Prádlo mi nevoní..jak perete?

Anonymní
26.6.20 09:55

Prádlo mi nevoní..jak perete?

Já fakt nevím…vyperu barevné/černé a voní jen trošku, při uschnutí a žehlení nevoní vůbec ani maličko…to peru hodinu a 7 min (rychlejší praní) na 40, 1000 otáček.. zkusila jsem místo prášku gel…+ Samozřejmě aviváž..je to trošku lepší ale není to prostě ono..pračku mám novou, neperu ji narvanou, a davam množství jak se má..když peru bílé tak to na 60, 1000 otáček na 2 hodiny a to mi voní..jak dlouho teda perete? Na 40 barevné to mi nastaví jedině 3 hodiny a to se mi zdá fakt šílené :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26335
26.6.20 09:57
@Anonymní píše:
Já fakt nevím…vyperu barevné/černé a voní jen trošku, při uschnutí a žehlení nevoní vůbec ani maličko…to peru hodinu a 7 min (rychlejší praní) na 40, 1000 otáček.. zkusila jsem místo prášku gel…+ Samozřejmě aviváž..je to trošku lepší ale není to prostě ono..pračku mám novou, neperu ji narvanou, a davam množství jak se má..když peru bílé tak to na 60, 1000 otáček na 2 hodiny a to mi voní..jak dlouho teda perete? Na 40 barevné to mi nastaví jedině 3 hodiny a to se mi zdá fakt šílené :nevim:

Mám i program 1.49 min. Prádlo voní mokré, při žehlení už méně. Vkladám tuhá mýdla mezi oblečení. Aviváž dávám jen velmi sporadicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
26.6.20 09:57

Hodinu a půl a používám Ariel all in 1 kapsle + trochu aviváže, prádlo hezky voní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
26.6.20 09:58

Mám na vše jeden program, bavlna 40-60 podle toho co jsem tam hodila i sušičku používám na jeden program a velmi voňavé jsou kapsle ariel oxi. Až mi to minule bylo nepříjemné, jak moc voní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8616
26.6.20 10:00

Peru kolem 120 minut. Dávám gelové kapsle + kvalitní aviváž. Aviváž jde do prádla pár minut před koncem programu ( před ždímáním ) Nechávám schnout na půdě. Prádlo voní i po půl roce ;). Vím, že když jsem věšela venku, tak tu vůni vítr jakoby vyfoukal :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3277
26.6.20 10:01

Barevné prádlo peru na 40, moc nevoní (používám mýdlový prášek a ocet). Nechci aby moc vonělo, používám voňavky a mám pocit, že se to tluče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2450
26.6.20 10:09
@Havlova píše:
Barevné prádlo peru na 40, moc nevoní (používám mýdlový prášek a ocet). Nechci aby moc vonělo, používám voňavky a mám pocit, že se to tluče.

Přesně, já jsem strašně rada, ze jsem vychytala aby nevonelo prave kvůli parfému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3344
26.6.20 10:11

Peru v prostředku, který si vyrábím z mýdla, aviváž nepoužívám. Prádlo voní prostě vypraně, čistotou, nejsem fanoušek chemických ovoňovátek. A tvoje prádlo ti přijde, že nevoní vůbec, nebo nějak smrdí? Jestli smrdí, tak bych sázela na problémy se sušením nebo s pračkou.
Kromě vyvářky peru všechno na 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6509
26.6.20 10:22

Peru v detskem jak dceri (hodne citliva kuze) tak i nam s manzelem (ma taky citlivejsi kuzi), macham jeste v octu + jeste ve vode a pradlo voni jemne, vetsina se vypari s zehlickou. Pro dite je to jedine dobre. A za me taky, jak tu zaunelo, nemam rada, kdyz se mi to triska s vuni :) kdyby vylozene smrdelo, vadi mi to, ja citim jen takovou cistotu… Jinak vse peru na 60, vyjma par veci, co se nedaji…

Hodne vonely ty kapsle - Ariel jsem tusim mela, ale to mi az vadilo, manzel se osypal, takze letely…

Příspěvek upraven 26.06.20 v 10:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12665
26.6.20 10:22

Myslim, ze delka prani na vuni vliv nema. Me voni pradlo krasne od te doby, co mam novou pracku a pouzivam kapsle pod pradlo Ariel. Voni i na sportovni kratke programy i na bavlnu na vyvarku tri hodky prani. Po vyprani, po uschnuti, pri zehleni a jeste dost dlouho i ze skrine (minimalne tyden).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1789
26.6.20 10:45

Hele, taky to nechápu - pračka nová, vyčištěná, kupuji kvalitní přípravky. A stejně nic. Tchýně má nějakou stoletou z pračku, kupuje nejlevnější aviváž z Lidlu a voní nádherně. Mně nejvíc vyhovuje savo prací prášek a na černé Perwoll black gel. K prádlu přkdávám zlaté Lenor kuličky a pak ještě po práni přemáchnu ve zlaté Lenor aviváži.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22099
26.6.20 10:46

Nesnasim intenzivni vuni avivaze, obzvlaste kdyz potkam nejakou vypranou rodinku v lese :P pradlo susim venku, to je krasna svezi vune, se susickou se to neda srovnat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3344
26.6.20 11:19
@yocheved píše:
Hele, taky to nechápu - pračka nová, vyčištěná, kupuji kvalitní přípravky. A stejně nic. Tchýně má nějakou stoletou z pračku, kupuje nejlevnější aviváž z Lidlu a voní nádherně. Mně nejvíc vyhovuje savo prací prášek a na černé Perwoll black gel. K prádlu přkdávám zlaté Lenor kuličky a pak ještě po práni přemáchnu ve zlaté Lenor aviváži.

Myslím, že by to mohlo mít souvislost s tvrdostí vody, není to možné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.6.20 12:47

Já řešila to samé taky nevonělo :-) používám ariel prášek a ktomu cocolino sensitive nebo mandly a voní to krásně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4138
26.6.20 12:58

Znama neco podobneho resila u nove pracky a zjistila, ze je to tak extraeko pracka, ze pouziva naproste minimum vody a to pradlo se v tom proste nevypere. Musela koupit novou pracku. Nam tohle delal pouze ekoprogram, pradlo nevonelo a po uschnuti spis smrdelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama