Přemýšlíte, že necháte dítě v téhle situaci doma?

Anonymní
17.9.20 01:22

Premyslite, ze nechate dite doma?

Premyslite nekdo, ze nechate z duvodu covid situace dite nejakou dobu doma? Tedy myslim spis ze skolky a pokud mate tu moznost. Ja patrim do rizikove skupiny a stejne tak moji rodice a ti maji rizikovych faktoru vicero. Jsme z Prahy. Jen me zajima, zda nekdo premysli stejne nebo jsem prehnana. Dekuji. Anonym z duvodu info o zdrav. stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23
17.9.20 02:27

Moje kamarádka je doma s mladším a starší zatím nechala doma ze školky. Druhá kamarádka pracuje ve školce a říkala, že i v těch materiálech ke covidu co pořád chodí z ministerstva je i doporučení nechat dítě doma. Jestli chodíš do práce, tak je to zas jiný, ale pokud tu možnost člověk má, tak já bych neváhala a zatím nechala dítě doma a počkala jak se to vyvine. Myslím, že to nijak přehnané není a podle mě plno lidí přemýšlí podobně. V mém okolí je to tak půl na půl. Někdo se bojí a někdo to zlehčuje. Já teda teď jak se to vyvíjí, tak z toho taky moc dobrý pocit nemám, ale zároveň mě i štve, jak je to šíleně omezující. Snažím se o nějaký kompromis obou těch stran.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
17.9.20 02:38

Nechám dítě od příštího týdne doma 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3171
17.9.20 05:49

Ne, chytíme to stejně tak jako tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 06:07

Nevím, jestli ti to nějak pomůže, ale moje dítě do školky nikdy nechodilo a nijak ho to nepoškodilo. I v rámci povinné školní docházky je v domácím vzdělání, které bylo plánováno a realizováno dávno před covidem. V současné situaci si myslím, že je rozumné mít dítě doma, pokud tu možnost máš. Jsem také z Prahy.

• Citovat
  • Nahlásit
418
17.9.20 06:27

Jsem doma s mladším synem, ale starší do školky chodí a chodit bude. Já myslím, že pravidelný kontakt s kamarády ve školce je důležitý… Pravdou Teda je, že nejsme z Prahy, ale bydlíme na dědině se 700 obyvately, takže je ta situace tady o dost jiná. Školku máme přímo tu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18984
17.9.20 06:33

Ne, nenecham. Stejne bychom nebyli zalezli tak, jako na jare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18984
17.9.20 06:35

Ale je pravda, ze jsme letos peclive vybirali krouzky, neco jsme z duvodu covidu omezili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13361
17.9.20 06:48

Nenechala bych, vsadim se, ze kdybych takhle uvazovala, prineseme to odjinud :mrgreen: Nicmene nechavam ted skolaka s beznou rymou doma, nechci vyvolavat paniku u lidi, jako jsi ty ;) skolkove dite chodi a bude chodit, dokud to pujde, i kdybych byla doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31322
17.9.20 06:57

My už máme ojediněle COVID na některých školách, děti v karantene, vím o konkrétních pozitivních dětech, které jsou doma v karantene s rodiči, jedno z naší ulice. Dítě v katrantene je i u dcery ve třídě. Co mám informace, všichni naštěstí bez příznaků nebo jen příznaky běžné virozy.
Jsem taky riziková skupina, do práce do kolektivu chodím dvakrát týdně, o sebe se až tak nebojím. Nicméně mám i některé děti v rizikové skupině, pokud se bude situace zhoršovat, bude raketový nárůst, uvažuji, že ty rizikové děti stáhnu. Už jsou ve věku, kdy těch pár hodin, co nejsem doma, mohou být doma samy, starší s mladšími(aspoň z mého pohledu a zkušenosti). Nejmenšímu dítěti jsem zrušila dětskou skupinu, po dobu, co jsem pryč, si zařídím hlídání jinak.
Není se za co stydět, uvažuje tak víc lidí. Pokud je někdo zalezly ve své Horní Dolní, má postoj jiný, ale lidé z měst se víc přiklání k tomu, zavřít školy, aspoň na dva týdny, aby se vidělo, jestli to pomůže. Není to o panice, ale přestává to být legrace a soudně uvažující člověk tomu naproti jít nechce.
Teď neřeším dopad na ekonomiku a ani to, kdo se bude starat o děti rodičům, kteří do práce musí nebo kdo jim nahradí výplatu, když zůstanou doma. Vím, že jsou to vážné věci, ale tato diskuze o tom není. Beru v potaz pouze možný pozitivní dopad na snížení počtu nakažených. Věřím, že tímto způsobem by se dosáhlo určitého snížení a stabilizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6123
17.9.20 06:57

Bydlíme v krajském městě, jsem s dcerou (2) doma a syn (5) do školky chodí a pokud bude možnost, tak chodit bude. Vidím, že není v mých silách mu zajistit odpovídající program a zároveň se věnovat i té malé, která je ve věku, kdy vyžaduje hodně pozornosti. Ostatně si myslím, že když už to někdo dotáhne domů, tak manžel z práce. Hlavně s tím jak funguje „karanténa“: kamarád má v práci nakaženého kolegu s příznaky a kromě toho, že šel na testy nemá nadřízené žádné další opatření a to proti sobě sedí v kanceláři asi metr od sebe. Osobně si myslím že ať se udělá, co se udělá procento mrtvých bude podobné jako ve Švédsku (mají podobnou věkovou demografii jako my a zhruba stejnou úroveň zdravotnictví, aspoň co se dá vyčíst že statistik) jenom závisí v jakém časovém úseku a kolik bude vedlejších obětí v podobě zanedbané léčby a diagnostiky jiných nemocí (onko, kardio, dia,…) a kolik lidí zasáhne situace finančně takže budou muset hodně šetřit a nejsnáze se šetří na kvalitě potravin, omezení sportu a kultuře. A mimochodem, já patřím do rizikové skupiny (třeba je u mě velký problém téměř nemožnost léčby antibiotiky v případě přídavných komplikací) a máme v rodině i dost starších lidí ve velmi ohrožené skupině, ale zatím jediné co jim přitížilo byla nemožnost zdravotní péče v době uzavření. Třeba tchán tak přišel o zrak na jedno oko a není jisté jestli se podaří zachránit to druhé a to kvůli tomu, že mu zrušili kontrolu u očaře a v době uzávěry jsme nesehnali jediného, který by ordinoval. A díky tchánově zdravotnímu stavu u něj veškeré degenerativní změny probíhají extrémně rychle takže šedý zákal na jednom oku je už neoperovatelný a na druhém oku je pravděpodobnost úspěšnosti zákroku kolem 50%. Takže ve výsledku ta opatření hodně přitížila i lidem, které měla chránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5298
17.9.20 07:02

Nepřemýšlím, dítě chodí a bude chodit do školky, žijeme běžný život, má i kroužky, je venku mezi detma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
17.9.20 07:12

Jsme z Prahy. S mladsim jsem doma a starsi chodi do skolky a chodit bude, dokud to pujde. Budeme chodit i na ruzne krouzky. Uz byl starsi syn pul roku doma od brezna. Kdyz by nechodil, tak stejne doma nebudem a jezdime furt MHD, takze to kdyztak chytneme tam. Neni na co cekat. Kdovi kdy bude vakcina a nechate si ji pak pichnout, kdyz bude usita horkou jehlou :think:? Skolka je plna, takze to asi moc lidi neresi nebo nema jinou moznost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50806
17.9.20 07:13

Ze školy (první stupeň) nenechávám, velké město, já riziková, doma jsem s mladším a modlím se, ať ty školy nezavřou jak na jaře. Muž chodí do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31322
17.9.20 07:14

@Heivka Ano, s tím souhlasím, s těmi vedlejšími dopady ohledně zdraví. Ale lidi jsou nesoudni. Kdyby byl každý obecně odpovednejsi, tak tu teď neřešíme, jestli si necháme dítě doma. Neumí si nic odepřít a odpustit. V blízkém městě byly o víkendu slavnosti a pouť. I když se hlavní program přesunul na sobotu místo nedele s cílem, aby dorazilo méně lidí, protože sobota je pro hodně oborů pracovní den, stejně tam byla hlava na hlavě. Hlavně u poutovych atrakcí, které nebyly v režii města, takže toto narozdil od posunutí programu nemohli ovlivnit. Lidé u kolotočů namackani na sebe, krize šla poznat, rapidně zdrazili oproti minulému roku a přesto tam rodiny s malými dětmi nechaly majland. A ještě se tím chlubí na FB i na veřejných skupinách. Stejne tak fotky z těch tlacenek. Z toho soudím, že finančně to v globale zase tak špatné nebude, jak se na to furt poukazuje. Jako generace jsme rozezrani, zvyklí žít v nadbytku a mít vše hned.
Já klidně napíšu, že covid situace přispěla k mému rozhodnutí letos nenastoupit do práce naplno, i když možnost by byla. Nebyl to teda jediný důvod, ale výrazný faktor, proč jsem se rozhodla. A taky stáhnout dceru z té dětské skupiny, tam ale zase hlavním důvodem bylo nepřiměřeně razantní opatření oproti jiným institucím. Jde o zařízení, které přijímá děti od roku a sejde se tam kolem 6 dětí. Takže riziko přenosu minimální. Ale ty podmínky, co tam zavedli před pár dny jako reakci na stoupání počtu nakažených, nepovažuji za vhodné pro děti, které jdou poprvé do kolektivního zařízení a kterým ještě narozdíl třeba od předškoláků nejde covid vysvětlit.

Příspěvek upraven 17.09.20 v 07:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama