Příznaky autismu - dítě 22 měsíců

Anonymní
25.7.21 16:54

Příznaky autismu - dítě 22 měsíců

Ahoj holky,

nevím, jestli to mám řešit, nebo jim dát ještě čas. Mám 2 kluky, dvojčata narozena o měsíc dřív. Jsou myslím si celkem šikovní,, zkusím popsat co umí a co mi přijde trochu divné.. Pohybově (vylezou na klouzačku, hezky chodí do schodů, odrážedlo je ted začíná bavit), oční kontakt mají dobrý a dokonce ho i vyhledávají (hrajeme hru kuk že se jako přikryje něčím a pak udělá kuk), čmárají, baví je dávat magnetky na lednici, zvládají vkládačky, kroužky na tyč, takové ty gumové kostičky dávají na sebe, ukážou kde mají pupík, oči, vlásky (když se jim chce), nebo kde mají bebí) pomáhají při oblékání, když řeknu jdeme ven, tak utíkají pro botičky, když jim dám do ruky hřeben, tak se snaží česat, umí jíst lžičkou, ale poslední době jak jim jde více zoubků najednou, tak u toho brečí, nosí nám balon že si chce kopat nebo házet, i knížky mi nosí. Když jim řeknu at mi podá nějakou konkrétní hračku, tak někdy podá a někdy když nemá náladu, tak řekne nene a kroutí hlavou nebo se vzteká že po něm něco chci…na jméno slyší, dělá takové ty dětské hry jako paci-paci, berany duc, indiána, jak je veliký, ale třeba pá pá nechce dělat, ale umí poslat pusu, rádi se tulí, pohladí nás. Co mě teda přijde zvláštní je to, že třeba jak je prasátko od Fisher Price a dávají se tam ty žetonky, tak to on zvládá krásně, ale neumí si otevřít ty dvířka, tak na to prstíkem ukáže a vezme mi ruku a přiloží ji na to…taky občas chodí po špičkách, kroutí se dokola a mává u toho rukama, ale ne pořád, jen někdy. Hraje si jinak funkčně, jezdí autíčkem, baví ho knížky, dobře jí i spí…s mluvením je to horší, říkají jen mama, baba, brm, jéje, ham, mnam, nene, tata, gaga, děda, toto, teta, dá, pá, čč jako čičí, bebe, Někdy třeba kouká hodně zblízka na nějakou hračku že si jí dát jakoby před oči a když mu řeknu ať to nedělá, tak s tím hned přestane. Ten test co se dělá v 18m nám dopadl dobře, ale tam právě nebyly ty otázky jestli se kroutí, mává rukama, nebo se na něco kouká zblízka nebo chodí po špičkách…Oni mi rozumí když jim třeba řeknu dej magnetku na lednici, vem si jinou hračku, přines balon, sundej si čepici..Tak nevím jestli něco mám řešit…Jinak normálně reagují na legraci, vnímají všechno a všechny, rádi se smějí, nemají nějaké stereotypní chování že by furt něco otvírali/zavírali spíš si hrají oba spolu, nebo se honí v obýváku nebo na zahradě..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1289
25.7.21 16:56

Ty otazky tam nejspis nebyly, protoze treba po spickach chodi v urcitem obdobi skoro vsechny deti :lol: Proc zakazujes prckovi, aby se na neco koukal zblizka?

Příspěvek upraven 25.07.21 v 16:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
25.7.21 16:56

Za mě to jsou uplně normální děti :nevim: každé dítě i dospělý má nějaký vrtoch, zlozvyk, něco, co dělá jinak… Každopádně pokud máš pochybnosti tak navštivte dětského psychologa, na emiminu ti diagnózu nikdo nevyčte :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16057
25.7.21 16:59

A co se Ti na nich zdá autistického? Já bych řekla, že jsou to normální batolata, akorát nemluvěj :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33779
25.7.21 17:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky,nevím, jestli to mám řešit, nebo jim dát ještě čas. Mám 2 kluky, dvojčata narozena o měsíc dřív. Jsou myslím si celkem šikovní,, zkusím popsat co umí a co mi přijde trochu divné.. Pohybově (vylezou na klouzačku, hezky chodí do schodů, odrážedlo je ted začíná bavit), oční kontakt mají dobrý a dokonce ho i vyhledávají (hrajeme hru kuk že se jako přikryje něčím a pak udělá kuk), čmárají, baví je dávat magnetky na lednici, zvládají vkládačky, kroužky na tyč, takové ty gumové kostičky dávají na sebe, ukážou kde mají pupík, oči, vlásky (když se jim chce), nebo kde mají bebí) pomáhají při oblékání, když řeknu jdeme ven, tak utíkají pro botičky, když jim dám do ruky hřeben, tak se snaží česat, umí jíst lžičkou, ale poslední době jak jim jde více zoubků najednou, tak u toho brečí, nosí nám balon že si chce kopat nebo házet, i knížky mi nosí. Když jim řeknu at mi podá nějakou konkrétní hračku, tak někdy podá a někdy když nemá náladu, tak řekne nene a kroutí hlavou nebo se vzteká že po něm něco chci…na jméno slyší, dělá takové ty dětské hry jako paci-paci, berany duc, indiána, jak je veliký, ale třeba pá pá nechce dělat, ale umí poslat pusu, rádi se tulí, pohladí nás. Co mě teda přijde zvláštní je to, že třeba jak je prasátko od Fisher Price a dávají se tam ty žetonky, tak to on zvládá krásně, ale neumí si otevřít ty dvířka, tak na to prstíkem ukáže a vezme mi ruku a přiloží ji na to…taky občas chodí po špičkách, kroutí se dokola a mává u toho rukama, ale ne pořád, jen někdy. Hraje si jinak funkčně, jezdí autíčkem, baví ho knížky, dobře jí i spí…s mluvením je to horší, říkají jen mama, baba, brm, jéje, ham, mnam, nene, tata, gaga, děda, toto, teta, dá, pá, čč jako čičí, bebe, Někdy třeba kouká hodně zblízka na nějakou hračku že si jí dát jakoby před oči a když mu řeknu ať to nedělá, tak s tím hned přestane. Ten test co se dělá v 18m nám dopadl dobře, ale tam právě nebyly ty otázky jestli se kroutí, mává rukama, nebo se na něco kouká zblízka nebo chodí po špičkách…Oni mi rozumí když jim třeba řeknu dej magnetku na lednici, vem si jinou hračku, přines balon, sundej si čepici..Tak nevím jestli něco mám řešit…Jinak normálně reagují na legraci, vnímají všechno a všechny, rádi se smějí, nemají nějaké stereotypní chování že by furt něco otvírali/zavírali spíš si hrají oba spolu, nebo se honí v obýváku nebo na zahradě..

Jsou v pohodě :kytka:
A věř mi, že když čtu něco, co se mi nezdá, tak to mamince řeknu. (Že se mi to nezdá, než se se určitě něco děje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27053
25.7.21 17:16

Mam 21m a nevyjde schody, skoro nemluví, slyší na jméno jen když chce a i tak si myslím, že je sice pomalejší, ale jinak normální :nevim: jo a taky se boji cizích lidí včetně babičky, kde ani po týdnu u ní společně jsme ho nemohla nechat hlídat :roll: ale my se moc nevídáme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 17:22

@pikola My i chodíme preventivně k neuroložce protože jsou předčasně narozeni, naposled jsme tam byli v únoru, ale neshledala jako nic špatně, jen řekla, že jim mám hodně číst, a říkat říkanky, trénovat jemnou motoriku a časem se rozmluví, ale že hezky spolupracují z její pohledu..

• Citovat
  • Nahlásit
354
25.7.21 17:23

Nic zvláštní tam nevidím. To s tou tvou rukou (vezme ji a přiloží na něco) dělal syn v tomhle věku taky. Pak s tím nějak přestal, našel lepší možnosti komunikace… Na špičkách občas děti chodí, asi to prostě zkoušejí. Tolik je nepozoruj. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3214
25.7.21 19:10

Normální děti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5438
25.7.21 19:13

Také za mě normální děti. A také když se mi něco nezdá, tak to řeknu. Ale tohle jsou normální batolata. Můj (normální) syn také občas chodil po špičkách jeden čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1617
25.7.21 19:17

Proč má někdo potřebu dávat normálním dětem diagnózu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.21 19:19

Chodí po špičkách a u toho kroutí rukama? No asi budeš mít dva baleťáky nebo aspoň tanečníky (třeba viděli v TV nebo u vás :lol: )…Ale teď vážně-nepříjde mi tam nic znepokojivého. Příjdou mi, na to že se dva dělí o pozornost rodičů a jsou předčasně narození, úplně normální šikovné mimča.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
25.7.21 22:01

Mám stejně stará dvojčata. Umí toho tak přibližně stejně jako tvoje děti a žádné pochybnosti o jejich zdravém vývoji nemám. Nezakazuj jim koukat na hračky jak zrovna potřebují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat