Problém s kojením - otázky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  02.04.18 18:07
problém s kojením - otázky

Ahoj, už od začátku s dcerou bojujeme s kojením, měla bych na vás pár otázek ve kterých tápu, protože mi přijde, že mám mléka čím dál méně, nic ze mě neteče, pouze když zmáčknu na dvorec tak se občas objeví kapka.

1. když kojíte jak moc mléka vám teče z druhého prsu? pár kapek nebo čůrek?

2)když během kojení zmáčknete na dvorec teče mléko nebo se objeví jedna malá kapka a nic víc? 3)myslíte že je možné mít dostatek mléka, i když to mléka více méně už ani „nevidím“ a nevymáčknu?

Najdete v encyklopedii: Kojení

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6265 příspěvků 31 inzerátů 02.04.18 18:12
@Anonymní píše:
Ahoj, už od začátku s dcerou bojujeme s kojením, měla bych na vás pár otázek ve kterých tápu, protože mi přijde, že mám mléka čím dál méně, nic ze mě neteče, pouze když zmáčknu na dvorec tak se občas objeví kapka.
2)když během kojení zmáčknete na dvorec teče mléko nebo se objeví jedna malá kapka a nic víc? 3)myslíte že je možné mít dostatek mléka, i když to mléka více méně už ani „nevidím“ a nevymáčknu?

1. Teklo mi že začatku kojení mléka dost z druhého, měla jsem vložku prsní a byla vždy prosáklá.
2. Na zmáčknutí je vždy málo mléka, odstrikanim získaly více. Neboj, dítě si vezme i daleko vic

Petistaaa
Kecalka 135 příspěvků 02.04.18 18:14

A nemáš třeba kojeneckou váhu? že by sis zkusila zvážit miminko před a po kojení? já když zmáčnu bradavku tak teče jak kdyby vodička a po chvilce mlíčko ale musí se ta bradavka zmáčknout vícekrát aby došlo k té stimulaci…nebo odsávačkou zkus jak ti pije?? tahá?

Anonymní  02.04.18 18:16

Váha mi váží pokaždé jinak, takže podle toho se řídit nemůžu, jde mi o tom jak moc vám to mléko teče když zmáčknete? mě třeba vyteče jen kapka, někdy trošku stříkne

Petistaaa
Kecalka 135 příspěvků 02.04.18 18:17

Jo a když kojím tak se automatičky spustí reflex z druhého prsu takže mám flek ale neteče po celou dobu jen chviličku třeba 3-5 minut pak se mi to zastaví v tom druhém prsu nemám moc mlíka

oliš
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 02.04.18 18:20

Tak mě třeba při zmáčknutí vytekla sotva kapka, nic víc a z druhého prsu nikdy nic. Malá si vytáhla, co potřebovala. Dceru jsem kojila 10 měsíců, pak se začla sama odstavovat.

Petistaaa
Kecalka 135 příspěvků 02.04.18 18:22

Aha tak mě třeba po delším stimulování i stříkne a někdy teče když malý trochu roztahá tu bradavku… a necítíš třeba tlak trošku v prsách? jak staré mimi máš?
je možné že ztrácíš mléko ale proč?

Anonymní  02.04.18 18:28

Budou jí 4 měsíce, spuštěcí reflex cítím, to vím že pije, ale trvá to jen chviličku a když to skončí tak mi přijde že pak nepije a nepolyká už

Celeste97
Kecalka 281 příspěvků 02.04.18 18:30

Mě taky po zmáčknutí teče jen kapka, ale malá si pak roztahá a vypije dost. Z druhého když kojím neteče nic :kytka:

Anonymní  02.04.18 18:35

Myslíte že může pít i když to necítím a nezdá se mi že by polykala?

Petistaaa
Kecalka 135 příspěvků 02.04.18 18:36

Aha tak to je dost velká, ale asi bych se nebála pořád platí pravidlo nabídka-poptávka…třeba se opravdu napije tak rychle a je napapaná a prso máš prázdné tudíš vypité a proto ti nejde už nic vymáčknout… kdyby měla hlad tak by ti plakala a byla nespokojená ni?

Janli
Závislačka 3771 příspěvků 7 inzerátů 02.04.18 18:49

Nikdy jsem nic neodstříkala, nikdy mi z druhého nic ani neukáplo, neznám nalitá prsa. Kojím plně už osm měsíců, dcerka má 10kg. Takže o kvalitě a množství mléka to nevypovídá nic.

kamcaKr
Kecalka 342 příspěvků 02.04.18 18:57
@Anonymní píše:

Nekdy z druhyho prsu u kojeni ani nekapne, nekdy kape. Po zmacknuti kapka a kdyz mackam dyl, tak to strikne, takhle doodstrikavam nekdy po kojeni v noci. Mala ma pul roku a snad jen v sestinedeli jsem potrebovala prsni vlozky :)

Pipet
Generální žvanilka 23906 příspěvků 02.04.18 19:02
@Anonymní píše:
Myslíte že může pít i když to necítím a nezdá se mi že by polykala?

Když zkusíš kojit někde úplně v tichu, mohla bys polykání slyšet. Když dítko saje efektivně, hýbou se mu uši :D
Jinak u takhle velkých dětí jsem už necítila, že mlíko teče… Ani druhé prso už neteklo, ani na nějaké mačkání prsa nereagovala, nikdy jsem nedokázala odstříkat třeba dávku na kaši… ani na půl dávky. Děti kojené jedno do roka, druhé něco déle.

Lucie_Sx
Závislačka 2777 příspěvků 02.04.18 19:04

Proč máš pocit, že je něco špatně? Nehledáš problém někde, kde není?
Ono se to po třetím měsíci dost mění, mimčo je silnější, vytáhne hodně na pár loků, prsa přitom vypadají prázdná nebo nejde nic odsát, ten pocit spouštění mléka už potom taky není. Ale mléka je tam dost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Černošská facka, symbolika, dojatý Harry i poslední výstup Filipa

Pokud jste neviděli přímý přenos ze svatby prince Harryho a americké herečky... číst dále >

Nevěsta Meghan: Před svatbou uniklo peprné video

Královna možná pozvedne obočí, ale nám „smrtelníkům“ přijde bližší. Jen... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama