Zvracení a průjem syna - o co by mohlo jít?

634
11.8.15 12:06

Nevíte, o co by mohlo jít?

Ahoj holky prosím si o radu,

syn se v neděli vrátil z víkendového pobytu s ex partnerem. Odpoledne měl průjem (1×), v noci začal zvracet (3×), včerejšek proběhl celkem v klidu průjem odpoledne (1×) a zvracení (2×) během dne, celkově se mi zdá klidnější - je vidět, že s ním něco je. Teplejší se mi také zdál ale vzhledem k počasí mi to nepříjde moc neobvyklé.

Dnes je ale naprosto atypický, zatím žádné zvracení, průjem prostě nic. Pořád jen leží, spí, zakrývá se (v tom vedru?) tvrdí, že ho nic nebolí ani mu není špatně. :think:

Jsem z toho dost neklidná a začíná mě polívat znepokojení. Doktorka již dnes doordinovala avšak nejsem z těch co by k obvodní lítala hned, proto to nechávám zjevně na zítřek.

Teď otázka na vás, nenapadá vás oč by mohlo jít? Střevní virózu jsem vyloučila, jsem těhotná a v tomto případě bych ji jisto jistě chytla také, stejně jako posledně (duben).
A co s tím, jak mu pomoci? :nevim:
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

634
11.8.15 12:07

Ještě bych dodala, že nechce vůbec poslední tři dny nic jíst, pije normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
11.8.15 12:09

Vem ho k dr, jestli neni dehydratovany, vubec bych se tomu nedivila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 12:09

@NicoleX ahoj, já si teda netroufám na diagnózu takhle přes internet, ale moje děti měli střevní virozu zhruba před měsícem a já, ač těhotná, od nich nechytla nic, přesto, že tu, co měli někdy dřív, jsem chytla hned. U nás mohlo jít taky o kombinaci střevní a přehřátí, napadl mě ještě úžeh :nevim: Zimnice bývá u střevní i úpalu, starší syn by ve 40st vedrech v červenci taky přikrytý peřinou a byl lehavý a bez nálady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8924
11.8.15 12:10

Muze to mit z horka, jestli byli o vikendu hodne venku… kazdopadne bych se snazila, at alespon neco vypije, jist nemusi. Kolik mu vlastne je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 12:10

@NicoleX počkala bych do zítra a případně zavolala doktorce. Řekla bych, že jde jenom o přehřátí, třeba něco blbýho snědl. Podávala bych pití, kulíška, smectu nebo hylak a dávala lehce jíst, ale dietní jídla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5147
11.8.15 12:11

Tipovala bych to na úžeh či úpal, teď už má jen vyčerpaný organismus a tím, že je stále horko, se to protahuje. Dala bych mu namočený kapesník či plínu na čelo, nebo do rukou, ať si ji přikládá kam chce, klidně ať ji i cucá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
634
11.8.15 12:14

Namočený kapesník jsem se snažila na něj dostat, ale absolutně ho na sobě nechce.
Je mu 3 a půl. Já se právě docela obávám té dehydratace. Teď si nejsem jistá zda nevyhledat lékařskou pomoc. Opravdu pořád spí, celé dopoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 12:16
@NicoleX píše:
Namočený kapesník jsem se snažila na něj dostat, ale absolutně ho na sobě nechce.
Je mu 3 a půl. Já se právě docela obávám té dehydratace. Teď si nejsem jistá zda nevyhledat lékařskou pomoc. Opravdu pořád spí, celé dopoledne.

Určitě dát toho kulíška, to je rehydratační roztok. Na doktora nikdy pozdě není, takže pokud se ti to nezdá, tak zajet do nemocnice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5147
11.8.15 12:17

@NicoleX Syn ho právě taky v tomto věku vůbec nechtěl, tak jsem ho nechala vedle, a on si ho začal mačkat, cucat a bylo to lepší. Pokud pije normálně, jak píšeš, dehydratace by měla být zažehnána. Taky mu pomohlo napustit vanu vlažnou vodou (ne studenou, jen třeba 30°C) a nechat ho tam si hrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
11.8.15 12:18

@NicoleX To že spí je jen dobře, spánek posiluje. Nech ho spát klidně celý den, uvidíš, že to hodně pomůže.
Totéž měla neteř teď o víkendu, přijeli za námi na návštěvu a bylo jí přesně jak tvému synovi, prospala celý den, vůbec nic nejedla, jen pila.
Podle mě není doktor zas tak nutný, podle mě už je jen vysílený a potřebuje obnovit síly..

Edit: předtím dopoledne taky párkrát zvracela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2643
11.8.15 12:23

@NicoleX
ty jo, apatie a světloplachost plus ještě něco je příznak něčeho vážného, marně si lámu hlavu..
zkusilas mu nahmatat uzliny, jestli nemá nějak extra zvětšené?
a zahýbat hlavou dopředu až bradou na hruď?
rozničky se ve tmě rozšiřují a stahují, když zakryješ dlaní jedno oko a rychle odkryješ?.. zkus jestli je to světloplachost nebo jen touha se zachumlat do pelíšku, že je mu slabo - když zatáhneš žaluzie/závěsy aby byla co nejvíc tma a vezmeš mu deku, nechá se?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 12:32

Ta světloplachost mě taky zaráží :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5147
11.8.15 12:38

Holky, já bych neplašila, je prostě unavený… a to, že se zakrývá jsem pochopila jako že se přikrývá peřinou, což v tomto vedru spíše značí rozhozenou termoregulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 12:50

Já to pochopila jako, že celý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie