradit nejaky tipy treba:-)

Pimperelle
Kecalka 172 příspěvků 22.03.17 12:26

Nemáte někdo další nápad, jak se zbavit prachu v bytě?

Už z toho začínám být vyčerpaná. Máme plovoucí podlahy a dlažbu, koberce jen kusové, celkem 3 malé v celém bytě 85m2, bez závěsů, nikde žádné „lapače“ prachu a prach všude. Robotický vysavač jezdí denně, sebere neskutečné množství špíny, čistička vzduchu běží minimálně dvakrát denně dost dlouhou dobu na to, aby poctivě přefiltrovala vzduch (v klimatizaci, s ní jsme naprosto spokojení, ale v boji s prachem nevidím změnu), vysáváme i klasicky, vytírám, zametám (koupila jsem si speciální gumové koště Leifheit), prach utírám pštrosí prachovkou, švédskými utěrkami, jednorázovými prachovkou,… Spreje (Pronto,…) proti prachu mi přijdou neúčinné. Ráno uklidím a večer to skoro není vidět.

Už nevím, co zkusit, aby bylo doma opravdu čisto, zanedlouho se nám narodí miminko a chtěla bych úklid vyřešit nějak efektivně. Bydlíme v cihlovém rodinném domě na rušné ulici.

Co funguje vám?

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 22.03.17 12:28

Kde bydlíte a jaká máte okna? 8o

Pimperelle
Kecalka 172 příspěvků 22.03.17 12:30

@radkka

Okna plastová, rodinný dům, středně velké město, rušná ulice.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 22.03.17 12:34
@Pimperelle píše:
@radkkaOkna plastová, rodinný dům, středně velké město, rušná ulice.

Přijde mi to trochu nepřiměřené, proto jsem se ptala, takhle jsme to neměli ani na hlavní ulici :think: Přípravky na prach vůbec nepoužívám, přijde mi to k ničemu, mám jen švédské utěrky, nic víc :nevim: Nevysávám, ale vytírám.

kacenka.sks
Kecalka 424 příspěvků 22.03.17 12:35

My jsme přišli na to, ze se nám prasi z krbových kamen…takže budeme kupovat nove, a to tyhle máme tři měsíce :(…jak říkáš, uklízím opravdu denně a někdy i dvakrát za den. Jsem z toho vyrizena.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62536 příspěvků 3 inzeráty 22.03.17 12:42
@Pimperelle píše:
Co funguje vám?

Neblbnout s úklidem, z trochy prachu ještě nikdo neumřel :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama