Tchyně a problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 08:24
Tchyně a problemy

Už mě se. e. Pardon za sprostá slova. Ahoj, jsem obyčejná holka která se vdala na severu Čech. S tchyni vycházíme, pokud ji pritakavam, pokud je vše podle ní. Jakmile projevíme něco co se nám nelíbí, je to problém. Oheň na střeše. Čekáme s manželem první miminko :srdce:. Už to byl div ne problém, měli jsme opravovat dům který manzelovi z 1/3 dala a na zbytek mame půjčku. Bohuzel na to teď nejsou finance. Je z části zrekonstruovaný… Ale my v něm stejne bydlet nechceme, má 3 patra, a nechceme žádnou velkou rodinu. Celý život nepracovala, vždycky si našla prachace co jí živil. Na stará kolena si pořídila dítě, které dala ve 4.5 letech do školky. Samozřejmě hned nemocné, tudíž ho nechala ještě rok doma. Zařídila si být do 7 let dítěte doma zadarmo. Mě furt uhani stim ať si nechám dát rodicak na 4 roky, apod… Jenže my s manželem nemáme úplně velké finance, a nechci být tak dlouho doma. Maximálně do 3 let dítěte. Nechci být jako ona. Neustále máme být za všechno vděčný, :roll: z jejího pomalu 5.5letyho dítěte dělá roční. Neumi se najíst, obléknout, nazout boty, v noci na plenách. Manžel už je z ní taktéž na nervy. Prý já v těhotenství mám chytat samé nemoci, aby moje dítě mělo imunitu. Ale to její nemusí do školky 3 roky aby něco nechytlo. Dost se bojím jak to bude po porodu, ne bydlíme od sebe daleko. Otázka minut než dojede. Nechci ji u nás doma, nechci od ní žádné rady. Hlavně chci mít po porodu klid. :( Je to spíš jen takové vypovidani… Ja vím, asi jsem třeba nevdecna, ale když něco slušně odmitnete, a ona je na vás měsíc za to naštvaná. Achjo… :( Má to někdo podobně?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 6954 příspěvků 05.09.19 08:32

Tak dokud jí budeš přitakávat, tak si bude myslet že je to co ti říká správně, nesmíš se bát ozvat a když se ti něco nelíbí, tak jí to říct. Jinak to asi nepůjde :nevim:

Tessa252
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 08:32

Takhle bych jí to řekla, pokud jí nechceš u sebe tak narovinu nemá ti co mluvit do toho. Některé ženské jsou prostě takové.. :?

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1871 příspěvků 05.09.19 08:32

Strelit tu barabiznu nez se dite narodi a jit do bytecku nebo menciho baraku by neslo? A daleko od ni :mrgreen:

DalsiSycekObecny
Kecalka 291 příspěvků 05.09.19 08:33

Otravit ji, zakopat, jeji dite prevzit na prevychovu. Dalsi otazky?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 08:37

Jenže ona ji její výchova přijde v pořádku. Chápu, žádné děti ještě nemám. Ale sakra to je důvod proč chci jít pracovat čím dřív tím líp. Proč chci a mám motivaci aby moje dítě něco umelo. Samozřejmě se jí nesmí říct ani slovo. :roll: Jinak to je furt plno keců že je zvědavá na nás apodobne. Tenhle barák hodláme prodat, a koupit určitě menší. Taky do mě hustí že je lepší mít děti třeba 4 roky od sebe. Což já vůbec nechci… Jestli někdy bude druhý tak budiž, ale třeba za 10 let… A to prý dítě bude chudák. Jinak se tady odsud nevyhrabeme.

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 23455 příspěvků 05.09.19 08:38
@DalsiSycekObecny píše:
Otravit ji, zakopat, jeji dite prevzit na prevychovu. Dalsi otazky?

Ty jo, když to tak počítám, už bych byla venku na 2/3 trestu za dobrý chování :think:

DalsiSycekObecny
Kecalka 291 příspěvků 05.09.19 08:42

Budete se muset vuci ni vymezit, dat ji najevo ze to jak si usporadate svuji zivot a budete vychovavat vase deti je vase vec a zodpovednost, nikoliv jeji. Je nutne pocitat s tim, ze na vas bude nastvana, ale je to nutne, nebot to jinak bude spise jeste horsi a horsi, zastavte to vcas. Doufejte ze vas muz vas dokaze podporit - pro nej to bude mnohem mnohem tezsi.

Plzak ma evidentne pravdu - spokojenost s tchyni je umerna ctverci jeji vzdalenosti.

Paoloska
Echt Kelišová 8483 příspěvků 05.09.19 08:45
@Anonymní píše:
Jenže ona ji její výchova přijde v pořádku. Chápu, žádné děti ještě nemám. Ale sakra to je důvod proč chci jít pracovat čím dřív tím líp. Proč chci a mám motivaci aby moje dítě něco umelo. Samozřejmě se jí nesmí říct ani slovo. :roll: Jinak to je furt plno keců že je zvědavá na nás apodobne. Tenhle barák hodláme prodat, a koupit určitě menší. Taky do mě hustí že je lepší mít děti třeba 4 roky od sebe. Což já vůbec nechci… Jestli někdy bude druhý tak budiž, ale třeba za 10 let… A to prý dítě bude chudák. Jinak se tady odsud nevyhrabeme.

Dobře, ale ona má právo na svůj názor. Stejně jako ty. Proč jí nesmíš říct ani slovo? Samozřejmě, že můžeš. Ji nepředěláš. Musíš změnit svůj postoj.

pikola
Generální žvanilka 22041 příspěvků 05.09.19 08:46

Neřeš to, ještě nemáš ani první tak neřeš další. S tím kdy poslat dítě do světa, je to individuální, nějaká maminka nechce, jiná by ho dala do školky klidně v roce. Je to tvoje dítě a tvoje rozhodnutí, nenech si do toho kecat a udělej si to jak chcete vy. Není žádná správná univerzální cesta ani patent na rozum nebo mateřství nebo výchovu

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 05.09.19 08:53

Pokud nechceš aby tobě zasahovala do výchovy, tak především nesmíš odsuzovat její způsob.

Stejně tak pokud necheš aby ona tebe řešila, tak se nesmíš zalykat záští a závistí vůči ní - je mi líto, ale z tvého příspěvku to dost kape.

Až si v sobě tyhle věci pročistíš, bude pro tebe výrazně snazší komunikovat s ní tak, abyste si každá uhlídala svoje vlastní teritorium a neohrožovaly se.

Dokud ale budeš svou vlastní nejistotu řešit tím, že si z ní udělá vnějšího nepřítele a svedeš na ni všechny křivdy tvého světa, bude v tvé hlavě růst do naprostého, všemocného monstra…

DalsiSycekObecny
Kecalka 291 příspěvků 05.09.19 08:57
@Ou píše:
Pokud nechceš aby tobě zasahovala do výchovy, tak především nesmíš odsuzovat její způsob.

Stejně tak pokud necheš aby ona tebe řešila, tak se nesmíš zalykat záští a závistí vůči ní - je mi líto, ale z tvého příspěvku to dost kape.

Až si v sobě tyhle věci pročistíš, bude pro tebe výrazně snazší komunikovat s ní tak, abyste si každá uhlídala svoje vlastní teritorium a neohrožovaly se.

Dokud ale budeš svou vlastní nejistotu řešit tím, že si z ní udělá vnějšího nepřítele a svedeš na ni všechny křivdy tvého světa, bude v tvé hlavě růst do naprostého, všemocného monstra…

Nemam pocit, ze je nenavistna, plna zasti, spise zoufala, tchyne je podle vseho invazivni osoba co vi vse lepe. To tvrzeni o zavisti jste dovodil/a jak?

Natálka26
Kelišová 6004 příspěvků 05.09.19 09:04

Ty tady nadavas na tchyni a přitom nejsi o nic lepší. Naopak mi přijde že ji snad i zavidis, jinak si neumím vysvětlit proč tu tak zduraznujes že je doma jako osoba pečující o dítě, že nikdy nepracovala a má prachace. Co se rozestupu děti týče, taky pokud budeš mít druhý za 10 let tak je to druhý jedinacek mez sourozenec, alr rozhodně to není špatně je to vaše věc. Pokud chces s tchyni vycházet tak tu návštěvu prostě neodporuj a nehadej se, pokud chceš před ní mít vlastní názor a oponovat tak počítej s tím, že se nedohodnete a budete pořád válčit. A zbytečně.

Lioness34
Závislačka 2956 příspěvků 05.09.19 09:08
@Natálka26 píše:
Ty tady nadavas na tchyni a přitom nejsi o nic lepší. Naopak mi přijde že ji snad i zavidis, jinak si neumím vysvětlit proč tu tak zduraznujes že je doma jako osoba pečující o dítě, že nikdy nepracovala a má prachace. Co se rozestupu děti týče, taky pokud budeš mít druhý za 10 let tak je to druhý jedinacek mez sourozenec, alr rozhodně to není špatně je to vaše věc. Pokud chces s tchyni vycházet tak tu návštěvu prostě neodporuj a nehadej se, pokud chceš před ní mít vlastní názor a oponovat tak počítej s tím, že se nedohodnete a budete pořád válčit. A zbytečně.

Prave tohle jsem chtěla napsat…
Nechápu, proč řeší výchovu tchyně a s kym byla a nebyla… celkem jsem schopna pochopit ze jsou problémy ale tohle mi osobně přijde zbytečný… ze ji řekne ať je doma - nemyslím si ze by to myslela špatne, kde jaká jiná by byla rada ze ji nezene do práce a nepomomlouva ze je doma…
Zakladatelko podle mě resis zbytečnosti - Nehadej se s ni a udělejte si věci po svém… a hlavně nehodnot.. zkus být tolerantní k výchově jiných…

stinga
Echt Kelišová 9130 příspěvků 05.09.19 09:11

Tchýně ti nedává příkazy, ona ti říká svůj názor - to je normální diskuse, že každý máme jiný názor

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama