Proč zákazníci nezdraví?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@Big boss píše:
No to je pravda, ale na druhou stranu lidi a především zákazníci v gastronomii jsou občas poněkud nesoudní. Jdou do hospody na hotovku za 90Kč včetně polívky a limonáty a očekávají 3* servis
Jiní jdou do 5* restaurace s perfektním servisem a luxusním jídlem a děsně se diví kolik za to platí. Pak je tady sorta lidí co do té luxusní restaurace ani nezajdou rptože je to drahý, ale stejně na ni nadávají, hlavně na ceny, přestože tam nikdy nebyli.
Někteří jaksi nechápou že mít na place 12 čišníků a v kuchyni 15 kuchařů něco stojí a tím pádem se odráží v konečných cenách produktu.
V gastronomii existuje nepsané pravidlo a to zní „jaký host, takový servis“
Tak já nevím, co je to „tříhvězdičkový servis“. Samozřejmě u hotovky za stovku neočekávám, že mi číšník přidrží židli, sundá kabát nebo bude dolévat pití. Ale zeptat se průběžně, jestli je všechno OK, nebo slušně pozdravit první, to mi tedy přijde jako základ i v té nejmenší hospodě na Moravě ![]()
U vyšší ceny ty nároky stoupají, já jsem nedávno měla neuvěřitelně tuhé maso v jídle za 600 Kč a nevšímavou obsluhu. Občas to není o penězích ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Nebo třeba takoví prodavači ve stáncích v nákupních centrech.. paní prodává oříšky a pan za ní přijde a řeknoe:,, záchody?" A prodavačka poví :,, dobrý den" a pan zase : záchody?" Tak prodavačka mlčí. No a ten pán se strašně rozčiluje jak jsou prodavačky neochotný ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak když někam vlezu, mám pozdravit jako první, jsem taky prodavačka a čekám zkrátka až zákazník, co vejde, pozdraví, nikdy nezdravím první a málokdy se stane, že někdo nepozdraví. Prostě bych je jako první nezdravila. Když někdo nepozdraví, taky ho nepozdravím ![]()
- Citovat
- Upravit
@Sonarka píše:
Tak když někam vlezu, mám pozdravit jako první, jsem taky prodavačka a čekám zkrátka až zákazník, co vejde, pozdraví, nikdy nezdravím první a málokdy se stane, že někdo nepozdraví. Prostě bych je jako první nezdravila. Když někdo nepozdraví, taky ho nepozdravím
Taky jsem toho názoru, že má zdravit ten, co někam vleze. Když zákazník přijde a nepozdraví, mám chuť se mu vůbec nevěnovat a dělat, že tam není
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ja zdravim, moje deti taky zdravi.
Fascinuje mne, kdyz vlezem na anglinu, kde se to hemzi matkama s detma ruznych vekovach kategorii - s detma normalne nahlas pozdravime a cca z 8 matek mi odpovi dve, dalsi tri cumi jak streva a zbytek bud nevnima nebo dela ze nevnima… ![]()
To same v cekarne u detskeho doktora, ale tam je to mensi a odezva vetsi…
Moje deti byly jako male experti na vychovu ke zdraveni. Mijeli jsme souseda v dome nebo znameho na ulici, pozdravili a on neodpovedel. Dite na to, proc ten pan nezdravi? Ja na to, ze bud je nahluchly a neslysel nebo ze to neumi, ze ho doma neucili zdravit. Dite se jeste otocilo a volalo - halo nahluchly pane dobryden, na to se odpovida taky dobry den nebo ahoj. Jednoho souseda jsme rozesmali a priznal se, ze po ranu nevnima a pak nas zdravil prvni a druhy nam zacal odpovidat na pozdrav… ![]()
Příspěvek upraven 04.08.17 v 11:01
- Citovat
- Upravit
Já zdravím v obchodě pokaždé, když tam vlezu. U nás mi prodavačky vždycky odpoví, ale když jedu třeba na nákup do většího města, pozdravím a prodavačka na mě hledí a neřekne ani bů, tak příště nepozdravím ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mě jako prodavacce by se pracovalo hned líp, kdyby zákaznici nebyli zpruzeli, pozdravili nebo když už nepozdraví jako první, aspoň odpověděli. Stačí mi na pozdrav aspoň úsměv, když už se jim nechce mluvit. Ale dělat, že tam nejsem? Co se to s lidma děje?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Vikynika píše:
Mě jako prodavacce by se pracovalo hned líp, kdyby zákaznici nebyli zpruzeli, pozdravili nebo když už nepozdraví jako první, aspoň odpověděli. Stačí mi na pozdrav aspoň úsměv, když už se jim nechce mluvit. Ale dělat, že tam nejsem? Co se to s lidma děje?
To nějak neznám
Jo občas se stane, že přijde nějakej kravaťák, arogantní a nesympatickej až na půdu a nepozdraví a čumí jak puk, tak rovněž nepozdravím a čumím jak puk
Ale jak říkám, většinou ti lidé zdraví a vesměs se i usmívají, tak nevím, asi jiný kraj, nebo jiný krám jiný mrav
Prostě bych první nezdravila, být tebou
Oni se to naučí ![]()
- Citovat
- Upravit
Musím říci, že mám stejnou zkušenost. Arogantní zákazníci dělají, že v krámě vůbec nejsem a když pozdravim tak jednoduše neodpoví nebo se otočí na podpatku a zdrhaji pryč jen aby nemuseli kvaknout ![]()
- Citovat
- Upravit
Já mám zas opačnou zkušenost. Pokud přijdu do obchodu prodavačku by podle kodexu zaměstnavatelů měla pozdravit první a většina nepozdraví a sotva pozdraví, když je já pozdravím první. To nemluvim o tom, že by se nabídly jestli nepotřebuju s něčím pomoct a raději krafou mezi sebou
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Vikynika píše:
Ahoj, dělám v obchodě a můžu se uzdravit, ale zákazníci buď nereagují, dělají, že neslyší nebo se na mě jen podívají a sklopí hlavu bez odpovědi. Jsem z toho už zoufalá, připadám si jak kus hadru
Podle me proto, ze se boji, ze navazou kontakt a musi neco ze slusnosti koupit
my teda zdravime
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
To je holky „jen“ obchod". Jsem zdravotní sestra, návštěvy musí kolem mě projít a někteří fááákt ani nezabučí. Nějaký „dobrý den“, či „nashledanou“. Sci-fi. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mně třeba vadí, když někde něco koupím, zaplatím, prodavačka mi položí zboží na pult a řekne, prosím. Já když jsem pracovala ve velkém Aquaparku na recepci, každému zákazníkovi, který si u mě zakoupil vstupenku jsem poděkovala, a že jich bylo denně fakt hodně a huba mě nebolela, považovala jsem to za svou povinnost.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@carola píše:
Mně třeba vadí, když někde něco koupím, zaplatím, prodavačka mi položí zboží na pult a řekne, prosím.
A co ti na tom vadí? To se přeci normálně říká. Podá ti zboží a řekne „prosím“ ve smyslu „prosím, tady to máte“. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Musím říci, že mám stejnou zkušenost. Arogantní zákazníci dělají, že v krámě vůbec nejsem a když pozdravim tak jednoduše neodpoví nebo se otočí na podpatku a zdrhaji pryč jen aby nemuseli kvaknout
Myslím, že většina lidí se jde jen kouknout a příliš aktivní prodavačka je odradí. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit