Prodej přebytků zeleniny ze zahrádky - nebo co s nimi?

18.2.21 21:31

Prodej přebytků zeleniny

Zdravím, jen mě tak napadlo, co děláte s přebytky zeleniny, případně ovoce co se vám urodí? Prodáváte nebo si necháváte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3377
18.2.21 21:33

Trénuju na nich různé metody konzervace ;)
Ale já tedy nikdy neměla úrodu takovou, aby to byl problém k řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51223
18.2.21 21:35

Zavařím, rozdám sousedům..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.21 21:39

Já právě taky zavařuju i mrazím, ale tuším, že letos budeme mít právě větší úrodu než obvykle, tak mě zajímalo, co s přebytky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
18.2.21 21:43

Já bych se naopak ráda s někým domluvila, že si přebytky koupím, ovoce i zeleninu, Praha a východní okolí. Uvítám kontakt přes profil, díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.21 21:48
@Karamba2020 píše:
Já bych se naopak ráda s někým domluvila, že si přebytky koupím, ovoce i zeleninu, Praha a východní okolí. Uvítám kontakt přes profil, díky.

Jsem peávě taky z Phy, tak se můžeme klidně domluvit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
18.2.21 21:49

Pokud mám nadúrodu, tak buď výměnný obchod se sousedy nebo prodej. A to dělám i u sazeniček paprik, rajských apod, které si pěstujeme na okně od semínek. Mám malé děti, takže třeba za mlsky pro ně. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 04:18
@Jambik píše:
Pokud mám nadúrodu, tak buď výměnný obchod se sousedy nebo prodej. A to dělám i u sazeniček paprik, rajských apod, které si pěstujeme na okně od semínek. Mám malé děti, takže třeba za mlsky pro ně. :mrgreen:

Díky za info, můžu se zeptat, kolik ti tak vzejde sazenic paprik a rajčat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17620
19.2.21 04:54

Já mám každý rok nadbytek i sazenic rajčat, lilků i paprik. Ty, co nevysadim do záhonů a na terasu, většinou vyměním nebo prodám.
Nadbytky zeleniny zavařuju, dělám kečup, ajvar, chutney, čalamády, různé směsi pod maso, lečo. A v sezóně se u nás sní rajčat, to by nikdo nevěřil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
19.2.21 07:51
@MáškaMarie33 píše:
Díky za info, můžu se zeptat, kolik ti tak vzejde sazenic paprik a rajčat?

Sázíme do mini pařenišť vždy kolem 150 saminek jednotlivých druhů. Jak vejdou a zesílí, tak do květináče po dvou. Mám toho vždy plná okna. U nás je veliká zahrada, sázíme papriky sladký i pálivé, různé druhy rajských, cuket, dýni, brambory, cibule, okurky, jahody, pórek, květák, brokolice. Zavařujeme, mrazime atd. Semínka si sušíme z paprik a rajčat, něco koupíme. V létě je manžel ujetý na lečo (máme slepice) chováme králíky, v létě brojlery. Ovoce něco z vlastních stromů, většinu jsme sazely, takže na jejich úrodu si musíme počkat. Případně jezdíme přímo do sadů si očesat. Vyjde to pak nula nula prd. Děti jedou kompoty v zimě, já džem do domácích jogurtů nebo dortu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32896
19.2.21 08:05
@MáškaMarie33 píše:
Já právě taky zavařuju i mrazím, ale tuším, že letos budeme mít právě větší úrodu než obvykle, tak mě zajímalo, co s přebytky.

V únoru tušíš, že budete mít přebytek ovoce a zeleniny? Z čeho vestis? Z letu vran nebo z čajové sedliny? Dokud nesklidil, neplanuju přebytky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17620
19.2.21 08:16
@inkakřivák píše:
V únoru tušíš, že budete mít přebytek ovoce a zeleniny? Z čeho vestis? Z letu vran nebo z čajové sedliny? Dokud nesklidil, neplanuju přebytky.

Přesně, taky jsem si to loni malovala… Než přišly ty kroupy a bylo po rostlinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 08:28
@inkakřivák píše:

Tušim, tak tušim, nemusí ti to vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2567
19.2.21 10:41
@MáškaMarie33 píše:

To já taky vždycky tuším. A pak přijdou mrazíky, invaze slimáků, kroupy… :lol: :lol: :lol:. Tohle se prostě plánovat moc nedá. Pokud už teda člověk od počátku nekooperuje s tím, že z toho chce i něco prodat a nepřizpůsobí tomu i množství sazenic a způsob pěstování. Pokud by to tak bylo, hodně často se podobné „přebytky“ prodávají v různých FB lokálních skupinách jako bedýnky s domácí zeleninou/ovocem. Většinou ale za cenu, která vůbec neodpovídá práci a nejspíš ani nákladům, jaké s tím člověk měl. I tak se na tom dá ale trhnout asi trochu víc než na prodeji zeleniny po jednotlivých druzích. Kdybych měla jednotlivé přebytky, raději je zpracuji na zimu nebo i rozdám v rodině/známým. Protože prodávat někomu cizímu např. cukety po 10 Kč/kus mi přijde dost neekonomické. Za víc ji lidé nekoupí. Když si představíš, že tu rostlinku pipláš od semínka, každý den zaléváš, po večerech sbíráš slimáky, aby ti ji nesežraly… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 12:10
@modravlocka píše:
To já taky vždycky tuším. A pak přijdou mrazíky, invaze slimáků, kroupy… :lol: :lol: :lol:. Tohle se prostě plánovat moc nedá. Pokud už teda člověk od počátku nekooperuje s tím, že z toho chce i něco prodat a nepřizpůsobí tomu i množství sazenic a způsob pěstování. Pokud by to tak bylo, hodně často se podobné „přebytky“ prodávají v různých FB lokálních skupinách jako bedýnky s domácí zeleninou/ovocem. Většinou ale za cenu, která vůbec neodpovídá práci a nejspíš ani nákladům, jaké s tím člověk měl. I tak se na tom dá ale trhnout asi trochu víc než na prodeji zeleniny po jednotlivých druzích. Kdybych měla jednotlivé přebytky, raději je zpracuji na zimu nebo i rozdám v rodině/známým. Protože prodávat někomu cizímu např. cukety po 10 Kč/kus mi přijde dost neekonomické. Za víc ji lidé nekoupí. Když si představíš, že tu rostlinku pipláš od semínka, každý den zaléváš, po večerech sbíráš slimáky, aby ti ji nesežraly… :nevim:

Jasně, je mi to jasný, dík :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat