Překyselení žaludku

6293
18.7.13 07:50

prekyseleni zaludku

Holky mela jste nektera prekyseleny zaludku? je mi hrozne zacalo to takle brkani paleni zahy kasel az mne obcas dusi nafoukle bricho pripadam si jak v patem mesici ale tehotna nejsem, problem neco snit neco vypit pripadam si furt najezena obcas zvracim a nebo mi je na zvraceni, celkem mne boli bricho a mocak…vcera jsmem byla u lekare tak mi napsal nejaky leky helicid beru rano a vecer pak mi napsal degan a po kazdym jidle espumisan ale zatim mi ten espumisan nejak nezabira.je to neco hroznyho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5708
18.7.13 08:02

@hanka1120 ten helicid by ti měl zabrat, já mám dyspeptický syndrom a většinou mi léčba těmito léky zabírá. Ještě chvíli vydrž, tak týden, když to nezabere znovu k Dr. a nech se poslat na gastroentrologii. To zvracení je ale divný :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6293
18.7.13 08:14

@radka101 takle nemam chut vubec na jidlo citim se porad plna tak se musim nudit do jidla a dost pocituji unavu takze vecer to sebe vubec nic nedostanu.te gastromky se preve desne bojim, za prvve mam astma a jsem alergiik, mam strach ze se pritom udusim.no uvidime zitra jdu jeste na krev a mam donest moc zda neni problem jeste jinde. podle toho se uvidi co bude dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6293
18.7.13 08:15

A co to je vlastne ten symdrom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
18.7.13 08:22

@hanka1120 jeste zkus zasaditou mineralku Bilinsky pramen, prodava Billa ci Albert…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ve-ru
18.7.13 08:27

Ahoj, zkus mléčné výrobky, ty by tě neměly dráždit. A na pálení žáhy je super Talcid - je volně prodejný :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
6293
18.7.13 08:27
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 09:31

@hanka1120 je možné, že to může být od žaludku, ale určitě je vhodné se nechat vyšetřit důkladně, obvzlášť pokud to začalo náhle. Některé potraviny mohou překyselovat (cukry), tak se zaměř na to co jíš. Pokud je strava vhodná, ev. chyb si nejsi vědoma, tak být tebou jdu i na gynekologii, aby udělali důkladné vyšetření. Ono pobolívání břicha a okolí močáku je při potížích s žaludkem „zvláštní“ a ač nechci strašit, tak i novotvary na vaječnících se mohou projevovat nadýmánín, pálením žáhy a potížema co popisuješ. Navíc pokud jsi podstupovala léčbu IVF, tak danné léky taky trochu zvyšují rizika novotvarů. Tím nechci strašit, může to být hromada věcí (od pouhého stresu - taky vhodné se zamyslet, jestli ho nemáš moc), ale toto by nebylo radno podceňovat a je vhodné to vyloučit, aby se něco nezanedbalo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
5708
18.7.13 12:00

@hanka1120 Nejsi po IVF a nebo těhotná?
Gastroskopie se neboj, dnes ji už skoro všude dělají v analgosedaci( což je takové přispání) nic necítíš a hlavně si nic nepamatuješ, akorát musíš mít doprovod.
Dyspeptický syndrom je soubor nespecifických příznaků - tlak v břiše, plnost po jídle, říhání, pyrózy, škroukání, přelévání ve střevech, nadýmaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6293
18.7.13 12:29

Jsem presne rok po ivf. tehotna zatim nejsem jeste se nam to nepovedlo.mam to napsani v popisku tak si je zapni.ale ja mela pri ivf celkem vysoky davky a reakce nic moc ja pichala 225j a pak mi to zvedla na 300j pichala jsem fostimon. jinak tedka jsem snedla polivku a citim se plna mam pocit ze mi tam proste vice nevleze takze jim vickrat denne a pokazdim jidle beru espumizan

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
18.7.13 12:34

@hanka1120 No já ten popisek vidím, ale není tam rok, proto se ptám, já jsem na ivf byla v květnu a to břicho bylo nafouklý děsně a to samé jsem měla i v začátku těhotenství v loni, ale nedopadlo to bohužel. Po obojím jsem papala LOMAC to je to samé jako Helicid.
Nevím asi by jsi měla jít znovu k Dr. nějak se mi to nezdá :think: A doporučuji nejdřív udělat těhotenský test :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6293
18.7.13 12:48

@radka101 tehotensky test jsem si delala dneska znacka testu gs mamatest 10 a je negativni.jsem 12dpo protoze merim bt tak to vim zitra by mela dorazit ms, ale jak rikat po tym umelym to mam dost rozhazeny takze mi tochodi nepravidelne ale zajdu i na gyndu si nechat udelat ultrazvuk pro jistotu aby to nebylo neco zavaznejsiho zitra jdu k obvodnimu na krev vezme mi celkovou zakladni krev ale vysledky budou az v pondeli tak musim vydrzet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 15:14

@hanka1120 tak se ho zeptej, jestli nabíral i CA 125, že si se dočetla, že podobné příznaky by mohly mít souvislost i s novotvary a že by si to chtěla raději vyloučit. Pokud máš od stimulací rozházenou MS, klidně to může být i hormonální záležitost. Těch možností je hodně. Já jsem jednu dobu měla taky potíže (nevolnosti, bolesti břicha, sem tam průjmy), po Helicidu se to zklidnilo a v podstatě asi za 3M byl zase pokoj (já to měla asi ze stresu, bylo toho zrovna hodně). držím palce, ať to nic není a brzo to odezní.

• Nahlásit
  • Citovat
469
15.1.14 16:20

Ahoj holky, dneska 7. den mi není dobře, začalo to pálením žáhy po slazené minerálce a je to každý den, téměř celý den, začne to do půl hodinky po jídle, jak se předkloním, tak mi jdou doslova žal. šťávy do úst, pálí mě celý krk a žalůdek je jak v ohni. Vyzkoušela jsem nejíst nic, to mělo efekt, ale pak mě bolelo břicho z hladu, vynechala jsem masné a mastné jídlo, tučné sýry a jogurty, piji je čistou vodu bez bublinek, nepiju už ani kávu ani čaj, nepomáhá ani rennie, dala jsem si párkrát sodu, ale mělo to jen krátkodobý účinek. Před rokem jsem byla 2× na gastroentrologii a dávali mi i hadici do žaludku, kvůli podobným potíží, ale bylo vše ok, po čase to přešlo. Takže tam nechci znova, ať nevypadám jak hypochondr. Poradíte, co mám ještě vyzkoušet, prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9286
15.1.14 16:57

@Bibík13
Nejlepší by bylo si zopakovat návštěvu u lékaře, mě nic taky nepomáhalo, tam mi udělali vyšetření, vše bylo v pořádku, stačilo napsat léky a bylo to, ale ty se asi dají koupit normálně, Helicid a Mothilium, koukni na to, třeba ti to pomůže, užívají se hned ráno před jídlem, fakt jsem s nima byla spokojená, ten den jsem mohla pít i kyselý víno, který nesnáším, že mě po něm pálí žáha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama