Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahoj holky,
jsem u LAMA Energy a dnes mi přišel nový předpis záloh – 3 600 Kč každý měsíc za elektřinu pro garsonku ca 32m2 mi už opravdu nepřijde normální. Chci se tedy zeptat, koho byste nyní doporučily jako poskytovatele? Jsem z Prahy 3. Díky.
Zálohy jsou nicneříkající. Musíš porovnávat cenu za MWh aspoň.
Ale aktuálně si moc nevyberes. Kdo teďka přestupuje, tak je to mazec.
Pochybuji, že teď tě někdo vezme. Vždyť mají stop stav nabírání zákazníků. Nebo si pohoršíš.
Tak jako v Praze zkus PRE, ale jestli berou a jaké ceny mají pro nové zákazníky, to nevím.
@Freya_H píše:
Ahoj holky,jsem u LAMA Energy a dnes mi přišel nový předpis záloh – 3 600 Kč každý měsíc za elektřinu pro garsonku ca 32m2 mi už opravdu nepřijde normální. Chci se tedy zeptat, koho byste nyní doporučily jako poskytovatele? Jsem z Prahy 3. Díky.
Odkud jsi je úplně putna. Holka, ty nečteš posledních půl roku noviny?
Budeš mít štěstí, pokud by tě ještě nějaký dodavatel přebral a myslím, že jsi si cenou asi nepolepšila. I když zkusit to můžeš, zkusi si jich pár obtelefonovat nebo kouknout na jejich stránky pro nové zákazníky.
Kolik máš u té Lamy cenu za kWh?
@Freya_H píše:
Ahoj holky,jsem u LAMA Energy a dnes mi přišel nový předpis záloh – 3 600 Kč každý měsíc za elektřinu pro garsonku ca 32m2 mi už opravdu nepřijde normální. Chci se tedy zeptat, koho byste nyní doporučily jako poskytovatele? Jsem z Prahy 3. Díky.
Tak si je nastav na původní hodnotu, v čem je problém?
Teď ať půjdeš kamkoliv to bude darda, nízký ceny mají tak dlouhodobí zákazníci, noví to budou mít drahé všude, jestli tě vůbec někde vezmou.
No já jsem zákazník už ca 4 roky, noviny samozřejmě čtu, ale tento rok mi zvedli zálohu z ca 900 Kč na těch výsledných 3 600 Kč – tak nevím, je to „normální“? Vždyť to je zdražení o nějakých 400 %… ![]()
@Freya_H píše:
No já jsem zákazník už ca 4 roky, noviny samozřejmě čtu, ale tento rok mi zvedli zálohu z ca 900 Kč na těch výsledných 3 600 Kč – tak nevím, je to „normální“? Vždyť to je zdražení o nějakých 400 %…
A v čem je problém? Energie se zdražily 4× - 5×. Takže výše záloh odpovídá.
@Freya_H píše:
No já jsem zákazník už ca 4 roky, noviny samozřejmě čtu, ale tento rok mi zvedli zálohu z ca 900 Kč na těch výsledných 3 600 Kč – tak nevím, je to „normální“? Vždyť to je zdražení o nějakých 400 %…
Nám přišel minulý týden od Eonu oznamovací e-mail, že od října nám zvedají zálohy, ať si nezapomeneme přenastavit na účtu platby. Původní záloha byla 4500,–. Celých 9r. to bylo stejně, kdy tady žijeme. Teď nově bude od října přes 5700,– záloha. Přestože byl fix do 2024. Myslím si, že jsme na tom pořád dobře. Mohlo to dopadnout daleko hůř. Stavět se na zadní, dohadovat se, přecházet jinam. Tak na tom budeme hůř. Hlavně není kam. Už měsíc zpět několik společností psalo, že neberou. My budeme v nejbližším termínu dělat soláry na střechu. Firma nám pomůže vyřídit, ať od nás Eon bere přebytek pak. Takže to bude zas trošku jinak ve finále. Ale v tuhle chvíli nám prostě zálohy zvedají. A to tam někdy v dubnu muž volal do Eonu. Pán se do tel. dušoval, že nehrozí, že něco zvednou. Dyť máme fix.
@Kelsey Jestli máš fix, tak bych to u nich asi reklamovala, že na to nepřistupuji a že se obracím s podnětem na ERˇU ohledně porušení smluvník podmínek.
Oni to teď zkoušejí…
@Freya_H píše:
Ahoj holky,jsem u LAMA Energy a dnes mi přišel nový předpis záloh – 3 600 Kč každý měsíc za elektřinu pro garsonku ca 32m2 mi už opravdu nepřijde normální. Chci se tedy zeptat, koho byste nyní doporučily jako poskytovatele? Jsem z Prahy 3. Díky.
kolik máte za kWh?
@Svistice píše:
@Kelsey Jestli máš fix, tak bych to u nich asi reklamovala, že na to nepřistupuji a že se obracím s podnětem na ERˇU ohledně porušení smluvník podmínek.
Oni to teď zkoušejí…
To jsme zkusili. Hned druhý den co došel e-mail, tak se tam volalo.
@Kelsey píše:
To jsme zkusili. Hned druhý den co došel e-mail, tak se tam volalo.