Problémy s usínáním miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BabyG
Nováček 2 příspěvky 17.11.18 09:11
Problemy s usinanim miminka

Ahoj maminky,
Obracím se na vas s dotazem.Jsem prvorodicka, mame 6ti tydenni holcicku. Zhruba 3 tydny zpátky zacaly problemy s večerním usinanim.Mala stale plakala, na ruce, v postýlce…Problem trva doted. Obcas cely proces usnuti zabere 4 hodiny. Pritom ma mala ocicka. Davame ji do zavinovacky, mame 18'C v mistnosti. Poslednich par dni ma vsak problem usnout i pres den. Zacne zivat a plakat, ze nevi jak usnout. Jedine jak sklidni je prso-je plne kojena.Kdyz ji dame do kocarku, spi kdyz jedeme.Kdyz zastavim, je vzhuru. Denne jedu tak 2 hodiny ráno a 2 odpoledne, aby se alespon vyspala.

Co mi nejvic nejde do hlavy, ze v noci paradoxne neni problem.Po tom co konecne usne, spi treba 4 hodiny, nakojim ji, rihne si, dam ji do postylky a sama usne. O dalsi kojeni se hlasi zase za 2-4hod, jak kdy…

Mate prosim nejakou radu? Je to prvni ditko, tak v tom trochu plavu.

Predem dekuji S.

Reakce:
Denina01
Kecalka 449 příspěvků 17.11.18 09:24

Mně toto dělaly obě děti, když je bolelo bříško. Ta starší vždy jen hodinu, druhou uspávám klidně i ty 4 hodiny. Jsou ji dva měsíce. Nejvíc pomůže nechat dostatečně vyprdět a vykrkat a hlavně nepřetáhnout. Rychle vykoupat, zacvičit na bříšku a nohama, nakojit a uspávat. Celé to u nás nesmí trvat déle než hodinu, jinak je přetažená a nemůže zabrat i když je unavená :)

Katus44
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 17.11.18 09:28

Na tom není nic zvláštního,měli jsme to úplně stejně jak popisujes,s tím rozdílem, ze nám malej nespal moc ani v kočárku a přes den taky dost řval :? Řešila jsem to jediným možným,kojila jsem po 2h,a pořád chovala. Trošku na budku :lol: ale ono to přejde ;) U nás nastala razantní změna mezi 10-11.týdnem. Teď jsou malému 3 měsíce a je spokojené usměvavé miminko :D Držím palce ať to vydrzis a brzo je dobře :hug:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 17.11.18 09:32

Kojim tak dlouho, dokud neusne (kojim v šátku, takže během toho není problém postarat se o starší děti), a potom prendam do hojdavaku a houpu tak dlouho, dokud nevytuhne úplně (během houpání se dívám na televizi, takže mi to nevadí) a potom teprve prendam do postýlky.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 17.11.18 09:47

Taky jsme to tak měli, přes den spal sice tak 3× až 4×, ale vždycky na 10, max.20 min. Uspávala jsem tak půl hodiny a to sice tak, že jsem mu vždy nadzvedla nožičky, aby se mohl odprdět a poplácávala po zadečku, jinak prostě neusnul, na bříško trpěl taky. Nožky jsem mu pak podkládala polštářem. Když usnul, stihla jsem vždycky něco rychle sníst, dojít si na wc a byl vzhůru. Pomáhalo taky jen kojení a neustálý nošení. Byl to dost záhul na psychiku. :lol: V kočárku tomu taky moc nedal, to spal třeba jen půl hodiny, většinou jsem se vracela domů se řvoucím kočárkem. :zed: :D A to nedejbože, abych jen na chvilku zastavila. :lol: Ale to byly zrovna vedra, mohlo to být i tim. Uspávání večer tak půl hoďky až hodinu(to mu zůstalo dodneška, má 2,5 roku :lol: ).V noci spinkal nejlíp, většinou jsem musela budit na kojení, někdy mi to ale bylo líto ho budit a nechala jsem spát. :nevim: :oops: První 2, 3 měsíce byl docela masakr, pak už si to nějak sedlo samo. Jinak když měl asi cca 8 měsíců, to jsem už nekojila, spal s ním v ložnici manžel a já v obýváku, abych trochu nabrala síly, to mi taky strašně moc pomohlo. :kytka: Vydrž, bude líp. :hug:

Příspěvek upraven 17.11.18 v 09:50

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 17.11.18 09:48

Myslím, ze to bude bříško. V tomhle veku normální, mě malý usinal až kolem půlnoci, kdy to trosku povolilo… pomohlo vanickovat, masírovat, nasadit probiotika BioGaia…

beruska9
Extra třída :D 10754 příspěvků 17.11.18 10:22

Vecerni plac se sice tradicne spojuje s „prdiky“(proto se tomu rika kolika), jsou ale I teorie, ze za to muze nevyzrala nervova soustava, obvykle to zvykne kolem konce 3.mesice uklidnit. Proste se pres den „presyti“ vjemy, proto je problem vecer, ale ne v noci, kdyz se nic nedeje. Trochu muze pomoct zklidnit dny, pokud to jde (treba vubec nepoustet televizi apod), ale v zasade je potreba vydrzet.
Jestli pomaha prso, at usina u prsa, vecer si ji vem, vlez s ni do postele a uvidis, jestli to nepomuze.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 17.11.18 10:38

Ja ti napisu jak to delam ja. Pres den usina pri kojeni a spi na me, spi tak 20 az 40 minut. Ted zrovna ji mam na sobe. Nekdy ji prendam vedle na gauc na brisko ale vetsinou je do 10min vzhuru. Vecer po koupani nakojim, tak v 8, zaspi na me, dam si serial, ona se za pul hodiny vzbudi, znovu napije a vytuhne. Pak uz ji muzu prendat, budi se na kojeni mezi 4-5, to se nacucne za 10minut a sup znovu do postylky a chrni do 8. V postylce spi v hnizdecku s monitorem na zadech pod dekou. Dat ji do zavinovacky tak mi jeci celou noc, nebo pres den na zada do postylky. Jeste mi spi v kocare kdyz jedu a v aute. Hysteraky ma nekdy to spis kdyz neusne u kojeni a pak se ji chce spat za pul hodiny, to ji capnu do naruce a kolibam a do 5 minut chrni taky. Chce to vyzkouset co tvemu mimcu vyhovuje, vykaslat se na chvili na domacnost a vsechno okolo. Ja treba vsechno delam v tech cca 2 hodinach co je vzhuru a ona na me kouka z lehatka.

beruska9
Extra třída :D 10754 příspěvků 17.11.18 11:27

Jinak ja teda nechavam pres den usinat u prsa, v nositku, v kocarku, v aute, nekdy houpu, jak to vyjde…v noci spi se mnou, takze kdyz se probudi, nacpu prso a spime dal. Mam ted druhe dite, u prvniho jsem ten spanek hrozne resila, co a jak delat, jak moc spi, nespi…ted na to nemam cas ani nervy, a hlavne uz jsem poucena, ze to nema cenu :mrgreen:

BabyG
Nováček 2 příspěvky 17.11.18 12:30
Problemy s usinanim miminka

Dekuji vsem za reakce,vidim ze v tom nejsme samy????.A resite nekdo kolik hodin mimi naspi?Tim jak ji nejde usnout,spi dost malo.V noci spala tech cca 8 hodin (s jednou pauzou na kojeni) a pres den 2 hodiny v kocarku a 3 odpoledne.Neni to malo na 6ti tydenni mimi?Zda se mi, ze to je ten duvod proc hodne place i pres den :(

Estu3
Stálice 78 příspěvků 18.11.18 11:38

Nebudí ji třeba světlo. Co udělat v pokoji větší tmu a třeba to pomůže (zatáhnout závěsy, zastínit skleněné dveře). Mně to s dětmi fungovalo. :D :D :D

dickys
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 18.11.18 11:49

Mně 5ti týdenní usíná v podstatě buď ududanim u prsa, nebo v kočárku či v autě… Ze by samovolně usnul, to se stalo naposled tak možná v porodnici :) Moc s tím problém nemám, ale já ho mám v posteli a spíme spolu, takže ho večer nechám ududat, potom v noci jenom vytáhnu prso, když se vzbudí, a spíme dál. Mám ještě starší dítě, ta s námi taky spí v posteli, takže je takhle uspavam spolu, mladší má prso a starší dudlík :)

klaudie111
Nováček 1 příspěvek 12.12.18 21:35

Ahoj všichni, mám 3,5 měsíčního synka a také nespí. Poslední měsíc se naučil spát přes den 2-4 hodiny, ale večer je scénář pořád stejný, neusne před 23 hodinou. Na prdíky netrpí, celý den vyžaduje hraní, zpívání a kontakt. Zkoušeli jsme tlumit aktivity, přesouvat do klidnějšího prostředí, koupat, nepomáhá nic. Přetažený není, prostě před půlnocí odpadne a do té doby v pohodě a s úsměvem na tváři řádí. Když se ho snažíme zklidňovat, vzteká se a pláče. Je to normální?

kacka.od.vedle
Povídálka 30 příspěvků 5 inzerátů 12.12.18 22:13

Mne tohle delala dcerka v tom samym veku, kdyz byla hladova. Ja to nepoznala hned, myslela jaem, ze pije a prikladam casto. Treba i co hodinu. Ale ona malo sala a kdyz to neteklo skoro samo, tak se nenapila. Zacalo to vecernim brekotem, vzdy odpoledne. To byva fyziologicky nejhorsi laktace. Prso ze zacatku zabiralo, ale pak i to ne. Po nekolika tydnech to preslo v normalni bojkot - rev u prsa a hlad. A jsme na flasce - pul odstrikanyho pul UM :? Co se najedla je klid a spi dobre. Ale ja uz skoto nemam mliko

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >