Při antikoncepci není menstrauce?

Anonymní
28.5.21 16:13

Při antikoncepci není menstrauce?

Dobrý den, mám dceru 17 let a poprosila mě jestli by si nemohla předepsat antikoncepci. Nedělá mi to problém je to její věc, ale jedna kamarádka mi řekla že když bude brát antinu tak přijde o menstruaci? Je to tak? (já antikoncepci neberu)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21660
28.5.21 16:15

Ne, krvácet bude normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
28.5.21 16:15

Ano, antikoncepce zabrání ovulaci. Pak v pauze bude krvacet, ale klasická ms to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 16:18

Jestli to chápu dobře tak jednou za měsíc krvácet bude?

• Citovat
  • Nahlásit
28.5.21 16:21

Já teda antikoncepci nebrala, ale pár kamarádek jí bralo, normálně krvácí akorát to není jako klasická ms.😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16139
28.5.21 17:08

V dnesni dobe dospela zena nevi, jak funguje antikoncepce? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
28.5.21 17:14

Antikoncepce zamezí ovulaci, tudíž se ji nebudou tvořit vajíčka, která menstruací pravidelně odchází. Ale bude ji odcházet sliznice, takže ke krvácení každý měsíc dojde. Není to klasická menstruace, ale krvácení ovlivněno hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
28.5.21 17:22

Předpokládám, že se nepta maminka, ale přímo dcera, že? Při hraní antikoncepce nemáš klasickou menstruaci, ale jen krvácení způsobené poklesem hormonů (v té pauze, kdy prášky nebereš nebo bereš placebo - ty jinak barevný pilulky). Ve výsledku je to jedno, prostě jednou měsíčně budeš krvácet. Lze brát třeba dvě platicka za sebou bez pauzy (delavala jsem to, když mi mělo vyjít krvácení zrovna k moři nebo tak). Ale nedoporučuje se takto spojovat víc než ty dvě platicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
28.5.21 17:51

Nevím, jak to mají ostatní, ale já při ant krvácela slabě jen jeden den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30995
28.5.21 18:15
@Midaku píše:
Předpokládám, že se nepta maminka, ale přímo dcera, že? Při hraní antikoncepce nemáš klasickou menstruaci, ale jen krvácení způsobené poklesem hormonů (v té pauze, kdy prášky nebereš nebo bereš placebo - ty jinak barevný pilulky). Ve výsledku je to jedno, prostě jednou měsíčně budeš krvácet. Lze brát třeba dvě platicka za sebou bez pauzy (delavala jsem to, když mi mělo vyjít krvácení zrovna k moři nebo tak). Ale nedoporučuje se takto spojovat víc než ty dvě platicka.

Mně říkal doktor tři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
28.5.21 19:12

@vokishka možná si to špatně pamatuju, nebo taky co doktor, to názor… každopádně není to tak, že by šlo brát prášky v kuse několik let bez pauzy na krvácení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30995
28.5.21 19:26
@Midaku píše:
@vokishka možná si to špatně pamatuju, nebo taky co doktor, to názor… každopádně není to tak, že by šlo brát prášky v kuse několik let bez pauzy na krvácení.

no to určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
29.5.21 08:45
@Midaku píše:

Jedno to určitě není 😀 🤦🏽‍♀️ Krvácení při antikoncepci nemá nic společného se zdravým ženským cyklem. Nehledě na to, že byste dceru měla vzít na krevní testy kvůli možné leidenské mutaci a problémy se srážením krve. Je to každého věc ale pokud bych v 17 ti věděla co je to svinstvo tak bych si to předepsat nikdy nenechala. Je spousta jiných možností jak se dá chránit. Jen nejsou tak pohodlné. 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
29.5.21 09:08

@Megis7 a mne to píšeš proč? Moje dcera nemá ještě ani dva roky, antikoncepci s ní fakt ještě neřeším…psala jsem jen odpověď na otázku. Pokud někoho zajímalo, jestli bude krvácet, tak ano, je úplně jedno, jestli krvácí, protože má klasický cyklus, nebo krvácí proto, že má pauzu u prášků… z hlediska té mlade holky je to prostě krvácení. A je jí jedno, proč. A je jí jedno, co je to za svinstvo. Na to se tu nikdo neptal. Já už se toho taky nikdy nedotknu, ale to by bylo na jinou diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
29.5.21 09:21

@Midaku nemyslela jsem to nijak zle vůči vám. Jen jsem reagovala na to že píšete že je to jedno. Ano krvácet bude ale není to potom normální ženský cyklus. Je to úplně jiný druh krvácení při kterém úplně zastavíte funkci vaječníků. A kdyby mi to takto v 17ti někdo řekl tak mi to určitě jedno nebude, že úplně vyřadím svoje pohlavní orgány z provozu na 5 let a hrozí šance, že nebudu moct otěhotnět. Bohužel mi to nikdo neřekl a na srovnání menstruaci mi napsali Ha. Jen jsem chtěla paní dostatečně informovat. Nebyl to útok na vás nebo něco podobného. Jen mě mrzí kolik žen je neinformovaných co se týče svého cyklu 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat