Přepis energií v novém bytě

23.9.19 19:08

Přepis energií v novém bytě

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s přepisem energií v novém bytě? Kupujeme byt od paní, která ho zdědila a tento týden má proběhnout předání bytu a zapsání stavu vodoměru, elektroměru atd. Pak bychom měli přepsat u dodavatele - voda a teplo nebude problém, to půjde pro správu bytu. Plyn nadále využívat nebudeme, takže tam jen prodávající vypoví smlouvu. Ale nejsem si jistá, jak probíhá přepis elektřiny. Prodávající má dodavatele Centropol a podle nějakých info na internetu to bude asi docela problém vypovědět bez sankcí. My tohoto dodavatele nechceme. Je nějaká možnost se vyhnout sankcím? Nebo máte někdo nějaké jiné užitečné zkušenosti? Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.9.19 20:43

@Vendullinka pri prepisu najemcu nemaji na sankce narok. Tudiz pani neb smlouvu vypovi, doda k tomu vypis z katastru, kupni smlouvu a vy si vyberete noveho dodavatele a nechate si prepsat na sebe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 06:16

@Xmichaelah já jsem právě na internetu četla, že bez sankcí je to jen v případě přepsání na nového majitele nebo, když se ten prodávající stěhuje, tak že si u nich nechá elektřinu v novém bytě. Ale prodávající se z toho bytu nestehuje, ten je teď prázdný.. Teoreticky dotaz: Kdybychom si tu smlouvu přepsali na sebe, aby prodávající neplatil tu pokutu, neměli bychom potom nárok do 14 dnů odstoupit od smlouvy bez sankcí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 07:08

@Vendullinka a smlouva je na pani? Nebo na zemreleho? Chtelo by to se podivat do VOP, ( nejdou mi otevrit)na internetu se tvari, ze toto jsou opravdu jedine moznosti… v kazdem pripade- dala bych pani prohlaseni, ze vy tohoto dodavatele nechcete a smlouvu bych na sebe neprepisovala… jsou to pekni supaci. ( a uz vubec ne, s tim, ze ji za nejaky cas ukoncim- tam si myslim, ze budou mit dalsi kecy a smluvni pokute se nevyhnete). Ja vim, ze to po nas chtel i kdysi RWE ( loni) - po nekolika telefonatech a otravovani, ze fakt nemame moznost si prepsat smlouvu, vypoved z najmu a pod nam smluvni pokutu stornovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 08:27

@Xmichaelah smlouva je na prodávající. Je to moc hodná paní, tak jsem chtěla nějak vymyslet, aby jí to nestálo moc peněz navíc. Upřímně jsem myslela, že pro případ prodeje je tam výjimka a žádné sankce nehrozí :? Díky moc za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama