Prodej bytu s hypotékou a koupě nového bytu na hypotéku

Napsat příspěvek
Velikost písma:
23.8.17 14:25

Ahoj holky. Potřebovala bych znát váš názor. Přítel má byt a přemýšlíme o domku. Je to jak jeho tak můj sen. Můj plat s přítelem je cca 43 000,– dohromady. Domek stojí 4 mega na krásným místě, ale je třeba jej dodělat. Byt by se prodal za cca 2,2 mega a je tedy nutnost si vzít 2 mega cca. Jaký je Váš názor? Je to závazek na 30 let :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
23.8.17 14:30

A názor na co?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.8.17 14:31

Jestli by jste do toho šly, nebo se radši nevázali a zůstali v bytě

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
23.8.17 14:49

To je tak individuální, že mi není jasné, k čemu bude: 5 odpovědí ANO, 11 x NE.
Cena 4 mega, potřebujete cca. 80% vlastních prostředků, reálně spíš 70%. Máte tolik? 4 mega bude kupní cena, kam se asi dostane odhad? Máte děti, plánujete… těch proměnných je HAFO.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.8.17 14:54

Děti mámě dvě 5 a 6. Z bytu by bylo 2.3 mega takže hypotéku by jsme dostali. Potřebovali by jsme na dodělaní 2 miliony.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
23.8.17 17:04

2.3 mega při zástavě kolem 4 mega je celkem OK. Počítáte i s daní z nabytí 4%, počítáte i s případnou provizí RK? Píšete příjmy, nepíšete výdaje, takže dle toho vám nikdo nic neřekne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5896
23.8.17 17:13

Pro mě je toto zajímavá diskuze. Dneska jsem se upsali Ďáblu (rozuměj podepsali hypotéku :mrgreen: ). Na krásný třípokojový byt ze 70. let za 3 250 000 Kč :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Vybírali jsme rok a půl tak, abychom to měli už jako finální bydlení. Ale samozřejmě tam hlodá červíček, co kdyby se něco stalo, byla nějaká dobrá možností jít do většího atd. Vím, že to jde, ale nevěděli jsme, jak moc reálné to v praxi je. Tak tohle je docela pozitivní…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.8.17 17:25

No výdaje jsou celkem jednoduché…6000 za bydlení včetně energií a fondu oprav, 2 000 za telefony a 2000 za benzin + něco kolem…cca měsíčně to vychází na 13000,– komplet. Nákup je od majitele za cenu 3120000,–, ale přítel počítá, že dodělat to komplet vyjde na 4 mega + -.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
23.8.17 19:04

Aha, ale jestli je to od majitele za 3 mega, nejsem si jist, ze vám to banka ohodnotí na 4.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101959
24.8.17 08:00

@Ivan PPZ No, ale i i kdyby na 3, tak 2 by jim na to půjčit měla, ne? Akorát bych tedy přiznala ze svého jen ten 1 milion a tvářila se, že ty další 2 jdou na koupi a na rekonstrukci si nechala ty svoje, ať člověk nemusí dokládat zhodnocení domu atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
24.8.17 11:37

Nebude se muset nic přiznávat/ utajovat. Banka prostě bude chtít, aby poslali svoje prostředky dle dohodnutého LTV. Obvykle jsou nejlepší podmínky u LTV 50%, ale už LTV 70% je to velmi dobré.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32028
24.8.17 12:38
@j.a.n.i1 píše:
@Ivan PPZ No, ale i i kdyby na 3, tak 2 by jim na to půjčit měla, ne? Akorát bych tedy přiznala ze svého jen ten 1 milion a tvářila se, že ty další 2 jdou na koupi a na rekonstrukci si nechala ty svoje, ať člověk nemusí dokládat zhodnocení domu atd.

Spíš se může stát, že jim to ohodnotí na 2 a pak budou mít problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101959
24.8.17 12:40
@Nimie píše:
Spíš se může stát, že jim to ohodnotí na 2 a pak budou mít problém.

No, to, že by někdo prodával (a prodal) dům o víc jak milion dráž, než na kolik ho ohodnotí banka, je celkem nepravděpodobné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32028
24.8.17 13:05
@j.a.n.i1 píše:
No, to, že by někdo prodával (a prodal) dům o víc jak milion dráž, než na kolik ho ohodnotí banka, je celkem nepravděpodobné.

Není to tak výjimečná situace jak se může zdát. Často to ani není o tom, že by to ten člověk tržně nadhodnotil, ale o tom, že znalec podhodnotí. Navíc ono stačí, aby znalec podhodnotil o 500 tis. a potom oni svůj byt prodali o něco levněji (stále je to pouze jejich odhad, prodej není uskutečněný) a nemusí jim to vyjít.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5896
13.5.18 16:14

@Skulníková Záleží, co myslíte dobrou :lol:. My máme čerstvou zkušenost s Fincentrum reality a žádná podpásovka či komplikace se nekonala. Ale co se týče daně, jsou jedni z nejdražších v ČR, udělalo nám to bez pár tisíc 200 000 Kč, co jsme jim platili. Ale pokud jste prodávající, tak Vás to nemusí trápit :lol:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Roborock S5 Max

  • (5) + 1 recenze

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný