Problém s dýcháním dvouměsíčního miminka

25
14.9.20 19:58

Problém s dýcháním dvouměsíčního miminka

Dobrý den,
mám dvou měsíčního syna, který se narodil spontánně, týden po termínu. Po porodu měl problémy s dýcháním, zároveň se napil vody. Byl proto dodatečně odsáván a umístěn do inkubátoru a po dobu cca 4 hodin, mu byl dáván kyslík. (Ve zprávě diagnóza ČAS!?) Z porodnice jsme odcházeli po 4 dnech jen s rýmou.
Syn od té doby má problém s dýcháním. Občas nemůže z ničeho nic popadnout dech. Není pravidlem, že se toto děje po jídle (občas to vypadá jako by se mu vracelo mléko do krku a on to nemohl prodýchnout) nebo že by dokonce brečel. Stává se to i několikrát po sobě, pomůže vždy zvednout nebo jen nadzvednout za ruku. Vše jsem konzultovala s lékařkou, ta ho poslechla a se slovy: Ne, není dušný, se s námi rozloučila.
Dnes v noci mě vzbudilo opět jeho lapání po dechu, několik vteřin po tom již začal odpočítávat monitor dechu.
Prosím o informaci, zda se může jednat o nějaký závažný problém, na jakého lékaře se obrátit, či se jedná o „běžný“ problém kojenců.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4701
14.9.20 20:03

Rozhodně bych ho vzala na vyšetření, k nekomu jinému. Dcera se cestou taky nalokala vody, ale jen chrcela. Tohle se mi nestalo ani jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3665
14.9.20 20:10

Běžný problém to rozhodně není, určitě bych trvala na pořádném vyšetření a nenechala se odbýt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
14.9.20 20:27

Trvala bych na dalším vyšetření nebo šla k jinému pediatrovi. Nepřijde mi to normální a byla bych z toho vyděšená. A to já zas tak moc nic neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
14.9.20 20:30

S největší pravděpodobností má GER, nacti si o tom něco. Zvedni mu hodně postýlku pod hlavou. Knížky cokoli ať má. Hlavu výš jak nohy, smotej deku aby nesjizdel, většinou jsou i tyto děti víc uplakane, není podmínkou. Nemusí zvracet, ale podle popisu mi na to nejvíc sedí, porad se s pediatrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
14.9.20 20:30

Z popisu mi to zní jako nějaké apnoicke pauzy. Běžné mi to nepřijde, zvlášť, když to zpousti monitor dechu. Jak často to pozorujete? Několikrát denně? ČAS je časny asfykticky syndrom (laicky - dítě bylo pridusene, museli jsme mu nějak pomoct), ale samotné potíže s ním můžou, ale nemusí souviset. Neurologické vyšetření jste měli? Jaký byl Apgar? Malý se jinak vyvíjí normálně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
14.9.20 20:34

@Tejule
S refluxem souhlasím, ten bych také nevylucovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
14.9.20 20:40

@Luclic Žádné vyšetření jsme neměli. Sledovali ho první dva dny, pak už jen sledovali klasicky váhu. Apgar 9-9-9,vývojové napřed

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
14.9.20 20:51

Tak Apgar teda pěkný, to bych se priklanela spíš k tomu refluxu. Zkusíte nějaká ta antirefluxní opatření (podložit nohy postýlky u hlavy jak už tu někdo radil), hlídat ať se nepřecpava a pokud to nebude lepší či bude alarmovat podložka, tak urgovat pediatru o dosetreni (neuro, gastro).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
14.9.20 20:53

@bublais Mam doma stejny pripad…chrci, jako by mel zadni rymu. Obcas lapa jako kapr. Nikdy jsem nemela silu ho nechat, abych zjistila, zda se nakonec sam nadechne. Vzdy staci s nim hnout. Stava se to i kdyz ma v puse dudlik a je dlouho po jidle. Prestalo to chvili pred 3 mesici a ve 3,5mesicich se mu to opet parkrat stalo. To jsem z postylky ale uz i slysela, ze si to sam rozdychal. Bez monitoru dechu bych ho nenechala (nikdy nespustil poplach). Prisuzuji to refluxu a zadni ryme (to chrceni). Ma za sebou kardio vysetreni, protoze zaroven promodrava kolem rtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
14.9.20 21:07

@luci.no To zní na chlup stejně. A můžu se zeptat, jak jste dopadli na kardiu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2674
14.9.20 21:10

Urcite nekam na ambulanci… pokud jste prazsky, tak zavolat do Motola, a prijit tam. Sice si pockas, ale super pece, vybaveni a doktori, pripadne taky Karlak resi i dost závazný detsky chirurgicky zakroky atd, mimo kardia… pokud nejste z okoli Phy, tak proste do naky nemocnice. Tohle neni p.del

Příspěvek upraven 14.09.20 v 21:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
14.9.20 21:12

@Luclic omlouvám se, nestihla jsem odepsat na vše, došla baterka.
Apgar měl docela vysoké, na to, jak dopadl. Vývojově je opravdu napřed, už v porodnici držel hlavičku, ale přisuzuju to váze (4290g- nyní 5600g)
Stává se to nahodile (chápu Dr že to zrovna nezastihla) Jednou v kočárku, taky při převlékání (cca 4× za sebou během 5 minut), babičce na posteli a tentokrát i v postýlce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
14.9.20 21:15

@Tejule Je to dost pravděpodobný, ale jak jsem psala, bývá to nezávisle na jídle. I když kdo ví, jak rychle mu to tam doputuje :) V noci se to stalo 1,5 hod po jídle. Při převlékání - manipulace s ním. Ale samozřejmě si načtu. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
14.9.20 21:23
@bublais píše:
@luci.no To zní na chlup stejně. A můžu se zeptat, jak jste dopadli na kardiu?

Nevim, jak to je odborne, ale nema srostlou nejakou dirku, takze se misi okyslicena s neokyslicenou krvi. Melo by to srust samo. Nejstarsi to mel taky a v pohode mu to zarostlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama