Prdíky týdenní dítě

Anonymní
2.10.15 09:42

prdíky týdenní dítě

Hoj holky, malá má týden a as ji trápí prdíky, co na to pomůže? mám já pít fenyklový čaj? a dítě týdenní je dobré mu taky dávat trošku fenyklového čaje nebo ne? díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6529
2.10.15 09:47

Ahoj, zkus pít fenyklový čaj, udělat si kmínovou polévku, miminku můžeš masírovat bříško, dávat na bříško, nosit na tygříka a koupit v lékárně kapky, např. Sabsimplex. Event. v lékárně koupit rektální trubičku a když je nejhůř, tak zkusit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22870
2.10.15 09:48

Osobně „čajíčkování“ u plně kojených mimin neholduji. Nepotřebují tekutiny v podobě čaje nebo vody.
Pokud jsou to obyč prdíky, tak bych začala spíš nečím typu nahřívání bříška, polohování (na tygříka, klubíčko, dávat na bříško - co dítě snese a co bude fungovat), dávat pořádně odbrknout, snažit se minimalizovat nalokání vzduchu při krmení, cvičit nožkama a masírovat bříško.
Pokud nezabere, můžeš zkusit trochu toho fenyklového čaje nebo kapičky na prdíky (např. Babycalm je přírodní a je v něm fenykl).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22797
2.10.15 09:49

Je toho spoustu a je potřeba vyzkoušet. Od nahřívání bříška a cvičení nožkama, přes různé akutní kapky a dlouhodobější probiotika až po rourku.

Naší malé teď skončilo šestinedělí a zjistila jsem, že jí to tady ty všechny možný kapky (SAB, Espumisan, Babycalm) snad ještě zhoršovaly. Nasadila jsem probiotika Biogaia a doufám ve zlepšení.

Někdy zlobí Vigantol, jestli už ho malé dáváš. Zkus na pár dní vysadit a uvidíš. Ale tady u těch malých se to někdy těžko odhaduje, jsou každý den jiný, každý den je zlobí něco jinýho. Já se prolévám fenyklem a anýzem a to vidím, že zabírá.
U první zabraly Laktobacílky a kapky Sab.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22797
2.10.15 09:51

Ale nějak nechápu tu anonymitu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12452
2.10.15 09:54

Infacol u nas pomohl nejvice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
2.10.15 10:01

Já měla zkušenost tu, že mi v porodnici řekli, že má malej prdíky a tak sem dávala kapičky na prdíky nahřívala bříško a tak podobně a chudák měl jen hlad… Někde jsem četla, že prdíci jsou až od dvou týdnů tak si dej pozor, jestli jen nemá hlad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.15 10:15

Začne mi takto vždycky po kojení plakat, tak nevím, jestli se nenahltá vzduchu, jak správně kojit, aby nehltala vzduch? jak nahříváte plinky na pupíček

• Citovat
  • Nahlásit
22870
2.10.15 10:20
@Anonymní píše:
Začne mi takto vždycky po kojení plakat, tak nevím, jestli se nenahltá vzduchu, jak správně kojit, aby nehltala vzduch? jak nahříváte plinky na pupíček

U kojení mi polykaly vzduch obě děti, holka víc, kluk míň. Šlo to trochu zlepšit tím, že byla úplně připláclá na prso s doširoka otevřenou pusou. Ale i tak se zvládla nalokat dost. Ono třeba stačí, když to teče moc rychle a dítě prostě lemtá a lemtá… Časem se naučila kojit bez spolykaného vzduchu.

Plínku jsem nenahřívala. Nahřála jsem v mikrovlnce nahřívací polštářek a ten obalila do plínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23690
2.10.15 10:47

Rad tu na eminu je tuna, sama sem na nich před pár lety hledala a později dávala rady ;) Nic moc se nezměnilo.
Ale s tím nahříváním, já nahřávala plenku v mikrovlnce, ale bacha, mě se ji tam jednou podařilo opálit, nechala sem ji tam moc dlouho a pak ji mohla vyhodit, tak bacha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
2.10.15 11:06

U nas vedli kapicky baby calm jsou na prirodni bazi a byli fakt super. jiny nezabrali.. samozrejme ma strava atak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
27.10.20 07:58

Ahoj, prosím co dáváte na prdíky? Biogaia, Espumisan, BabyCalm…? Malé je týden, kojená. A musí si po kojení odříhnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 08:58

Vyčerpaná maminka

Pokud máte zájem, pohlídám miminko, zajdeme na procházku, aby si mohla maminka odpočinout, případně vyřídit jiné záležitosti - jen v centru Ostravy - jsem flexibilní babička :lol: - tel. 604 547 249

• Citovat
  • Nahlásit
766
27.10.20 09:02
@jary1 píše:
Ahoj, prosím co dáváte na prdíky? Biogaia, Espumisan, BabyCalm…? Malé je týden, kojená. A musí si po kojení odříhnout?

Biogaia jsou probiotika, u těch nečekej okamžitý efekt, dávej jednou denně. Můžeš kombinovat s tím espumisanem nebo BabyCalm, jsou i další kapky na trhu, tam můžeš prostě zkoušet, co zabere - určitě bych nestřídala nějak divoce, zkusit týden podle příbalové informace a kdyz nic, zkusit jiné. Ještě se dá pořídit Pupík, kterým se bříško masíruje, nebo třeba polštářek s třešňovými peckami. Bříško masírovat, cvičit nožičkama, po kojení určitě nechat odříhnout, nosit v klubíčku nebo na tygříka a modlit se, ať něco z toho zabere. Hodně sil přeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2292
27.10.20 09:13

Už to budou tři roky, zkusila jsem snad všechno a pak jsem přišla na babycalm a dodnes si pamatuji alespoň nejake zlepšení! Konečně! Biogaia jsem také dávala jednou denně a určitě u tak malého miminka odrihnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama