Přídavky na děti - příjem za pronájem bytu?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale stydím se. Jsem na RD a finančně to špatně zvládám. Chci si zažádat o přídavky na děti, nárok na ně máme. Teprve zjišťuji co a jak a zarážím se u bodu, že se do příjmu domácnosti počítá i příjem z pronájmu nemovitosti.
Muž je vlastníkem bytu po mamince, dostal jej darem, aby se to nemuselo řešit v dědictví. Donedávna tam tchyně žila, energie má napsané na sebe. Po mozkové příhodě se do bytu vrátit nemůže, máme v jednání pečovatelský dům s tím, že její nízký důchod ani s ošetřovatelským příspěvkem náklady nepokryje, tak chceme pronajmout byt, že tento příjem půjde taky na náklady za ten „důchoďák“.
Mám obavu, abych nepřišla o přídavky na děti tímto (ne)příjmem. Máme v plánu 8000,– nájem + 5000,– za energie. Kdyby se do rozhodného příjmu započítávala jen těch 8tis., pořád máme na přídavky nárok. Kdyby i těch 5tis., tak už to asi nevyjde. Nevíte, co se do rozhodného příjmu počítá?
To je vtip, že nechceš příjem z nájmu počítat jako příjem? Za tohle by se mělo zavírat, normální podvod.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Zumpa píše:´tak ale píše že ten příjem vlastně žádný mít nebude že to půjde na placení důchoďáku pro tchýní.. ale záleží kolik má tchýně důchod, zda má příspěvky na péči.. pro má nízké příspěvky? žádali jste o vyšší když je po mozkovce?
To je vtip, že nechceš příjem z nájmu počítat jako příjem? Za tohle by se mělo zavírat, normální podvod.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Zumpa To jsem to tak nesrozumitelně napsala, nebo jsi špatně četl?
Energie jsou napsané na tchyni, tedy podnájemce si je nemůže napsat na sebe a bude to platit v jedné častce nám (a my obhospodařujeme tchynin bankovní účet), ve smlouvě bude rozepsané, že těch 5000,– je za energie. A má otázka zní, jestli se bude do příjmu počítat i ta částka za energie?
- Citovat
- Upravit
Počítá se vše, takže 13 tisic. A taky ten příjem z pronájmu musíte zdanit.
- Citovat
- Upravit
@KKK85 Ošetřovatelský příspěvek a opatrovnictví je rozjednaný, přeci jen to trvá, ale ředitelka v důchoďáku manžela varovala, že její nízký důchod s ošetř. asi nepokryjí náklady. I kdyby to vyšlo šul-nul, kdyby si tchyně chtěla cokoliv koupit, na to by jí nezbyla ani koruna, proro chceme peníze z nájmu nechat jí.
- Citovat
- Upravit
@Val6 píše:
Počítá se vše, takže 13 tisic. A taky ten příjem z pronájmu musíte zdanit.
Nepočítá. Energie nejsou příjem, ale zúčtovatelná částka.
- Citovat
- Upravit
@Val6 píše:
Počítá se vše, takže 13 tisic. A taky ten příjem z pronájmu musíte zdanit.
Pokud jsou platby za energie jasně specifikovany jako zalohy a udela se vyúčtování, tak se do prijmu nepočítají.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:![]()
![]()
Tak energie ano nebo ne?
Ne. Jen čistý nájem.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
@KKK85 Ošetřovatelský příspěvek a opatrovnictví je rozjednaný, přeci jen to trvá, ale ředitelka v důchoďáku manžela varovala, že její nízký důchod s ošetř. asi nepokryjí náklady. I kdyby to vyšlo šul-nul, kdyby si tchyně chtěla cokoliv koupit, na to by jí nezbyla ani koruna, proro chceme peníze z nájmu nechat jí.
Udělejte to tak, že mamince dáte nájemní smlouvu a ona dá nájemníkům podnájemní smlouvu. Pak půjde příjem z nájmu za ní. Vy za ni podáte jednou ročně daňový přiznání, kde bude díky výši nájmu a slevě na poplatníka nulová částka. A máte vyřešeno.
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:![]()
![]()
Tak energie ano nebo ne?
Ne, pokud jsou správně uvedeny ve smlouvě a zdelaze vyuctovani. Jo a jeste si muze uplatnit náklady, ve vasem případě asi pausalem, 30% z prijmu, takže se vam zapocita 5600,–
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Janli píše:
Udělejte to tak, že mamince dáte nájemní smlouvu a ona dá nájemníkům podnájemní smlouvu. Pak půjde příjem z nájmu za ní. Vy za ni podáte jednou ročně daňový přiznání, kde bude díky výši nájmu a slevě na poplatníka nulová částka. A máte vyřešeno.
Jo, to je vlastně nejrozumnější a zároveň bude menší ochrana toho podnajemnika.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Holky, díky. ![]()
@Janli píše:
Udělejte to tak, že mamince dáte nájemní smlouvu a ona dá nájemníkům podnájemní smlouvu. Pak půjde příjem z nájmu za ní. Vy za ni podáte jednou ročně daňový přiznání, kde bude díky výši nájmu a slevě na poplatníka nulová částka. A máte vyřešeno.
To je zajímavý návrh, na to už by bylo lepší nechat sepsat smlouvy od advokáta, co? Chtěli jsme použít nějakou šablonu z internetu, ale tohle zní složitě. Pro nás je tohle papírování úplná novinka, tak se omlouvám, jestli vypadám jak tele… ![]()
- Citovat
- Upravit
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale stydím se. Jsem na RD a finančně to špatně zvládám. Chci si zažádat o přídavky na děti, nárok na ně máme. Teprve zjišťuji co a jak a zarážím se u bodu, že se do příjmu domácnosti počítá i příjem z pronájmu nemovitosti.
Muž je vlastníkem bytu po mamince, dostal jej darem, aby se to nemuselo řešit v dědictví. Donedávna tam tchyně žila, energie má napsané na sebe. Po mozkové příhodě se do bytu vrátit nemůže, máme v jednání pečovatelský dům s tím, že její nízký důchod ani s ošetřovatelským příspěvkem náklady nepokryje, tak chceme pronajmout byt, že tento příjem půjde taky na náklady za ten „důchoďák“.
Mám obavu, abych nepřišla o přídavky na děti tímto (ne)příjmem. Máme v plánu 8000,– nájem + 5000,– za energie. Kdyby se do rozhodného příjmu započítávala jen těch 8tis., pořád máme na přídavky nárok. Kdyby i těch 5tis., tak už to asi nevyjde. Nevíte, co se do rozhodného příjmu počítá?