Převařování vody z kohoutku dětem

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7323
2.2.15 10:32
@j.a.n.i1 píše:
@Pomka Mám pocit, že jsem někde četla, že do půl roku, takže když kojíš, tak to vlastně nikdy řešit nemusíš.

Kojim, ale nevim, jak moc vadi, ze v te vode po kazdem kojeni umyvam kloboucek na prsa, ktery pouzivam pri kojeni a taky ty kloboucky a dudliky v te vode vyvaruju. Treba je to na oplachnuti nepodstatny a moc to resim :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
2.2.15 10:42

@Pomka To by vadit nemělo :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1081
2.2.15 10:43
@Pomka píše:
Kojim, ale nevim, jak moc vadi, ze v te vode po kazdem kojeni umyvam kloboucek na prsa, ktery pouzivam pri kojeni a taky ty kloboucky a dudliky v te vode vyvaruju. Treba je to na oplachnuti nepodstatny a moc to resim :think:

moc to řešíš, lahvičky, kloboučky i vše ostatní umývaly pod tekoucí vodou i sestry v porodnici.-) Jen to pak jednou za 24 hod nechali sterilizovat..jestli něco ve vodě opláchneš a nebo toho např. 120ml vypiješ je dost podstatný rozdíl :-) s opláchnutím v obyčejné pitné vodě bych si vůbec nedělala starosti..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3681
2.2.15 10:43
@Pomka píše:
Kojim, ale nevim, jak moc vadi, ze v te vode po kazdem kojeni umyvam kloboucek na prsa, ktery pouzivam pri kojeni a taky ty kloboucky a dudliky v te vode vyvaruju. Treba je to na oplachnuti nepodstatny a moc to resim :think:

Moc to resis ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5808
2.2.15 10:55
@verunielka píše:
Ja kupuju balenou kojeneckou vodu a prevaruju.Od kdy tak deti muzou vodu z kohoutku? Mame mestskou.

záleží na městě… v praze v konvici „převařím“ a dám do termosky… tady je filtrační konvice a od včera z iniciativy tchýně kojeneckou vodu a tu taky na UM vařím a né jen ohřívám, pač mi to příjde praktičtější… :twisted:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1726
2.2.15 11:37
@Gorlami píše:
limit na dusicnany ve vode pro dospeleho je jiny nez pro deti a ty si v prvnich mesicich zivota s dusicnany neumi poradit.
Edit: limity pro jednotlive slozky v pitne vode a kojenecke vode viz obrazek.Příspěvek upraven 02.02.15 v 08:24

Podle WHO je limit pro dusicnany v pitne vode 50 mg/l pro vsechny, tedy vcetne kojencu. Spis bych si pohlidala ten obsah sodiku…
Jinak prevarovani vody z kohoutku je zbytecnost, tedy pokud nepouziva nekdo vodu ze studny, ale to je pak uplne jina kapitola. Diteti bych vodu z kohoutku dala s klidnym svedomim od narozeni, pokud by byl splnen limit toho sodiku (20 mg/ml), jinak az pozdeji, asi od 8M az roka. U toho sodiku bylo prokazano, ze zvysuje detem tlak, pokud je podavam kojencum, kteri jsou vyhradne na UM.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
2.2.15 11:48

@kokomo Tak třeba pražská má sodík někde kolem 12…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1726
2.2.15 11:55
@j.a.n.i1 píše:
@kokomo Tak třeba pražská má sodík někde kolem 12…
:palec: u nas je hodnota 7, ale nevim, jestli je to takhle vetsinou nebo jen mame " stesti"…
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
54
2.2.15 12:42

Neprevarovala, jen filtrační konvice.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5696
2.2.15 12:43
@polokoule píše:
Ahoj.Chci se zeptat, jak flouho jste prevarovaly diteti vodu z kohoutku? odkdy muzu s klidnym svedomim davat diteti pit vodu z kohoutku bez prevareni? a jeste se chci zeptat, jestli vadi ze nemam na varne konvici to sitko tam jak se to naleva?

Asi od 10 měsíců, byla jsem už pak líná.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
2.2.15 12:44

A jinak jsem nepřevařovala nikdy, obě byli kojené a převařovat vodu dítěti, které už leze a do pusy si strčí tu nějaký šutr, tam písek a já nevím co ještě, to bych si připadala jak blázen.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7323
2.2.15 13:07

Tak to jsem rada, nebudu to tak hrotit. Ja si rikala, ze obcas je ten kloboucek mokrej a tu vodu z nej cuca. Tak proto. Timto mi odpada jedna starost :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin