Problém s čichem po covidu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3780
9.1.21 11:57

@makina89 Neporadím, jen utěším, že v tom nejsi sama :kytka: Máme v rodině tuhle zkušenost, covid na začátku října a ztráta čichu na cca 3 týdny, pak se postupně vrátil do normálu, od Vánoc nerozeznávání vůně/smradu, všechno cítí stejně „nechutně“ a test negativní :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
9.1.21 11:58
@Anonymní píše:
Tak asi jim hodně i očima a vím, co jim. Taky konzistence dělá hodně. A asi mi stačí, že cítím, že je to sladké. Zkusila jsem dva bonbony a byly kyselé. Víc netuším. Čokoládu jim, cukroví taky. Je fakt, že cukroví nebylo takové jako vždy. Ale je rozdíl, jestli jim marokánky nebo pracny nebo perníček.

Psychika dela hodne, hlava si pamatuje, jaka by ta chut mela byt a posila to do mozku, obcas je to tak i s cichem. Pricichla jsem k hrebicku a v tu chvili bych prisahala, ze jsem neco citila, ale kdyz jsem zavrela oci a cichla si znovu, necitila jsem nic. Je to dost v hlave :P Ale zni mi to spis, ze budes mit cich hodne oslabeny. Asi se to obcas bude vracet. Snad ne cely zivot. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 12:07
@Galitea píše:
Psychika dela hodne, hlava si pamatuje, jaka by ta chut mela byt a posila to do mozku, obcas je to tak i s cichem. Pricichla jsem k hrebicku a v tu chvili bych prisahala, ze jsem neco citila, ale kdyz jsem zavrela oci a cichla si znovu, necitila jsem nic. Je to dost v hlave :P Ale zni mi to spis, ze budes mit cich hodne oslabeny. Asi se to obcas bude vracet. Snad ne cely zivot. :roll:

Jak to myslíš? Co se bude vracet - čich? Nebo ta ztráta čichu? Já ještě pořád doufám, že se to vrátí.
  • Citovat
  • Nahlásit
981
9.1.21 12:12
@Anonymní píše: **
Jak to myslíš? Co se bude vracet - čich? Nebo ta ztráta čichu? Já ještě pořád doufám, že se to vrátí.

Ztrata cichu se bude obcas vracet :) myslim ze pak to zase prejde. No, uvidime sami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 12:23
@Galitea píše:
Ztrata cichu se bude obcas vracet :) myslim ze pak to zase prejde. No, uvidime sami…

No tak já chci zpátky svůj čich. A už o něj nechci přijít. :( Pořád mám divný pocit i v nose. Kdo ví, co všechno mi to v mém těle ještě vyvedlo a nevím o tom.

• Citovat
  • Nahlásit
981
9.1.21 12:25
@Anonymní píše:
No tak já chci zpátky svůj čich. A už o něj nechci přijít. :( Pořád mám divný pocit i v nose. Kdo ví, co všechno mi to v mém těle ještě vyvedlo a nevím o tom.

To chapu, mam to stejne. Mne se to jeste dost podepsalo na dychani. Budu to muset v budoucnu resit, pokud se to nesrovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 13:01
@Galitea píše:
To chapu, mam to stejne. Mne se to jeste dost podepsalo na dychani. Budu to muset v budoucnu resit, pokud se to nesrovna.

Mně kupodivu (jsem astmatik) na dychani ne. Ale měla jsem jiné potíže, které jsem musela řešit a to v době, kdy jsem začala chodit do prace a myslela jsem, že už jsem v pohodě (kromě čichu). Zjišťuji, že fakt jim očima, protože když nevidím, co jim, tak poznám jen to, jestli je to slané, sladké… A odhaduji podle konzistence. Poprosím pak děti, aby mi nachystali nějaké voňavé věci, jestli poslepu něco odhadnu.

• Citovat
  • Nahlásit
981
9.1.21 13:06
@Anonymní píše:
Mně kupodivu (jsem astmatik) na dychani ne. Ale měla jsem jiné potíže, které jsem musela řešit a to v době, kdy jsem začala chodit do prace a myslela jsem, že už jsem v pohodě (kromě čichu). Zjišťuji, že fakt jim očima, protože když nevidím, co jim, tak poznám jen to, jestli je to slané, sladké… A odhaduji podle konzistence. Poprosím pak děti, aby mi nachystali nějaké voňavé věci, jestli poslepu něco odhadnu.

Jojo, zkus to, je to zajimave. A teda i desive. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 14:01
@Galitea píše:
Jojo, zkus to, je to zajimave. A teda i desive. :roll:

Máš nějaký tip, co třeba zkusit?

• Citovat
  • Nahlásit
981
9.1.21 14:12
@Anonymní píše:
Máš nějaký tip, co třeba zkusit?

Zkusila bych pokud mas doma treba pomackany banan vs pomackane mekke mango, ruzne druhy orisku (idealne tak, aby to nemelo ten tvar, takze treba posekat vlasske a pekanove), zkusila bych ty dzusy nebo ruzne druhy stavy/caje - otestovat prichute :) totez s bonbony nebo sladkym (mlecna vs bila cokolada apod). Cokoli, co ma podobnou konzistenci i chut (tj. obe veci slane, obe veci sladke, obe veci podobne kysele). Jasne, ze kdyz srovnas banan a brambor, budes vedet, ze brambor je slanejsi. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
10.1.21 19:00

Ahoj holky, se přidám…čich a chuť nemám týden, dnes jsem poprvé trochu citila ocet, tak snad se pomalu začne vracet..ale mám covida 11 dni, ale jsem mega, ale fakt mega unavená..vyjdu schody a buší mi srdce, porad bych spala…:((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
12.1.21 20:55

O mě se již asi 5 dní pokouší rýma, od včera ucpaný nos a přestala jsem cítit. Necítím voňavku, nic, ale chuť mám naprosto v pořádku. Poznám co jím i poslepu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
15.1.21 16:28
@Matt 02 píše:
Já neměl čich měsíc, pak se mi postupně vrátil a teď už ho zas mám takovej divnej. Všechno smrdí stejně :lol: prej se to může stát, tak snad se to zas srovná. Znovu covid mít nemůžu, teprve to budou tri měsíce. A jinak mi nic není a chuť mám, ne jak předtím, tak nevim co to je :lol:

Ja to mam uplne stejne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat