Překlad anglické věty

Anonymní
25.3.21 19:58

Překlad aj věty

Jsou tyto 2 věty přeloženy správně?

Where were you 5 years ago in August?

Our teacher wasn’t in England 3 years ago on holiday.

Moc díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1261
25.3.21 20:00

Nikdy jsme neviděla spojení ago + další upřesnění času, ale angličtina není moje silná stránka, takže snad někdo odpoví odborněji :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14723
25.3.21 20:03

Ten čas ‚years ago‘ má být až na konci věty. Aspoň já bych to tak řekla. Tyhle věty mě tahají za oči i uši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
25.3.21 20:03

V druhé větě „3 years ago“ až naposled.
V té první je to podle mě snesitelné i takhle.
Jinak jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
25.3.21 20:06

No mě přijde, že správně je to obráceně

Where were you in August 5 years ago? to znamená, kde jsi byla v srpnupřed 5 lety.

U toho druhého to samé a je to Náš učitel nebyl v Anglii před třemi lety na dovolené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
25.3.21 20:09

Ne, to není dobře.
Where were you in August 5 years ago?
Our teacher wasn't on holiday in England 3 years ago. Nebo 3 years ago our teacher wasn't on holiday in England. Záleží, zda zdůrazňuješ, že to bylo před třemi lety nebo v Anglii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20677
25.3.21 20:11

1. Where were you in August 5 years ago?
2. Our teacher wasn´t on holiday in England 3 years ago.

SVOMPT - subject, verb, object, manner, place, time

Subject = podmět - na prvním místě věty by měl být podmět, tedy to, o kom či o čem vlastně mluvíme.
Verb = sloveso - za podmětem je vždy sloveso, pokud se sloveso skládá z více částí, potom jsou zde všechny části.
Object = předmět - za slovesem může následovat jeho předmět, buď přímý, nebo nepřímý. Pokud má sloveso dva předměty, platí zde další pravidla.
Manner, Place, Time = příslovečné určení způsobu, místa, času - na konci věty bývají příslovečná určení a to v tomto pořadí: 1) způsob (manner), 2) místo (place), 3) čas (time).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
25.3.21 20:14

@welovefashion @barbarossa

Z jakého důvodu by nemohl být August za rokama?
On google dokonce na tu variantu, kterou tam má zakladatelka, hodí víc výsledků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
25.3.21 20:19

@MrsNorris Anglicky mluvící mluvčí by to neřekl, i třeba u narození uvádí že se narodil v lednu roku XY. Ne roku XY v lednu. Je to pro ně nelogické. Řeknou: where were you in January last year?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
25.3.21 20:21

@barbarossa

Teď jsem se jednoho zeptala a říká, že je to fuk  ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
25.3.21 20:31

@MrsNorris tak ono záleží jakého Angličana se zeptáš, teď nechci být zlá, ale jako hodně Čechů neumí češtinu, tak i Angličani jsou na tom podobně…

Co vím, tak jsme se učili, že ago je vždycky na konci, nebo na začátku, podle zdůraznění, ale jako ruku do ohně za to nedám, nejsem rodilá mluvčí, ani angličtinu neučím, ale prostě to pro mě zní kostrbatě, jak to má ona napsané…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
25.3.21 20:35

@welovefashion

Pro podobné případy většinou používám ten test googlem - tedy co se reálně používá.

Podle téhle logiky by totiž byla špatně i věta „went there 5 years ago, in August of 2016“ - což si troufám tvrdit, že zcela jistě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
25.3.21 20:39
@MrsNorris píše:
@barbarossaTeď jsem se jednoho zeptala a říká, že je to fuk ;)

Nechci se toho Tvého mluvčího nijak dotknout, ale stejně jako Čechovi je kolikrát gramatika šumák, tak ani Angličané či Američané to příliš neřeší a ani neovládají, protože ostatní beztak pochopí, co chtěli říct. Spravne je woman

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
25.3.21 20:41

@MrsNorris no já googlu úpně nevěřím, tady výš to @divine woman hezky vysvětlovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
25.3.21 20:42
@barbarossa píše:
Nechci se toho Tvého mluvčího nijak dotknout, ale stejně jako Čechovi je kolikrát gramatika šumák, tak ani Angličané či Američané to příliš neřeší a ani neovládají, protože ostatní beztak pochopí, co chtěli říct. Spravne je woman

OK, takže k příkladu výše -

Were you there 5 years ago, in August of 2016? je taky špatně, protože ago patří na konec? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat