Příkaz k zdravotnímu transportu

2.6.10 22:33

Příkaz k zdravotnímu transportu

Zdravím všechny diskutující!

Nevíte prosím někdo jak je to s příkazem k zdravotnímu transportu pro planovanou hospitalitaci k infuzní terapii?
Mám vážně nemocnou babičku, která se po stabilizaci stavu musí jednou za 14 dní na dva dny dostavit do Prahy na aplikaci další dávky léčiv. Minule to proběhlo v pohodě, její obvoďák napsal příkaz k transportu, zpět jí ho napsali ve Fakultce. V úterý babička zase jede, ale její obvoďák nám odmítl příkaz dát s tím, že jí ho mají napsat v nemocnici, kde ji na hospitalizaci objednali. Ale jak ho mám asi sehnat?
Nevíte jak to s tou převozkou je? Já jsem sice zdravotní sestra, ale z této strany postup neznám. Díky za každé info, celkem to spěchá, v pátek bych měla volat na dispečink objednat sanitku…
I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1853
2.6.10 22:51

babičce to všecno píše obvodák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.10 22:58
pavlak5 píše:
babičce to všecno píše obvodák

taky si to myslím, ale jak ho mám donutit :think: … minule bez problémů nevím co se mu teď jako děje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.10 23:05

šetří … pokud se nic nezměnilo, tak tam by měl psát obvoďák, zpět ošetřující pracoviště …
zkus si to ověřit na pojišťovně …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
2.6.10 23:57

ano, asi šetří… je to těžký..

dědovi psala sanitku vždy obvodní dr., uvedla tam i konkrétní nemocnici, kam má jet.. zpět zařídila vždy nemocnice.

poukaz na sanitku totiž ta nemocnice vydá těžko.. zkoušeli jsme to, manžel dr., o dědu se staral on a stejně to nesvedl..

standardní postup je určitě obvodní lékař.. zkusila bych ho s tím konfrontovat.. třeba jen zkouší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.10 09:48

Holky díky za info :kytka:

Myslela jsem si, že minule byl můj postup správný.

Asi máte pradvu že šetří, nechtěl ani předepsat podkožní injekce co si babička každý večer píchá, sháněla jsem recept po všech čertech a všude mi řekli, že jí to má napsat obvoďák … nakonec mi ho napsali v nemocnici kde babička ležela než ji poslali do té Prahy, ale s převozkou toto nehrozí :think:
MMch, tentokrát injekce už napsal bez keců.

No, vezmu telefon, zavolám na tu pojišťovnu, zkusím nějakého známeho dr. se pozeptat a pak zaútočím na obvoďáka … akorát mě mrzí, že musím telefonem, nemám doma auto a je to 20km, bus jede dvakrát denně :roll:

Moc díky všem! I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2044
3.6.10 09:55

Mamka jezdí na chemoterapii taky sanitkou, každých 14 dní. Na cestu tam ji píše sanitku obvoďačka (naprosto bez problémů) a na cestu zpět ji píše sanitku dr. na onkologii. Myslím, že váš obvoďák šetří, takže doporučuju konfrontaci, popřípadě se zeptej na zdr. pojišťovně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.10 10:34

Tak jsem po nějakých telefonátech vyzjistila toto … to že sanitku píše obvoďák, je jen jeho dobrá vůle, pokud nemocniční zařízení objednává pacienta na určitý termín, tak by mělo napsat i sanitku. Takže když dají termín další hospitalizace, tak k tomu mají dát do ruky i příkaz k transportu na příště.

Mluvila jsem se setřičkou u obvoďáka a je to tak, má strach, že mu to zvedne náklady, minule nám tu převozku v podstatě napsala sestřička bez jeho vědomí. Tak jí za to pěkně sepsul … chudák si to odnesla.
Zkusím tam ještě dneska jednou zajít, snad ho přesvědčím, musím říct, že s dvěma malýma dětma se mi na otočku do Prahy jet nechce, celkem to jsou čtyři hodiny cesty, a jak na potvoru táta, který by jako další mohl jet v úterý předává projekt … to je fakt pech …

Ještě mě napadá, že by mohla jet jako samoplátce, ale našla jsem na netu že to stojí 27 - 30 Kč/km a to by jí cesta tam vyšla na 4500 Kč … to je mazec 8-o

No, lepší neonemocnět …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama