Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Maminky, i já řeším problém s předkožkou u syna. Četla jsem hodně diskuzí, ale většinou se o tom mamče baví do třetího roku věku dítěte. Můj syn bude mít v březnu pět a úplně se bojím jít na prohlídku. Když mu kůžičku trošku stáhnu, má na žaludu tenoučkou průhlednou kůžičku, díky které nemůžeme stahovat. Máte s tím někdo zkušenosti kolem pátého roku a dál? Čůrá normálně, záněty nemá, je pravda, že pindíka má spíše menšího a ani se mu zatím neobjevily mazové bouličky, které odlepují předkožku a zároveň promašťují. Tak si říkám, že jak penis poroste, tak by se to třeba odlepilo samo. Každý říká něco jiného a já nevím, jestli je nutné to už řešit a nebo mu dát ještě čas. Nijak mu to nevadí. Hrozně se bojím za něj chirurgického zásahu, ať už odlepení nebo sondičky. Prý je to rasovina a následně hrozně bolestivé čůrání
Děkuji za Vaše né rady, ale zkušenosti.
@Avoppok bud v klidu. Muj syn na 5ti lety prohlidce mu nesel stahnout ani kousek. Zalud ani nebyl videt. Doktorka mu napsala masticku a ted to ma ve stadiu asi jako tvuj chlapecek.
Pokud nema problemy ja bych to neresila. Jak rika nase mudra. Pomuze simv urcitem veku sam ![]()
No já si taky právě říkám, že si pomůže sám. Nevadí mu to a na ostatní to ještě nepotřebuje
Ale všichni se na mě dívají jak na exota, mamka mě už do toho taky tlačí, že vnuci kamošek už to měli ve třech letech vyřešený a že já se k ničemu nemám a podobně. Ale říkám si, že teď má ještě šanci, aby si pomohl sám. Že nevidím rozdíl mezi tím to řešit teď (možná zbytečně) a nebo třeba v deseti letech… Taky mažem, máme triancinolom. Mažem týden a zatím žádná změna ![]()
Naše mudr to taky neřeší. Jestliže nemá problémy jako záněty, problémy s čůráním atd, tak nic
Naše dr taky řekla, že až bude chtít, přijde na to sám
že je to lepší, než aby měl trauma z doktorů.. kluk má nakázáno pořádně přetahovat ve vaně - co to jde, párkrát to zkusit…
Synovci 9 a 7 let + syn 6 let - nejde jim to. Chirurgický zásah nebo sonda, na to bych šla jedině kdyby měl nějaké velké problémy což nemá. Je to na tvém rozhodnutí, nikdo tě k tomu donutit nemůže.
Zkus si nechat předepsat kortikoidní mast a pak uvidíš, co nedokážou doktoři, může dokázat puberta, kdy se uvolňují přírodně hormony(které jsou v té kortikoidní masti). Pokud má třeba opravdu zúženou předkožku, tak se zákroku asi nevyhnete, ale ten může podstoupit i později.
Manžel byl na zákroku v 7-mé třídě, žádné trauma z toho nemá, už byl dost velký na to, aby to zvládl v pohodě.
Jé, holky díky moc. To jste mě uklidnily. Já taky nechápu, proč to všichni řeší max. do tří let. Jestli to v pozdějším věku může být jen lepší a né horší, že by to třeba přirostlo ještě víc, tak to řešit nebudu. Manžel si taky pamatuje, že byl ještě na základce a nešlo mu to. Ale tehdy se to nějak neřešilo. V diskuzích jsem se dočetla, že jedna mamča na doporučení Dr. mazala kortikoidama už šestiměsíčního chlapečka.
@Avoppok, já chodila se synem k dětskému neurologovi přímo ve fakultní nemocnici. Pokud nejsou další potíže, tak se nechává přilepení být. Sám říkal, že kdyby mu ji rozlepil, tak by ho to šíleně bolelo a znovu se slepilo.
A jeho doporučení: Několikrát denně mazat něčím hodně mastným, palcem natírat ve směru rozlepování a má si to dělat sám, prý děti nemají tak perfektně vyvinutou jemnou motoriku, že si to omylem rozlepí…
Nic si z toho nedelej memu synovi je 1 1/4 roku take mu nejde stahnout kuzicka ze zaludu doktorka mu silou stahla kuzicku z zaludu hodne ho to bolelo a kdyz sme byly na zakroku sondickou a
Nenechal si sahnout na penis a potom nam predepsala mast s kortikoidy a mazali jsme kazde 4 hodiny a ted mu jsou 3 roky a tretahnu mu kuzicku ze zaludu v pohode