Problémy s vyprazdňováním miminka (7m), máte stejnou zkušenost?

31
11.10.25 15:25

Problémy s vyprazdňováním miminka, máte někdo stejnou zkušenost?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat a možná si popovídat s někým, kdo to měl/má obdobně stejně jako my.
Mám 7mi měsíční holčičku. Od narození měla problém s prdiky. Byla hodně plačtivá a později se přišlo na ABKM (neměla krev ve stolici ani ekzém) jen bolavé bříško a pláč. Stolice byla jednou za týden, ale přisuzovali jsme to k tomu, že je plně kojená (pouze večer um Neocate). Já držím eliminační dietu.
Už asi něco přes měsíc jsme na příkrmech a občas trpěla zácpou, dali jsme Laxik a pomohl. (Švestková šťáva, cvičení, aj. Co se běžně doporučuje jsme zkoušeli a nic nefunguje). Kakala i sama i když teda hodně tlačila až do ruda a někdy s pláčem, nejlépe se vykakala vždy v autosedačce. Snažím se ji dávat hodně pít, ale čaj ani vodu nechce.
Teď poslední dobou kaká, ale jen třeba 1× za 3 dny a to ještě s pomocí. Na gastru to řešíme, ale zatím jsme se dočkali jen rady vynechat mrkev atd.
Mám strach, aby to nebylo něco horšího.. Mám se obávat Hirschprungovi choroby nebo něčeho jiného? Máte někdo zkušenost? Předem děkuji 🙏🏻

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
289
11.10.25 16:47

Kdy jste začali s příkrmy? My měli první měsíce taky problémy se stolicí. Přidávala jsem do jídla olej, laktobacílky. Zlepšilo se to až když jsme do stravy zařadili jogurty…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31
11.10.25 19:18

@Asta135 už to něco kolem dvou měsíců bude. Olej dávám taky i Bigaiu. Jen ten jogurt nemůžeme skrz abkm:/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
289
12.10.25 05:16
@Denisazn píše: Více

A biogaiu davas dlouhodobe? Nam biogaia streva zhorsovala, mel po ni vetsi boleni a vetsi zacpy…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31
12.10.25 07:42

@Asta135 Ano, s nějakými přestávkami delší dobu. To je zajímavý 🤔, děkuji za tip!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek