Problém se žlučníkem v těhotenství

1407
14.5.12 15:35

Problém se žlučníkem v těhotenství

Ahoj, chtěla bych se jen zeptat, jestli některá z vás měla, nebo má problémy se žlučníkem v těhotenství. Jsem teď 24. tt a pobolívá mě pravá strana břicha, byla jsem u své Dr. minulý pátek, ale že tam nic nevidí, opět mě to chytilo v noci na dnešek. Mimčo se mrská a kope jak divé. Nejím nic extra tučného, jen taková lehčí jídla.

Kam vás případně Dr. poslal na vyšetření?

Nikdy jsem s tímto neměla problém a nevím zda toto přičítat jen žlučníku, jestli to třeba není i močový měchýř, nebo ledvina, ale Dr. se na UZ vše zdálo v pořádku.

Za vaše zkušenosti předem děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29580
14.5.12 16:10

Ano,měla jsem při prvním těho,chirurgie- sono břicha ,nafasovala jsem NO-SPU a při potížích užívala. Po porodu vše ustalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
14.5.12 16:21

Ahoj, ja to mela pri prvnim tehotenstvi, behem nehoz byl jeden zachvat a pak uz se nevratil. Zato po porodu se to strasne rozjelo, prakticky jsem mela jeden zachvat za druhym, byla to hruza. Pak se pridala ledvinova kolika, ktera vsechno vyresila - musela jsem zustat tyden v nemocnici, takze skoncilo kojeni, a tim veskere potize ustaly. I tak jsem si ale pak nechala zlucnik vyndat (laparoskopicky-byl plny kamenu), takze jsem od 24ti bez zlucniku. V te ledvine jsem mela taky kamen, ten mi vyndali hned, jak me odvezli s tou kolikou.
U nas to bylo hodne v rodine, moje mama to zrovna nemela, ale mely to obe jeji sestry i babicka - vsechny pri prvnim diteti trpely jak psi se zlucnikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17628
14.5.12 16:56

já v těhotenství měla problémy spojené se žlučníkem, neprojevovaly se ale bolestí žlučníku, ale kupodivu hlavy - migrény se zvracením. bylo to od podrážděného žlučníku. po porodu už se mi stalo, že mě bolel přímo žlučník a klasická nevolnost. je to hnus. moje čínská paní doktorka mi k tomu řekla, že některé těhotenství tyhle orgány oslabuje. doporučovala jíst kyselé, saláty s octovou zálivkou nebo např citron a taky zázvor, který pomáhá uvolňovat žluč, klidně si šťávu z něj kapat do všech jídel. při potížích si na to bolavé místo přiložit horký mokrý hadr. močový měchýř je dole, ledvina bolí v zádech, ale neměla jsem s ní problém, tak to ti nepovím. kdyby to bylo hodně špatné, tak ti ho po porodu vyndají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
14.5.12 17:31

Ahoj,
taky mě v polovině prvního těhotenství začal zlobit žlučník, držela jsem dietu, baštila No-spu, občas si pobyla v nemocnici na infuzích, na konci těhotenství jsem jedla už jen suché rohlíky a hořký čaj a stejně mi bylo špatně- váhový úbytek 9kg.
Vyšetření -chirurgenm, UZ, odběry, dokonce i ERCP (mnoho četných drobounkých kamínků) a stejně to bylo prd platné, 3týdny po porodu musel ven a bohužel jsem si díky rozbouřenému, včas neoperovaném žlučníku přivodila chronický zánět slinivky=pěkný průšvih.
Takže radím nezanedbat to a včas navštívit doktora, důsledně držet dietu, vyvarovat se stresům a pokud nějaká kolika stejně začne-nečekat a frčet do nemocnice aby dali inj, nebo inf na uvolnění žluč.cest.
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17628
14.5.12 17:33

otázka - trochu mimo - jak se řeší to, když člověk nemá žlučník, berou se nějaké léky? jsou kolem toho nějaké zdravotní trable atd? dík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10504
14.5.12 17:51

mě chytil v těhu žlučníkový záchvat jednou, ale to jsem nevěděla, že je žlučník (myslela jsem, že jsou to zaražené prdy :-).
Zato se pak ozval v plné síle 3 měsíce po porodu, skončila jsem v nemocnici na kapačkách, atb, ERCP, zánět žlučníku jak prase. Pak jsem držela přísnou dietu - prakticky nic nejedla, jen suché rohlíky a za měsíc znovu, v ještě lepší formě. To už jsem šla pod kudlu. V žlučníku 20 šutříků a plný bahna, opět zánět jak blázen. Byla to moje první operace, narkoza, doma 4měsíční plně kojený prcek, no docela „zábava“. Ale zvládli jsme to. Měla jsem ho u sebe do operace v nemocnici a pak byl doma s manželem a přišlo na řadu zamražené mlíko a pak plechovka Nutrilonu, ale zadařilo se znovu najet na plné kojení a kojím doteď (a mám teď problém ho odstavit :-) - ale to už je jiná kapitola. Takže v těhu nevím, No-spa jsem měla taky, ale tím, že jsem kojila, tak jsem na to nemohla žádné léky, což bylo horší, ale zas to asi bylo jednodušší pro případnou operaci. Držím palce, ať se ti uleví. Jen je to opravdu častý problém, u nás v diskuzi jsme po porodu skončili pod kudlou se žlučníkem 3 holky.
Holt to těhu je pro tělo záhul, prý se to rozbouří hormonálně. Snad se ti brzo uleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10504
14.5.12 17:52

@Saroya - chvíli po operaci jsem držela žlučníkovou dietu - neslané, nemastné a teď dlabu naprosto vše, řízky, smažené atd., žádný problém s tím nemám. (až to docela nechápu, jak je možné,že ten žlučník tělu vlastně nechybí :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
14.5.12 17:53

Holky díky moc :) mě moje Dr. pouze řekla, lehce držte dietku, takže pokud mě to bude trápit, zítra k ní zase pošupajdím…divím se, že mě hned v pátek neposlala na nějaké další vyšetření, přeci jen ona sama vše na UZ neuvidí…jen mi řekla, že slepák to není, že nikde žádná volná tekutina není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10504
14.5.12 18:15

@Krizkovic - já měla ty „příznaky“ takové podivné, že z toho obvodní žlučník nepoznala. Ale poslala mě aspoň na sono. Nevím jak u vás, ale u nás jsou šílené čekací doby, takže doporučuju si obstarat doporučení co nejdřív, ať tě to moc dlouho netrápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
14.5.12 21:47

@Saroya
zkusím Ti odpovědět podle toho co řekli doktoři mě: při operaci se vyndá pouze žlučník a nechají se žlučové cesty (výrobu žluči zvládají v dostatečné míře i ony, samozř.nesmí být díky proběhlému zánětu úplně KO, ale pokud se ponechají, nezaručuje to, že nemůžeš mít znovu kámen vytvořený pouze v těch žluč.cestách).
Po operaci je nutné držet přísnou dietu- já držela tu nejpřísnější šetřící asi 3 měsíce, pak pomaloučku polevovala.
Pokud je vše dobře zhojeno a bez problémů, není potřeba brát žádné léky, jen se doporučují určitá dietní opatření= zjistit jaké potraviny Ti nesedí a vyvarovat se jich.
Já měla smůlu, že během těch žluč.kolik se ve žlučových cestách utvořil přetlak a když kamínek konečně vycestoval, všechna žluč vlétla do slinivky a způsobila zánět slinivky - prý častá komplikace a může být i smrtelná.
No, je to na prd.
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17628
15.5.12 08:45

@Hanulínek uff teda sis užila :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
15.5.12 13:34

@Saroya díky :hug: ale zvládnout se to dá.
Stávají se i horší věci, já jen držím dietu a hlídám se. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9879
15.5.12 13:42

Mě to dohnalo až na operaci v 16 týdnu .Ze žlučníku se mi pak udělal akutní záńět slinivky a šla jsem na operaci žlučníku. Primář mi řekl že bych mohla bolestma porodit ve 25 týdnu tak mě vyděsil že jsem šla. Vše dopadlo dobře a malího jsem ještě přenášela a měl 4500g.Vše záleží na tom jak vážné to máš. Dojdi si na Gastro odeberou ti krev a hned budeš vědět . Jen upozornuji musíš tam jít když tě to bolí ne když jsi v pohodě jinak ty hodnoty budou v normě a nemusela jsi tam chodit. Držim palce at je to jen banalita

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
15.5.12 14:07
@sven píše:
@Saroya - chvíli po operaci jsem držela žlučníkovou dietu - neslané, nemastné a teď dlabu naprosto vše, řízky, smažené atd., žádný problém s tím nemám. (až to docela nechápu, jak je možné,že ten žlučník tělu vlastně nechybí :-).

U me presne stejne. Uz jsem bez nej 16 let, a zadny problem.
Chodim kazdy rok na preventivni prohlidky k praktickemu lekari (ne kvuli tomu), vzdycky mi dr dela sono a zameruje se hlavne na zlucovody, ledviny atd. Vse bez problemu (snad to nezakriknu). Zadnou dietu nedrzim, jim vsechno, nemam zadne problemy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat