Přes den blbě spí

642
14.2.16 13:08

Přes den blbě spí

Dobrý den, potřebuju poradit nebo spíš utěšit že to máte některá taky tak :lol:.Moje dcera skoro čtyřměsíční, zhruba tak 2 měsíce přes den prostě blbě spí. co jsme zjistili, tak se jí líbí houpání, ale to pořád nejde. Dáme jí na balkon, usne tak na 45 min, někdy mín, někdy dýl, začne brečet, tak dáme dudlík a třeba je na chvilku klid, ale většinou s ní musím jezdit jinak řve a řve. většinou je i vzhůru, že má otevřené oči ale brečí. Už jsme jí zkoušeli vytáhnout, stím že prostě nebude spáč ale brečí taky, je vidět že jí to nestačí. Jezdíme třeba 20 min na balkoně, zastavím a je klid na 5 min a znova, stačí jen pohoupat a přestane. Brečí, má zavřené oči, dudlík v puse.po hodině tohodle kolotoče, pak někdy usne třeba na 45 min. Chodím s ní ven, to spí krásně jak se jezdí, ale taky si musím něco udělat doma, ale tohle mě už nebaví. Odpoledne to samé. Většinou spí též těch 45 min, jako včera, to jsme byli na procházce, pak skoro 30 min koukala, sem tam brečela a po houpání znova usla na 30 min. V noci spí krásně. co byste mi doporučili? nebo máte to taky některá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4927
14.2.16 13:24

@Twettty Je to normální, obě moje dcery měly v miminkovském věku několikaměsíční období kdy pres den spaly pouze v jedoucím kočárku, doma spaly maximalně půl hodiny, venku na procházce v kočáru klidně tři hodiny. Chodila jsem ven každý den za každého počasí, mě to i bavilo, sluchátka do uší…sport i relax zároveň :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
14.2.16 13:29

A jak spí v noci? já jsem prej přes den zavřela na chvíli oči v jedoucím kočárku, jinak měla maminka taky smůlu, malá teda až v půl roce spala pul hodiny dopo a zhruba tu půl hodinu odpo… holt nejsou všechny miminka podle tabulek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
14.2.16 13:29

Starší dcera byla stejná. Jako úplné mimi spala v pohodě doma v postýlce, pak se to zlomilo a spala jen v jedoucím kočárku. Takže jsem 2× denně chodila na dlouhé procházky. Pak se to postupně měnilo, až zase byla schopna sama spát doma v posteli. Lehla jsem si k ní a do 15 minut spala. Mladší stačí chvilku povozit kočárek a usne tak na 1.5, někdy i 2 hodiny. v noci spí obě hezky, bez buzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1144
14.2.16 13:50

Nam u prvni dcery pomohlo nasledujici a ted u druheho prtouska uz vime amame spokojene mimco i spokojene rodice, ale me to bavi.. takze je to noseni, noseni a noseni. bud ho mam v naruci, nebo v satku (kdyz chci mit volne ruce, nebo jdeme ven), nebo ho vecer predam do druhe naruce amuzu se sama umyt (ale jde to i do sprchy spolecne) V noci spi pritisknuty ke mne. Kojim, kdykoliv chce a kdyz breci, dam ho vycurat. Doma snadno neco udelam, kdyz je v satku, a venku v nem krasne spinka a je pekne zahraty. nepotrebujem kocar, tlusty obleceni, postylky a jiny odkladaci mista, proste ho neodkladam, prevlecu a prebalim na posteli nebo gauci, to je vse. Dudlik taky nepotrebujem, staci mu kojeni.
ja vim, ze to neni uplne bezne u nas, ale ja jsem takto spokojena a dite taky. unavena z toho nejsem, naopak mi to dodava energii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
14.2.16 14:10

To nektere deti delaji. Porid si domu hacku, nebo satek. Nebo automaticky houpac kocarku na balkon ( nepouzivame ho tak kdyztak napis sz).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62136
14.2.16 14:18

@Twettty mne v tomto veku spala dcera tak 3× 30 minut denne, u nich jsou ty 20-30 minutove spanky normalni, az tak v 10-11 mesicich se naucila to trochu spojovat, ale 30 minutovy spanek je proste normalni. A jezdila jsem taky jednu dobu dost po venku. Muzes si poridit satek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
14.2.16 14:48

Mě stačilo v bdící fázi mimčo zaměstant-hrazdička, vyslíct a bez plen, nechat kopat nožkama, nosit po bytě, hrát si a jakmile se unavilo, otočit na boček, přiložit usínáčka a spát. Nejlépe do kočárku a ven na vzduch.
Samozřejmě narežimovat- jídlo, bdění, spánek a tak pořád dokola. At´ví, co po čem následuje a je to stále stejné.
Nevím, neznám, co je to uspávat dítě různými technikami ala balon, šátek, s ním v posteli, uhoupávat apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
14.2.16 21:12

Holky děkuju za reakce… @Gosi v noci spí krásně, kojíme až k ránu

dnes to bylo vůbec hrozný, odpoledne spala jen těch svých 45 min, byli jsme venku, pak koukala ale nebrečela, po chvilce začala brečet, tak jsme se jí snažili uhoupat.Po delší době se to podařilo ale jen na chvilku. Mě jde o to, že jde spát tak o půl 4, spí tak do čtvrt na 5, pak je vzhůru ale už nechce usnout, jako dnes a problém je v tom že nevydrží až do večera na spaní, doma kolem 6 jsem se jí snažila uspat ale marně, řvala a řvala. u prsa a ikdyž jsem jí nosila.pak se uklidnila, tak jsme vykoupali, a u jídla už spala, položím do postýlky a hrozný řev, je vidět že je přetažená, ale já opravdu nevím co dělat. jestli jí nechat v kočárku a dál uhoupat ikdyž teda řve, nebo jí vytáhnout, stím že je vyspalá
mě by nevadilo že tak málo spí, ale ona pak jen brečí, oči červené a je vidět že by spala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62136
14.2.16 21:36

Co ji davat spat do loznice? Zatemnit a udelat ji ticho? I pres den? Vecer uspavas jak, ve tme??

Jinak je dulezite vysledovat, za jak dlouho se unavi a davat ji pravidelne po te dobe spat. U nas se ta doba casto menila, nejdriv vydrzela vzhuru treba jen pulhodinu, pak hodinu a pul, dve, ted v roce vydrzi 3,5-4 hodiny. Pak uz zacne byt pritivna nebo si protirat ocicka, musis to vysledovat, jak dava najevo unavu. Uspavat ji musis zavcasu, cim vic se pretahne, tim hur usne a to myslim i behem dne. U nas vstane treba v 7 a vim, ze kolem 10:30 ji musim dat spat (bud do loznice nebo jit na prochazku, at usne).

Podle toho co pises, bych ji dneska okoupala uz v tech 6, mozna driv, podle toho, kdy zacala vykazovat velkou unavu. Pak nakojila (tim myslis to jidlo?), vzala do loznice a dala spat. Pokud neusne sama, tak u ni byt tak dlouho, az vytuhne, pak orendat do postylky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62136
14.2.16 21:39

@Twettty jinak pokud se mi probudi a breci, tak breci proto, ze chce jeste spat, tudiz se ji snazim jeste uspat (doma v loznici staci, kdyz si k ni lehnu), venku v kocarku dal popojizdim, az usne (musi mit ale kolem sebe ticho). A teda pisu zkusenosti z drivejska, ted ten problem nemame.

Dobre je prehodit ji pres ocicka plinku, i venku v kocarku, dobre se jim s ni vetsinou spi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
14.2.16 22:08

@blumen večer zavinu v zavinovačce, stáhnu ruce, dám dudlík a odcházím, je tma. zjistila jsem, když byla ještě malinká, že uspávání nepotřebuje tak jsme jí v tom nechala a vyhovuje mi to.taky jsem přemýšlela že bych to udělala i přes den, ale mám strach že si to bude plést s večerem a bude mít v tom chaos.
ona se unaví tak po honě až dvou, už vidím kdy začíná být protivná, tak jí nakojím a jde, ona už ví, že když se oblíká tak jde spát, kolikrát jí dávám do kočárku a už spí.
Plínku přes oči taky dáváme, ale někdy nepomůže.
Třeba dnes, šla spát v 10:30 a v 11:05 brečela. dali jsme dudlík, minuta dobrý a pak zase, ale to už měla dudlík v puse ale brečela, tak jsme začali jezdit na balkoně a dobrý, oči stále zavřené. po 15 min, jsme zastavili a snad 10 vteřin a začala se vrtět, takhle snad do 12:15, pak teda vytuhla asi tak do 13:30, a tahkle to je skoro každý den. když jezdíme venku tak se nebudí tak často. mě jde o to, že nespí tak tvrdě, proč se pak budí, že by chtěla po těch 45 min jezdit.co by jsi dělala ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62136
15.2.16 08:18

@Twettty ja uz to psala, ty deti v tomto veku se budi automaticky po tech 20-30 minutach, je to uplne normalni, neco si o tom precti. Ja bych s ni klidne jezdila (za to aby byla vyspana a pak klidna by mi to stalo), ja teda v te dobe jezdila klidne 2× denne dve hodiny po venku, balkon nemame a do bytu bych nevjela bez toho, abych ji probudila. Pokud ji to pomuze navazovat spanek, proc ne. Aspon vis, co zabere. A klidne mizes pres den zatemnovat, proc ne, ona si nepoplete den a noc. Se zavinovanim tak starych deti neporadim, dcera to nesnasela, mame spaci pytel od porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1144
15.2.16 08:36

Takhle male deti jeste nemaji rozvinuty rozum, jsou intuitivni a chapou, co je den a noc, nemuzou si to splest. Prijde mi, ze usinani a spani sama celou noc je na takhle male dite proste moc, to ze to zvladne, muze znamenat, ze ji pak chybi kontakt a vyzaduje si ho pres den. jak to tak pises, tak ja osobne bych pridala na kontaktu s ni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
15.2.16 08:57

@blumen já jsem zvyklá u starší že spala 2 hodky dopo a 2 hodky odpo v kuse, ale vím že se nemají srovnávat děti. chodíme ven, mě to nevadí, jen někdy jí dám na balkon pač si musím něco udělat i doma, mi právě zavinujeme, jinak se pořád budila jak šermovala s rukama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama