Problém s matkou, dluží, kde může

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 21:08
Problem s matkou, dluzi kde muze

Dobry vecer, prosim anonym, aby me tu nikdo nepoznal, jinak smazat. Ma matka, 57 let, byla vzdy trochu sva, hodne lze a je presvedcena, ze ma ve vsem pravdu a je nejchytrejsi na svete. Ale vztahy mame jaks taks hezke, dost ji pomaham. S otcem jsou 10 let rozvedeni a od te doby to jde s ni z kopce. Svoji spatnou zivotospravou si zpusobila nemoc, na kterou neni lecba a za posledni rok a pul byla 8× hospitalizovana a 3× operovana. Pred touto nemoci pracovala jako uklizecka OSVC. Problem je v tom, ze vsem kolem lze a chova se jako hvezda. Vzdy mi tvrdila, ze ma uspory, ze si videla, ze je vse ok. Pred Vanocemi si ode me pujcila 20 tis, chapala jsem, ze nevydelava, jak byla nemocna a uspory dochazi. Od doby jeji prvni hospitalizace, tj 1.5 roku za ni platim inkaso…3000/mesic. V cervnu si rekla o 40tis, coz me sokovalo, snazila jsem se z ni dostat na co, ona ze aby mela rezervu nez zacne znovu pracovat a ze uz nic nema. Tak jsem ji je dala. Zdravotne na tom je stale spatne a pracovat neni schopna. Rekla jsem ji, at zkusi zazadat o invalidni duchod. Pry se ptala a nejde to. V tom cervnu jsem ji rekla, at okamzite pozastavi zivnost a jde na urad prace, ze nejsem dlouhodobe schopna ji zivit. Sice bez podpory, ale vyresi to zdr.poj. Slibila mi, ze to udela a tvrdila, ze to udelala. Tento tyden mi volal bratr, ze po nem chce 15tis, ze je na ni exekuce (nastesti byt, kde zije, je muj, tak o strechu nad hlavou neprijde). Mne nerekla ani slovo. Nedalo mi to, obvolala jsem jeji zname a zjistila, ze dluzi jeste 2 lidem celkem 50tis. :( takze mne 40tis +inkaso1.5roku á 3tis mesicne, 50tis znamym a ted 15tis bratrovi. :,( mela jsem s ni dost ostry rozhovor, ze tohle musime fakt vyresit a z ni vse lezlo…malem to se mnou svihlo. K tomu vsemu si hrdinka uz 2 roky neplati zalohy na soc., ktere jsou pro OSVC povinne. Z toho duvodu si nemuze zazadat o ten invalidni duchod, na ktery ma dle meho nazoru narok- kvuli zdr. stavu. Vubec ted nevim, co mam delat a jsem strasne nastvana. V pondeli si beru volno, vezu ji na zivnostak pozastavit zivnost, pak na pracak a objedeme soc+zdrav, abych zjistila, kolik kde ve skutecnosti dluzi, domluvime splatkac… holky, ale ja nemam mesiccne tolik navic, uz ty 3000 je dost a 1× mesiccne ji delam velky nakup. Jsem z toho psych. v prd**, nechapu, jak to mohla nechat zajit tak daleko, ale je furt nejchytrejsi a ulhana lharka. Mam uvnitr hrozna vztek.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 07.09.19 21:18

Myslím že ti hodně sedne tahle kniha
https://obchod.portal.cz/…-dost-dobra/

Hele primárně jsi zodpovědná za sebe, za svou rodinu a svoje děti. Nemůžeš se odšťavit na záchraně sebesabotující se matky, která vámi nejspíš dost manipuluje.

Halamka
Závislačka 4143 příspěvků 07.09.19 21:22

Podle mne sází na jistotu. Ví, že ji necháte bez peněz. To, že nepozastavila živnost, je docela průšvih. Počítej min 4t měsíčně na soc+zdrav. Daňové přiznání podávala?

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 07.09.19 21:23

To je fakt děsný, jak se tady opakují příběhy rodicu, kteří svou nezodpovědnosti zatizi své deti. Je mi tě moc líto :hug:. Teď je třeba se rozhodnout, jak moc a zda vůbec můžete a hlavně chcete ještě pomáhat. Pokud teď vše uhradite a matka zase bude bydlet zadarmo a bude vysmata, tak se ta situace bude opakovat donekonečna.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16257 příspěvků 07.09.19 21:24

Upřímně vykašli se na ní přestan jí platit všechno navíc a půjčovat peníze tohle tě zničí

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 07.09.19 21:26

Sorry, je to tvoje maminka, ale čert by mě vzal, když slyším, jak si lidé neplatí zdravotní pojištění a jsou přesto ošetřeni, dokonce opakovaně operovani!

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 07.09.19 21:38

Zije z vasich penez a je vysmata. Jeste to zavrste a naberte si pujcky na sebe a penize ji dejte.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 07.09.19 21:44

Hlavně rychle vyřešit sociálku, běží tam penále a sociálka ho neodpouští.

Uživatel je onlineLalelale
Kelišová 5454 příspěvků 07.09.19 21:52

Pokud matku budeš nadále sponzorovat, o to víc bude mít důvod se situací nic nedělat. Však ty se o ni přece postaras. Není matka nějak psychicky nemocná?

Hofida
Kecalka 320 příspěvků 07.09.19 21:54

SP + ZP za dva roky to už bude darda, navíc nemá pravidelný příjem, neschválí jí ani insolvenci. Rozhodně hned na pracák, zažádat o všechny možné dávky, napsat třeba nájemní smlouvu a ať žádá i o doplatek na bydlení.
Pokud nemá šanci pracovat, nemá podle mého ani šanci se z těch dluhů dostat.
Zkuste ale dluhovou poradnu, dneska už je snad v každém městě zdarma v rámci sociálních služeb.

ejhle
Závislačka 2869 příspěvků 07.09.19 22:06

Pozastavit živnost, zajet na pracák, pokusit se vyřešit invalidní důchod. no a pak řešit insolvenci. Po novele postačí měsíčně 2200 a v podstatě je v klidu. Pokud dosáhne na invaliditu druhého, případně třetího stupně, může být oddluzena za 3 roky. Jinak za 5 let. Tím se vyřeší její stávající dluhy. Ale to nevyřeší její lhaní :nevim: každopádně, pomoz jí -ale nezapomínej na sebe. Hodně štěstí.

Příspěvek upraven 07.09.19 v 22:09

ejhle
Závislačka 2869 příspěvků 07.09.19 22:08

@Hofida ale schválí. :roll: Stačí mít smlouvu o důchodu-tedy, že ji někdo po dobu trvání bude měsíčně vyplácet 2200 a je v cajku.

Hofida
Kecalka 320 příspěvků 07.09.19 22:14

@MP Krista @ejhle
Jasně, ale to jí budou děti platit insolvenci, nájem + něco na žití? Potřebuje pořešit pravidelný příjem, který nepůjde od dětí.

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 07.09.19 22:16

No právě. To je fakt na palici.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15598 příspěvků 07.09.19 22:19
@ejhle píše:
@Hofida ale schválí. :roll: Stačí mít smlouvu o důchodu-tedy, že ji někdo po dobu trvání bude měsíčně vyplácet 2200 a je v cajku.

Jenomže pokud si neplatila sociální, nemusí mít tu dobu, co se počítá na důchod. Takže třeba dostane invalidní důchod, ale ne peníze.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama