Přítel a syn

Anonymní
20.11.20 20:21

Přítel a syn

Ahojky, nevím zda jsem ve správné kategorii ale snad to nevadí.

Chtěla bych se Vám s něčím svěřit a znát nezaujatý názor.

Takže tak nějak v kosce - mám přitele, budeme spolu 6 let, máme ročního syna, syn byl neplánový ale i přesto jsme se na něj moc těšili.
Když se syn narodil, tak byl z něj přitel hotový ale zhruba po měsíci začal chodit často za sousedem a vracel se okolo 19-20h. Syn často brečel, tak se přítel přestěhoval do vedlejší místnosti a chodil za námi třeba jen na pár minut či půl hodiny.

Když bylo synovi necelé 3 měsíce, tak jsme rekontruovali byt, tak já šla se synem bydlet ke své mamce a přítel zase ke své, byli jsme od sebe zhruba 35-40km. Jezdil za námi a my za ním. Mezitím si koupil motorku. Po 4 měsících jsme se k sobě zase sestěhovali.

To už se syn začal plazit ale furt to bylo dobrý, do doby než začal lézt po čtyřech, to byl přítel furt pryč na motorce vracel se až když syn spal, což usíná okolo 19h, skoro pokaždné co přišel z práce dal synovi pusu, 5-10min si sním hrál a pak jel zase na motorku. Štvalo mě, že s námi netráví čas ale zase jsem byla ráda, že má nějaký hobby.

Ale teď? Teď jezdí stále na motorce ale jen o víkendu ale v týdnu se vytrácí ven na cígo s kamaradama a přichází až když se jde syn koupat, spát, či už spí.
(Ještě jsem zapomněla zmínit, že když se vrátí z práce, tak se jde vykoupat, udělat si kafe a když po něm syn nadšením leze, tak div nezačne řvát, že nemá chvíli klid, dokonce se i zavírá v ložnici, či v dětským pokoji aby měl ten klid.) Nebo dokonce když si se synem hraje třeba 20min, tak mi pak řekne, že si sním hraje už dlouho.. Nebo když jdu dělat sunar či napouštět vaničku a požádam ho aby ho ještě chvili pohlídal, tak buď kroutí očima a nebo mi odpoví „ale já jsem ho měl už dlouho“

V bytě skoro nic nedělá, nechává hrnky od kafe, kde to zrovna dopije, ručník hodí taky všude a když se jde vykoupat a ručník není v koupelně, tak se utře do mého a nebo na mě volá ať ho přinesu (což mě dost unavuje, protože mám jiný věci na práci), což je fakt každý den, oblečení taktéž.. kde to sundá, tak to nechá, dokonce i když se vyslíkne v koupelně kde je koš na prádlo, tak to hodí vedle něj místo aby to dal do toho koše. Máme psa, chodím s ním já 3× denně někdy i celý den a přitel jen jednou a když jsem mu řekla, že by mohl chodit 2× denně, tak jsme se i pohádali ve stylu, že on chodí do práce každý den. Což je jeho odpověd na všechno.

Ale abych na něj neházela vše špatný, tak občas uvaří, jako málokdy ale uvaří, se synem si sice za celý den hraje asi cca půl hodiny málokdy i hodinu ale hraje si sním opravdu krásně. Finančně jsme na tom taky dobře.

Teď třeba 3dny po sobě po praci hned zmizel, a vrátil se zase před koupáním či když syn už spal.

Prostě už mě to začíná štvát, připadám si na všechno sama a když mu to řeknu, tak mi vždy odvětí se slovy „od toho jsi na mateřské“

Občas si říkám, že odejdu, protože beztak jsem tu skoro furt sama a s výchovou syna mi nikdo nepomahá.
Jediný problém, je to.. Že i přesto všechno ho miluji i když ho skoro nenávidím ale i tak si každý den říkám, že to bude třeba lepší. Protože třeba jeden den se smějeme, žertujeme a prostě je sranda a druhý den mi zase po práci zmizí. Někdy to před ním skrývám, že mě to štve ale někdy prostě skoro vybouchnu.
Je taky špatný, že žijeme v jeho městě, kde on vyrůstal, já tu skoro nikoho neznám, takže jsem opravdu celý dny se synem sama doma, jasně jedeme se projet s kočarkem a se psem ale většinou nikoho nepotkám jen děti.

Nevím co dělat. Tak moc prosím o jakýkoliv názor či radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.11.20 20:29

Ještě bych chtěla jen dodat, že mě to strašně mrzí skrze syna, protože pokaždé co ho vidí, tak k němu hned leze, culí se a ten jeho úsměv. Bolí mě s toho srdíčko, když vidím, jak ho hrozně rád vidí a když já vidim přitele jak se k tomu staví. Že nemá chvilku klidu.. Já mám volno až když syn usne večer, jinak prostě volno a klid nemám ale to ho netrápí, protože od toho jsem přece na mateřské. On volno má a i tak je mu to málo.

• Citovat
  • Nahlásit
502
20.11.20 20:31

Moc rad bych ti napsal neco pozitivniho…

Bohuzel :nevim:

Ale urcite se zmenil az pote, cos otehotnela, nemam pravdu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 20:35

@carsin - no v těhotenství byl hodný, dost mi pomahal ale cca měsíc po porodu se změnil. Syn stále brečel a já byla taky dost ve stresu.

• Citovat
  • Nahlásit
18798
20.11.20 20:40

Prostě ho dítě nebaví a asi celý ten rodinný život. Častokrát se to změní, když dítě povyroste a není to jenom nudné mimino, někoho to nechytne nikdy. Určitě bych nepřemýšlela o odchodu teď, když jsi za pár korun na rodičáku a ani jste o tu rodinu nezabojovali. Předně bych si zařídila svou zábavu a přestala doma dělat služku a inventář, když budeš doma trochu vzácná, třeba nebude partner mít důvod utíkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 20:46

@carsin - přítel byl vždy takový dominant, egoista - ten co má vždy pravdu a většinou ji opravdu měl. Nikdy jsem si nepřipadala rovnocenná ale přitel se mi dost snažil ukazovat, že na to mám a zaroven, že na to nemám. Po porodu jsem si sama sobě zvýšila ego a jemu se to vůbec nelíbí.. Že často říkám svůj názor, který je někdy stejný ale častěji je jiný.

Fakt často ho upozorňuji na to, že by mi mohl pomoct a že by mohl dělat tamto a tamto.. (Jako ručník, oblečení či hrnky)

Možná i proto chodí radši ven.. Ale aby s tím něco udělal to ne.. To jde radši ven.

• Citovat
  • Nahlásit
905
20.11.20 20:47

Tvůj partner prostě nebyl na dítě připravený, nepřál si ho…a tohle je výsledek. Taky mohl utéct úplně a byla bys na to úplně sama. Čímž ho rozhodně neomlouvám, štvalo by mě to naprosto stejně jako Tebe. Radu nemám…snad jenom naučit se brát to tak jak to je, nebo hledat štěstí bez něj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
502
20.11.20 20:51
@prokr píše:
Tvůj partner prostě nebyl na dítě připravený…

A coby „dominantni egoista“ zrejme nebyl pripraveny a zraly ani na partnerstvi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 20:52

@terien - to on říká, že se strašně těší až bude syn větší.
Jde o to, že když je oblečení na zemi, tak si pak říkám, že je to můj bordel, že já jsem ženská.. To samé i hrnky.
A nemysli jsi ale že jsem to nezkoušela, nechat vše na zemi či hrnky tam kde je položí, to mi pak vynadá, že doma nic nedělám.

A jak to myslíš být doma trochu vzacná?

Dělám úplně všechno, uklizím každý den aby viděl, že jsem doma potřeba.

• Citovat
  • Nahlásit
18798
20.11.20 20:52
@Anonymní píše:
@carsin - přítel byl vždy takový dominant, egoista - ten co má vždy pravdu a většinou ji opravdu měl. Nikdy jsem si nepřipadala rovnocenná ale přitel se mi dost snažil ukazovat, že na to mám a zaroven, že na to nemám. Po porodu jsem si sama sobě zvýšila ego a jemu se to vůbec nelíbí.. Že často říkám svůj názor, který je někdy stejný ale častěji je jiný.

Fakt často ho upozorňuji na to, že by mi mohl pomoct a že by mohl dělat tamto a tamto.. (Jako ručník, oblečení či hrnky)

Možná i proto chodí radši ven.. Ale aby s tím něco udělal to ne.. To jde radši ven.

Tak kdyby mě furt takhle někdo komandoval, taky bych šla radši ven. Máte nejspíš problém s komunikací, a to oboustranný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
20.11.20 20:54

Pokud je malému rok tak už to není žádný ležící řvoucí mimino a i chlap, kteryho proste mimina nebavej, by měl bejt schopnej se s nim nějak zabavit a věnovat se mu. Ten tvuj evidentně nechce, dítě ho obtěžuje a starost o nej ještě víc. Mrzí mě to, u nás byla první dcera take neplanovana ale manžel se k tomu postavil úplně jinak. Jestli mas pocit ze váš vztah má ještě nějakou šanci, sednete si spolu a na vazno to proberte. Třeba jen vázne komunikace. Zkusila bych partnera požádat aby te v něčem zastoupil, třeba at malého koupe nebo mu dá veceri, po práci s nim muže místo motorky vyrazit ven. A to ze chlap chodí do práce je snad normální, to bych nebrala jako argument proč nemůže dojít se psem nebo si po sobě hodit špinavý prádlo do koše :nevim: :D Když nebude ochotnej nic změnit, určitě bych s nim za každou cenu nezůstávala. Stejně to nikam nepovede když ty budeš nespokojena :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2582
20.11.20 20:55
@Anonymní píše:
Jde o to, že když je oblečení na zemi, tak si pak říkám, že je to můj bordel, že já jsem ženská.. To samé i hrnky.
A nemysli jsi ale že jsem to nezkoušela, nechat vše na zemi či hrnky tam kde je položí, to mi pak vynadá, že doma nic nedělám.

Tak když ti vynadá, ze doma nic neděláš, tak mu odpověz, ze on taky ne, tak si nemáte co vyčítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18798
@Anonymní píše:

Tak třeba nedělat doma všechno a dát občas přednost sobě před dítětem a partnerem. Nesedět doma jako buchta, ale hezky se upravit a vyrazit ven, najít si kámošky,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5543

Chlapovi bych dala nůž na krk. Denně vymezila aspoň hodinu kdy se mu bude bez keců věnovat. O vikendu jedno dopoledne a jedno odpoledne. Jestli se so půl roku nevzpamatuje tak čau.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 20:57

@terien - tak nevím, jak by se Ti to líbilo, skoro každý den hledat po něm boxerky či ponožky, či uklízet hrnek z parapetu či z balkonu či ze stolu, fakt to není prdel, kord když mám za prdelí ročního syna, který za mnou furt chodí, tak po bytě furt něco hledat. Komunikace nám nechybí, spíše tolerance.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama