Prevence a řešení tvrdnutí břicha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Thea42
Stálice 85 příspěvků 10.12.18 16:41
Prevence a řešení tvrdnutí břicha

Ahoj, mám asi problém s tvrdnutím břicha (teď ve 22. týdnu) a chtěla jsem se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti a víte, co s tím?

Občas mám břicho jako kámen, cítím pnutí a neujdu bez přestávky ani 100m. Večer to pak bolí prakticky v jakékoliv poloze. Doktorka mi dala magnesium. Mám i prášek na trávení, ale ten má bohužel vedlejší účinky a opět zvracím. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli se nedá dělat více?

Pomůže třeba jako prevence pohyb či nějaké specializované cvičení? Nebo mám naopak ležet a nehýbat se? Nebo mám třeba více pít a jíst/nejíst nějaká jídla?

Předem díky za jakékoliv rady a komentáře ;)

Přečtěte si článek: Tvrdnutí břicha v těhotenství: Je to porod?

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7064 příspěvků 10.12.18 16:48

Toho magnezka máš kolik? Nemůžeš větší dávku?

Karleon
Kelišová 5425 příspěvků 10.12.18 17:06

Smířila bych se s tím. Tvrdlo mi od 16. týdne a skončilo to porodem ve 41. To dáš.

Thea42
Stálice 85 příspěvků 10.12.18 17:17

@Kriss Tina 450mg jednou denně a píší, že to je max dávka. Plus něco je asi i v těhotenském multivitamínu. Ale beru to teprve 3 dny.

@Karleon Tak to ráda slyším :palec: Bála jsem se, že to pak ve třetím trimestru způsobuje komplikace. Bolest se zatím dá jakž takž vydržet, tak dokud to budu odnášet jen já a miminka budou v pořádku, tak to je dobrý :)

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7064 příspěvků 10.12.18 17:22

@Thea42 ono záleží jaké to magnezko masy já man teď magnosolv to je jeden sáček denně do vody, ale v předchozím těhotenství sem měla prášky a tech sem brala i 6 denně, domluv se na gyndě, jinak nic moc dělat nejde.

yse
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 10.12.18 17:51

Nebrala bych to na lehkou vahu-nekdo donosi do terminu nekdo predcasne porodi. Byt tebou lezim co nejvic, nula sexu, zadny uklid typu umyvani oken apod. Kdyz magnezko nezabira,zasla bych za gynekolozkou znovu at to resi. Mozna zvysi davku magnezka nebo te posle na hospitalizaci a podavani magnezka nitrozilne. Preji ti at jsi ta prvni varianta a dockas se azv terminu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >