Přítel pije, nevím jak dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sofie002
Povídálka 16 příspěvků 05.08.18 20:50
přítel pije, nevím jak dál

Ahoj, potřebuji se svěřit a také zjistit, jestli jsem stíhačka a přeháním, nebo má více lidí stejný názor. S přítelem jsem 6 let, mně je 22 a je to můj první vztah. Cca před rokem a půl začal přítel hodně pít pivo. Hodně znamená minimálně 6 piv každý den. Hrozně mě to trápí, ale když mu to řeknu - říkám to často, on se na mě naštve, že přeháním a že mi vše vadí. Jedno pivo po práci by mi nevadilo, ale toto mi příjde už opravdu příliš. Jsem jediná, kdo má tenhle názor nebo vám to taky příjde hodně? Přerostlo to až tak, že kamkoli chcmeme jet, musím pořád řídit já, připadám si jako taxi, hodně přibral, nechce se chodit nikam koupat a popravdě se mi hnusí „pivní dech“ :D..Jsem z toho opravdu nešťastná a dlouho už přemýšlím o rozchodu (zatím na to nemám odvahu), což jsem mu dnes řekla, ale dopadlo to jako vždycky - urazil se. Možná ještě dodám, že nic jiného nepije, žádný tvrdý alkohol a nebydlíme spolu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Qwentin
Hvězda diskuse 64151 příspěvků 05.08.18 20:55

Šest piv denně, to je opravdu hodně, na tvém místě bych se s ním rozešla. Už jsem psala do více diskusí na toto téma. Alkohol denně v takovém množství je pro normální partnerský život netolerovatelný. Ty sama se ale rozhodneš, napíšou Ti tady hodně příspěvků, ale ty budeš ta, kdo bude rozhodovat o tvém dalším osudu. Nenech zvítězit emoce nad rozumem, v tomto případě to není na místě.

Russet
Extra třída :D 11573 příspěvků 05.08.18 20:58
@Sofie002 píše:
Ahoj, potřebuji se svěřit a také zjistit, jestli jsem stíhačka a přeháním, nebo má více lidí stejný názor. S přítelem jsem 6 let, mně je 22 a je to můj první vztah. Cca před rokem a půl začal přítel hodně pít pivo. Hodně znamená minimálně 6 piv každý den. Hrozně mě to trápí, ale když mu to řeknu - říkám to často, on se na mě naštve, že přeháním a že mi vše vadí. Jedno pivo po práci by mi nevadilo, ale toto mi příjde už opravdu příliš. Jsem jediná, kdo má tenhle názor nebo vám to taky příjde hodně? Přerostlo to až tak, že kamkoli chcmeme jet, musím pořád řídit já, připadám si jako taxi, hodně přibral, nechce se chodit nikam koupat a popravdě se mi hnusí „pivní dech“ :D..Jsem z toho opravdu nešťastná a dlouho už přemýšlím o rozchodu (zatím na to nemám odvahu), což jsem mu dnes řekla, ale dopadlo to jako vždycky - urazil se. Možná ještě dodám, že nic jiného nepije, žádný tvrdý alkohol a nebydlíme spolu.

Nemáte-li děti, sbalila bych se a odešla. Jemu řekla, až přestane pít, ať se ozve.

sarinka12322
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 2 inzeráty 05.08.18 21:01

Šla bych pryc můj manžel sice pije ale jedno pivo denně a to beru jako normální u chlapa

Sofie002
Povídálka 16 příspěvků 05.08.18 21:03
@Qwentin píše: Šest piv denně, to je opravdu hodně, na tvém místě bych se s ním rozešla. Už jsem psala do více diskusí na toto téma. Alkohol denně v takovém množství je pro normální partnerský život netolerovatelný. Ty sama se ale rozhodneš, napíšou Ti tady hodně příspěvků, ale ty budeš ta, kdo bude rozhodovat o tvém dalším osudu. Nenech zvítězit emoce nad rozumem, v tomto případě to není na místě.

Jsem si toho vědoma, že je to opravdu moc. Ale jsem bezmocná, když mu to řeknu, jemu to vůbec nepřijde a to je ještě horší, nemůžu s tím nic dělat. Vím, že jestli to nepřestane, tak pokračovat v tom vztahu rozhodně nemůžu, ale zároveň nevím, jak bych zvládla rozchod. Něco mi ale říká, že záčatky by byůy těžké, ale možná by se mi i ulevilo.. Každopádně moc děkuju za nároz a utvrzení v tom, že nepřeháním.

Sofie002
Povídálka 16 příspěvků 05.08.18 21:05
@Russet píše:
Nemáte-li děti, sbalila bych se a odešla. Jemu řekla, až přestane pít, ať se ozve.

Děti nemáme a kdybych se sbalila, vracet zpátky bych už se asi nechtěla

Sofie002
Povídálka 16 příspěvků 05.08.18 21:06
@sarinka12322 píše: Šla bych pryc můj manžel sice pije ale jedno pivo denně a to beru jako normální u chlapa

právě, za jedno pivo bych byla vděčná..chtěla jsem se sbalit už tolikrát, ale jsem na to asi moc slabá

Qwentin
Hvězda diskuse 64151 příspěvků 05.08.18 21:10
@Sofie002 píše:
Jsem si toho vědoma, že je to opravdu moc. Ale jsem bezmocná, když mu to řeknu, jemu to vůbec nepřijde a to je ještě horší, nemůžu s tím nic dělat. Vím, že jestli to nepřestane, tak pokračovat v tom vztahu rozhodně nemůžu, ale zároveň nevím, jak bych zvládla rozchod. Něco mi ale říká, že záčatky by byůy těžké, ale možná by se mi i ulevilo.. Každopádně moc děkuju za nároz a utvrzení v tom, že nepřeháním.

@Sofie002 Rozchod nebude tak strašný a bolestivý jako další život s člověkem, u něhož je alkohol na prvním místě. Jen si představ, jak by Tvůj život dál pokračoval. Časem mu šest piv nebude stačit a budeš se za něj i stydět na veřejnosti. Nemaluj si přítele růžovýma barvama, protože život s alkoholikem není životem příjemným. Možná jsem tvrdá, ale vím o tomto dost.Držím pěsti ať vše v dobrém zvládneš. :kytka: :mavam:

Melpel
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 05.08.18 21:11

Závislý člověk ti bude snad vždy tvrdit, že on závislý není, že on problém rozhodně nemá a že to ty přeháníš. Šest piv každý den je hodně. Děti nemáte, nebydlíte spolu, podle mě ideální situace k rozchodu. Jestli si už teď myslí, že žádný problém nemá, časem by ti zůstaly oči pro pláč, kdyby ve svém pití pokračoval. Vím, jste spolu dlouho, bude to nezvyk být sama, ale jsi mladá, tak proč ztrácet čas s alkoholikem?

sarinka12322
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 2 inzeráty 05.08.18 21:19

@Sofie002 nebyla bych s ním pokud spolu nemáte děti a našla si normálního chlapa a začala nový život jednou jsem si život s alkoholikem zkusila a není to hezký začal mě mlátit a bez jsem odešla byla jsem s ním ještě rok šla kvůli němu na potrat a teď si to vycitam

Diana69
Kecalka 127 příspěvků 12 inzerátů 05.08.18 21:20

Já bych ho osobně poslala někam… :poblion:

Sofie002
Povídálka 16 příspěvků 05.08.18 21:20
@Qwentin píše:
@Sofie002 Rozchod nebude tak strašný a bolestivý jako další život s člověkem, u něhož je alkohol na prvním místě. Jen si představ, jak by Tvůj život dál pokračoval. Časem mu šest piv nebude stačit a budeš se za něj i stydět na veřejnosti. Nemaluj si přítele růžovýma barvama, protože život s alkoholikem není životem příjemným. Možná jsem tvrdá, ale vím o tomto dost.Držím pěsti ať vše v dobrém zvládneš. :kytka: :mavam:

Právě si to představuju až moc často a vím, že takovej život rozhodně nechci. Jednou chci mít i děti, ale s ním v takové situaci jako je teď určitě ne. Vím, že rozchod by byl pro mě asi to nejlepší, ale udělat ten krok… Moc děkuju, potřebuju slyšel pravdu, ať je jakkoli tvrdá :D :hug:

dedrichov
Závislačka 2845 příspěvků 05.08.18 21:21

to je teda slušný násoska. Kdy to stihne vypít??? Ty výpary okolo něj musí být příšerné. Takže bych dala poslední ultimatum, chceš pomoci a podporovat? Ano, tak s tím musíš okamžitě začít něco dělat.
To musí bý ohromně imponující partner, a to spolu ještě nežijete …

Sofie002
Povídálka 16 příspěvků 05.08.18 21:25
@Melpel píše:
Závislý člověk ti bude snad vždy tvrdit, že on závislý není, že on problém rozhodně nemá a že to ty přeháníš. Šest piv každý den je hodně. Děti nemáte, nebydlíte spolu, podle mě ideální situace k rozchodu. Jestli si už teď myslí, že žádný problém nemá, časem by ti zůstaly oči pro pláč, kdyby ve svém pití pokračoval. Vím, jste spolu dlouho, bude to nezvyk být sama, ale jsi mladá, tak proč ztrácet čas s alkoholikem?

Přesně toto jsem mu taky už několikrát říkala, že toto je typický pro závislé lidi, že oni si nepřipustí, že je tu nějaký problém. Ale jak se na rozchod připavit, jestli to vůbec jde, navíc po tolika letech :nevim: jsem na něj tak hrozně zvyklá, že si to nějak nedokážu představit, že ho budu potkávat a najednou si budeme cizí..

Sofie002
Povídálka 16 příspěvků 05.08.18 21:30
@dedrichov píše:
to je teda slušný násoska. Kdy to stihne vypít??? Ty výpary okolo něj musí být příšerné. Takže bych dala poslední ultimatum, chceš pomoci a podporovat? Ano, tak s tím musíš okamžitě začít něco dělat.
To musí bý ohromně imponující partner, a to spolu ještě nežijete …

Po práci to stihne vypít jak nic a o víkendech ani nemusím mluvit žejo…Popradvě si vůbec nedokážu představit, že bychom spolu žili, to bych se z toho asi sesypala. Taky to tak udělám, ale obávám se, že snaha bude asi marná :( moc děkuju za názor

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >