Příspěvek na bydlení - podnájem

160
11.8.15 21:34

Příspěvek na bydlení - podnájem

Ahoj holky :kytka:
Mám na vás dotaz, co všechno budu muset doložit, když žádám o příspěvek na bydlení a jsem v podnájmu… Co potřebuji aby mi majitel poslal za papíry? Říkám si prostě když mám nájem takovou a takovou částku mohlo by stačit jen smlouva ne? Nebo musí být vypsané i energie? Stejně to nezměním mám nájem včetně energií..
Děkuji za odpovědi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1053
11.8.15 21:39

Pokud si v podnájmu, tak máš smůlu, musí to být pronájem. Jinak, kdyby to byl NÁJEM, musíš mít na místě trvalý pobyt, výpis kolik platíš za co konkrétně(elektřina, plyn, voda, topení a samotná částka nájmu), prvně taky výpis z katastru(ten získáš na poště), a přinést sebou i samotnou smlouvu a mít vyplněné formuláře.

Příspěvek upraven 11.08.15 v 21:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
11.8.15 21:40

Na podnajem se prispevek na bydleni nevztahuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
11.8.15 21:40

Tak napřed potřebuješ originál podnájemní smlouvu - v té je vše rozepsané, kolik platí za vodu, el., plyn, fond oprav, společné osvětlení…
Ale i já kdysi měla smlouvu, kde jsem platila určitou částku a nic rozepsané nebylo. I toto sociálce stačilo, když jsem pobírala příspěvek na bydlení.
A připrav si účtenky případně výpis z účtu o úhradě za poslední 3 měsíce a přidej i tvé výdělky a dalších osob žijících ve společné domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 21:42

@Blekota a mělas smlouvu podnájemní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
11.8.15 21:42
@Blekota píše:
Tak napřed potřebuješ originál podnájemní smlouvu - v té je vše rozepsané, kolik platí za vodu, el., plyn, fond oprav, společné osvětlení…
Ale i já kdysi měla smlouvu, kde jsem platila určitou částku a nic rozepsané nebylo. I toto sociálce stačilo, když jsem pobírala příspěvek na bydlení.
A připrav si účtenky případně výpis z účtu o úhradě za poslední 3 měsíce a přidej i tvé výdělky a dalších osob žijících ve společné domácnosti.

Na podnájem nedostane žádný příspěvek na bydlení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
11.8.15 21:46

Ted jste mě uplně zarazily :lol: špatně jsem to napsala, omlouvám se mám pronájem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
11.8.15 21:47

@Lucuna
Tak v tom případě pobal všechny lejstra, která jsme ti tu vypsaly :mrgreen: a šupej pro prašule :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
11.8.15 21:48
@Lucuna píše:
Ted jste mě uplně zarazily :lol: špatně jsem to napsala, omlouvám se mám pronájem :)

Tak to už mazej :D

@Foxisssss píše:
@Lucuna
Tak v tom případě pobal všechny lejstra, která jsme ti tu vypsaly :mrgreen: a šupej pro prašule :mrgreen:

Přesně :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 21:51
@Lucuna píše:
Ted jste mě uplně zarazily :lol: špatně jsem to napsala, omlouvám se mám pronájem :)

Pronájem je nájem nebo podnájem. Kdo je vlastníkem bytu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
11.8.15 21:54

@Xiraxinek @Foxisssss :mrgreen: :mrgreen: Dám to do kupy a pomažu :lol: Děkuji vám! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
14.8.15 00:19

Holky mám ještě dotaz, když má někdo byt opravdu jen v podnájmu ale má tam zřízené trvalé bydliště, má nárok na příspěvky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
14.8.15 00:45
@Lucuna píše:
Holky mám ještě dotaz, když má někdo byt opravdu jen v podnájmu ale má tam zřízené trvalé bydliště, má nárok na příspěvky?

V podnajmu prispevek na bydleni nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 02:35
@Lucuna píše:

má nárok na příspěvky v hmotné nouzi, třeba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
14.8.15 08:21
@matkabagristy píše:
má nárok na příspěvky v hmotné nouzi, třeba

Jo takhle, tak to ano, já jsem vycházela zase z toho blbýho bydlení :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit