Problém s dýcháním u dvouletého

Anonymní
12.8.15 13:44

Problém s dýcháním u dvouletého

Maminky prosím poraďte. Včera tchán svážel slámu a tchýně mi tam vzala malého. Přinesla mi ho zaprášeného do hlavy až k patě a smála se, že se tam hrozné prášilo, že nevěděla, jestli nemá vzít raději mikinu a syna přikrýt. Tohle jsem nijak neřešila, jenže jsem se nad ránem probudila a slyšela syna z pokojíčku, jak dýchá pusou a hodně těžce. Šla jsem za ním, ani nespal, byl spíš jako omámený ( asi bděl už nějakou dobu, protože byl jako by v polospánku) napadla mě alergie na prach, tak jsem s ním zůstala v posteli a sledovala ho s tím, že hned ráno pojedeme k doktorovi. Asi po hodině nějak lépe zabral a začal dýchat normálně nosem, tak jsem se uklidnila. Ráno jsem to řešila s manželem, ten je hodně proti doktorům a návštěvu lékaře mi vymluvil, když syn nakonec spal normálně a že se chová jako vždycky. Od rána jsem na synovi nesledovala žádný problém, ale teď šel spát po obědě a já ho šla zkontrolovat, ležel na zádech a opět těžce vydechoval pusou, otočila jsem ho na břicho a začal dýchat nosem a teď spí normálně. Manžel odjel i s autem do práce, takže se k doktorovi teď nedostanu. Myslíte, že je to jen z toho prachu? Napadlo mě synovi vykapat nos mořskou vodou a zkusit vysát, jestli třeba není z toho prachu nějak zahleněný :nevim: Neslyšely jste někdy o něčem podobném? Vyčítám si, že jsme nakonec nejeli hned ráno k dr., ale teď s tím nic neudělám, tak snad mi někdo aspoň trošku poradí, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14314
12.8.15 13:46

Odsala by som hoa k doktorovi isla kby sa to nezlepsilo a na nejaej preventivke sa o tom zmienila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5543
12.8.15 13:47

Nikam bych nejela, má nějakou rýmu. prokapej mu nos obyč. kapkami do nosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
12.8.15 13:48

Rekla bych podrazdena sliznice, morskou vodu bych strikla, ale neodsavala bych. Rozves po byte mokre rucniky a povleceni, at zvlhcis vzduch. Tohle se muze stat kazdemu, kdo pobyva v prasnem prostredi. Tchyni bych poprosila, at uz ho k takovym akcim nebere, ze se mu spatne pak dychalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3159
12.8.15 13:52

Může to být klidně i alergická reakce. Já jsem bývala alergik na takové věci. Stačilo jet kolem zaprášeného pole a už se mi velmi těžko dýchalo. Divím se, že se necháš ovlivňovat chlapem před svou vlastní intuicí, že je třeba k lékaři. :nevim: Tvému chlapovi nezáleží na synovi nebo co? I kdyby šlo o banalitu, tak vždy je dobré si nechat potvrdit/vyloučit zdravotní problém lékařem a následně ho léčit. A hlavně u tak malých dětí. Já jen, abys pak nezaplakala… ohledně dýchání to nikdy není sranda. Hlavně u malých dětí, které neumí své potíže nijak ohodnotit a popsat. Ale je to jen můj názor. Já totiž měla syna už jednou kvůli dýchání na JIP, takže za mě už vždy k lékaři, než přijet pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.8.15 14:03

No to mě nenapadlo zvlhčit vzduch :zed: Máme koupený zvhlčovač, protože celé zimní období měl syn kašel a rýmu, tak to nám doporučoval dr. tak to hned večer zkusíme a budu poslouchat. Když jsem pracovala v prašném prostředí, tak vím že se mi taky moc dobře nedýchalo a musela jsem to ze sebe dostat, ale syn zní při tom oddechování, jako by měl takovou tu hnusnou rýmu a ucpané všechny dutiny a přitom dokáže dýchat nosem normálně. Tak zkusím teda vykapat ten nos a ten zvlhčovač a uvidíme v noci. Když tak zítra raději doktora, ať ho prohlídne. Díky za rady, hned jsem klidnější, bohužel tohle nemám s kým konzultovat.

@TSMoruga Víš, kdybych ho sama neviděla, že pak začal spát normálně, tak bych jela hned, ale když jsem viděla zlepšení, tak mi to nestálo za dohadování s manželem. Kolikrát plaším zbytečně a syn je nakonec ok, ale samozřejmě bych syna nenechala trápit. Bohužel jsem nepočítala s tím, že se mu to přes den znovu vrátí :zed: Tak teď řeším, jestli to fakt může být z toho prachu, nebo se mám bát něčeho horšího.

• Nahlásit
  • Citovat
donaga
12.8.15 14:19

Já mám jen potravinovou alergii a sennou rýmu, ale reakci mám ve chvíli kontaktu s alergenem. A přiznám se, že bych totéž očekávala i v případě syna zakladatelky, špatný dech v době kontaktu s alergenem případně po nějaké době kontaktu. Ale takovéhle vracení se obtíží a jejich mizení… jestli to je alergie, tak bych řekla, že je na něco jiného než na prach z pole.
Ono je teď špatně všem, je vedro, sucho a spaní nestojí za nic skoro u všech.
Příznaky tvého syna jsem neviděla, takže bych si netroufla tvrdit, že je zbytečné chodit k Dr, ale když si já mám vybrat, tak návštěvu lékaře nechávám až na dobu, kdy mi nepomáhá „domácí léčba“.

• Citovat
  • Upravit
1012
12.8.15 14:28

Já bych změřila teplotu, pokud by neměl a byl v bdělém stavu jako jindy, tak bych strikala morskou vodu do nosu a dala fenistil kapky, pokud by mel teplotu nebo se mi jinak nezdal, jela bych k dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.8.15 14:42

No holky, takže kluk je po necelé hodince spánku vzhůru s řevem ( jinak mi spí 3 hodiny minimálně) a teď už mi tak dýchá i normálně. Vykapala jsem mu ten nos tou mořskou vodou a teď furt jenom utíráme, vypadá to, jako by se mu spustila rýma. Samozřejmě doktor měl dneska jen do 10, takže teď už nic nevymyslím, zítra ráno ho tam vezmu a budu se modlit, ať je to v noci v pohodě :(

• Nahlásit
  • Citovat
1012
12.8.15 14:48

Třeba má prostě jen rýmu, nebo nějaké nachlazení např. z klimatizace, třeba to ani souviset nemusí. klid, to bude dobrý :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
12.8.15 14:57

Nebo taky astma.

Nechápu co řešíš? Platíš si zdravotní pojištění a zbytečně? Jaktože už nejste u doktora? Se ho bojíte nebo jak? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35190
12.8.15 22:43

Takle mi dejchaji deti normalne - nosni mandle. Je mozny, ze sis jen nevsimla? K lekari ano, ale na pohotovost bych s tim nejela, antihistaminika v kazdem pripade.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama