Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj,
chtěla bych se zeptat a možná si popovídat s někým, kdo to měl/má obdobně stejně jako my.
Mám 7mi měsíční holčičku. Od narození měla problém s prdiky. Byla hodně plačtivá a později se přišlo na ABKM (neměla krev ve stolici ani ekzém) jen bolavé bříško a pláč. Stolice byla jednou za týden, ale přisuzovali jsme to k tomu, že je plně kojená (pouze večer um Neocate). Já držím eliminační dietu.
Už asi něco přes měsíc jsme na příkrmech a občas trpěla zácpou, dali jsme Laxik a pomohl. (Švestková šťáva, cvičení, aj. Co se běžně doporučuje jsme zkoušeli a nic nefunguje). Kakala i sama i když teda hodně tlačila až do ruda a někdy s pláčem, nejlépe se vykakala vždy v autosedačce. Snažím se ji dávat hodně pít, ale čaj ani vodu nechce.
Teď poslední dobou kaká, ale jen třeba 1× za 3 dny a to ještě s pomocí. Na gastru to řešíme, ale zatím jsme se dočkali jen rady vynechat mrkev atd.
Mám strach, aby to nebylo něco horšího.. Mám se obávat Hirschprungovi choroby nebo něčeho jiného? Máte někdo zkušenost? Předem děkuji 🙏🏻
Kdy jste začali s příkrmy? My měli první měsíce taky problémy se stolicí. Přidávala jsem do jídla olej, laktobacílky. Zlepšilo se to až když jsme do stravy zařadili jogurty…
@Asta135 už to něco kolem dvou měsíců bude. Olej dávám taky i Bigaiu. Jen ten jogurt nemůžeme skrz abkm:/
@Denisazn píše: Více
A biogaiu davas dlouhodobe? Nam biogaia streva zhorsovala, mel po ni vetsi boleni a vetsi zacpy…
@Asta135 Ano, s nějakými přestávkami delší dobu. To je zajímavý 🤔, děkuji za tip!