Přivýdělek na RD a smlouva na HPP

8.8.15 16:14

Privýdělek na RD a smlouva na HPP

Dobrý den, prosím nevíte někdo jak to je, když jsem na RD a mám smlouvu u zaměstnavatele na HPP dobu neurčitou, ale teď si u stejného zaměstnavatele můžu přivydělat jako uklízečka na 2 dny v týdnu asi cca.2hod, což je něco jiného než na co mám uzavřenou smlouvu. Chtějí mi smlouvu ukončit s tím, že po skončení rodičáku ji se mnou znovu sepíší a teď mi napíšou nějakou Dohodu o provedení práce místo toho nebo něco takového, ale já z toho mám divný pocit.Je to opravdu tak, že to jinak napsat nejde? Vím, že pokud mě nebude v práci chtít, tak důvod si šéf vždycky najde, ale měla bych aspoň odstupné. Nechci udělat nějaké nerozumné rozhodnutí, kterého bych litovala. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31691
8.8.15 16:27

Podle mě ta HPP může dál normáln běžet, a není potřeba jí ukončovat..můžete normálně sepsat i to DPP..ale jistě to nevím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6549
8.8.15 16:27

Rozhodně žádné ukončení smlouvy nepodepisuj!!! To je naprostý nesmysl a není k tomu žádný důvod!
Mám u zaměstnavatele smlouvu na dobu neurčitou a už při druhé rodičovské vedle toho dohodu o provedení práce s jinou náplní práce. Jedeme tak 4 roky a normálně to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.15 16:33

@Alchemilka19
Ahoj, myslím si, že ta nutnost ukončení smlouvy je jak se tě zbavit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
8.8.15 16:39

@Alchemilka19 Ukončení smlouvy nepodepisuj, ta běží normálně dále.
K tomu podepíšeš dohodu o provedení práce na ten vedlejšák na jinou práci, to je standardní postup.

• Nahlásit
  • Citovat
3302
8.8.15 17:35

Smlouvu rozhodně ukobčovat nemusíš! To bude jenom fígl, jak se tě elegantně zbavit bez odstupného. Smlouva ti normálně může dál trvat, budeš na ní na RD a k tomu budeš mít dohodu na jinou práci. To je úplně v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
8.8.15 18:02

Nic neukončuj! Můžeš mot smlouvu na HPP a na DPČ ted na něco jiného. Taky jsem tak na RD vždy dělala a mam to v plánu i az mi třetí prcek trosku povyroste. Pokud ukončis HPP, není jejich povinnost ti smlouvu obnovit a pokud obnovi můžu ti dát nižší plat atd…Sama by jsi si nabehla!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.15 19:29

Holky díky za info. Potvrdily jste mi, co jsem si myslela, takže teď už budu alespoň v lepším obraze :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama