Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Zdravim všechny maminky ![]()
chtěla jsem se zeptat zda davate probiotika staršim dítkam? naše mala bude mít za nedlouho rok.. a nevím jestli je potřeba davate ještě probiotika? davam biogaia i proto, že je to na imunitu…
Jenže nevim když ji to davam skoro rok v kuse.. a pak vysadim.. jestli z nebude nachylnějši na nemoci?
Davate nějake probiotika? případně jaké?
Děkuji
Dobré ráno,
mám sice mladší dítko, ale probiotika jsem chvíli dávala taky… Co se vašeho dotazu týká, vysazovala bych tedy postupně a hlídala bych dostatečný příjem probiotik a ve stravě( hlavně živé jogurty). Mimčo si s tím určitě poradí
A pokud budete mít obavy i nadále, tak se pro jistotu poraďte s vaším pediatrem. ![]()
Tak já mám půlročního klučinu, kterému jsem koupila a dávala Biopron baby. KDyž jsem se o tom zmínila doktorce, tak mi řekla, že ho mám dávat jen tak měsíc, pak na měsíc vysadit a pak třeba znovu a takhle to opakovat, že on si buduje imunitu a měla by se budovat i přirozeně, že mám jen hlídat, kdyby ho náhodou bolelo bříško, tak třeba nasadit zpátky.
Mě doktorka taky jednou říkala že dávat, když je oslabenej nemocí a pak zase vysadit.
Sice to není dítě, ale přítelkyně synovce to do sebe cpe každý den a je furt přichcíplá.
My užíváme od 1 roku Children Dophilus, musí být v lednici, vždycky otevřu tu tabletku a nasypu do jogurtu. Užíváme s přestávkami, hlavně po nemoci. Doktorka říkala, že ty co nemusí být v lednici, tak nic moc…Tak nevím…
Rozhodne bych to nedavala nonstop…nejsou to bonbony..zrovna moje teta se uz rok potyka s velkym problemem protoze se ji v tele premnozil lactobacil..a neni jednoduchy to srovnat. ma se to davat jen pri obtizich nebo jako podpurna lecba kdy treba ATB lactobacili zabiji. telo si je umi vytvorit samo…
Synovi (15. měsíců) dáváme Lactobacilky Baby od Swissu. Jeden denně do jogurtu. O nějakém omezení jsem nikdy neslyšela.
Žádné omezení co se týče délky neexistuje. Jen je třeba dodržovat dávkování-pokud by se překročilo denní množství pak je možnost „předávkování“. při správném dávkování není problém. Může se užívat i několik let. tak mi to bylo sděleno lékařem. Navíc na internetu je mnoho poraden, kde jsem nejprve hledala a bylo psáno to samé.
Jo a malé je 10 měsíců a dáváme Biogaia. Včera jsme se zrovna v lékárně dozvěděla, že Biopron je to samé, jen o polovinu levnější ![]()
Moje dcerka nebyla kojená a probiotika brala do svých dvou let
Používáte nějaké osvědčené probiotika, které nejsou ve formě kapek? Těžko se mi to kape a nikdy nevím, jestli jsem omylem nedala víc nebo méně