Kdy zasadit trávu, aby se co nejlépe uchytila? A jaké hnojivo?

2029
18.2.21 12:35

Kdy sadit trávu ?

Doufám, že tu najdu větší zahradníci / zahradníka než jsem já :mrgreen:

Letos dostal náš trávník pěkný záhul, pes ho většinu úplně zničil. Proto mě zajímá jestli někdo nemá nějaký fígl nebo spíš radu jak trávník nejlépe obnovit. Vím, že je teď na sázení ještě brzo, jen sbírám info ještě před jarem abych tu správnou dobu neprošvihla.

Takže, jak to udělat aby se mi tráva co nejlépe uchytila? Jaký druh trávy, jaké hnojivo? Nebo potřebují ještě něco?

Moc děkuji za reakce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8208
18.2.21 12:45

Můžeš set od jara až tak do září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16370
18.2.21 12:56

No jestli to byl tvůj pes a pořád ho máš, tak přehodnoť funkci toho trávníku, protože problém se bude znovu opakovat. Maximálně tě to bude štvát víc a víc.

Čím větší plochu monokultury, co navíc vyžaduje spoustu vody, hnojiv a práce máš, tím větší šance je že budeš příští zimu zase řešit, jak obnovit skoro celý trávník.

Stejně tak to jaký trávník a jak to řeši záleží na tom kde žiješ, jak je zahrada situovaná atp.

Potřebuješ si sednou, dúkladně promyslet jaké funkce od zahrady chceš a potřebuješ - zjevně i výběh pro psa, zvážit jaké má ta zahrada možnosti a limity - voda, půda, slunce, vítr, tvoje ochota věnocat tomu čas a peníze. A pak podle toho hledat řešní - nejnamáhanější místa nechat jako cestičky, něco vyřešit půdou pokryvnými rostlinami, něco řešit luční směsí a ne golfový pažitem, něco rozčlenit jinak a případně na těch místech, kde trávník roste dobře pečovat o trávník, pokud ho nutně potřebuješ.

Jedna z věcí to ti umožní mít lepší trávník je lépe pracovat se psem, více s ním chodit ven a důkladněji trénovat poslušnost.

Pokud bude vylítaný a pokud bude naplněná jeho potřea interakce a nějaké zákaldní práce, nebude z frustrace ničit trávník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10914
18.2.21 13:09
@PeBa12 píše:
Doufám, že tu najdu větší zahradníci / zahradníka než jsem já :mrgreen:

Letos dostal náš trávník pěkný záhul, pes ho většinu úplně zničil. Proto mě zajímá jestli někdo nemá nějaký fígl nebo spíš radu jak trávník nejlépe obnovit. Vím, že je teď na sázení ještě brzo, jen sbírám info ještě před jarem abych tu správnou dobu neprošvihla.

Takže, jak to udělat aby se mi tráva co nejlépe uchytila? Jaký druh trávy, jaké hnojivo? Nebo potřebují ještě něco?

Moc děkuji za reakce :mrgreen:

Nejde o konopi? Aha :lol:

Chce to co nejdriv na jare, dokud je vlhko. Poradne prohrabat, odstranit tim uschlou travu a mech. Rozhazet travni semeno, zapravit lehce hrabemi, popr. lehce posypat presetou hlinou/piskem. Udrzovat vlhke a oplotit pred psem. Idealne mit tam pak zavlahu.
Druh travni smesi se odviji od pozadavku, ktere na to mas, plus pudni a klimaticke podminky u vas.
Osobne mam radsi trsnate travy nez vybezkate, ty se rady siri pak do okrasnych zahonu.
Mrkni na web nejake firmy, co to dela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
18.2.21 13:10
@Ou píše:
No jestli to byl tvůj pes a pořád ho máš, tak přehodnoť funkci toho trávníku, protože problém se bude znovu opakovat. Maximálně tě to bude štvát víc a víc.

Čím větší plochu monokultury, co navíc vyžaduje spoustu vody, hnojiv a práce máš, tím větší šance je že budeš příští zimu zase řešit, jak obnovit skoro celý trávník.

Stejně tak to jaký trávník a jak to řeši záleží na tom kde žiješ, jak je zahrada situovaná atp.

Potřebuješ si sednou, dúkladně promyslet jaké funkce od zahrady chceš a potřebuješ - zjevně i výběh pro psa, zvážit jaké má ta zahrada možnosti a limity - voda, půda, slunce, vítr, tvoje ochota věnocat tomu čas a peníze. A pak podle toho hledat řešní - nejnamáhanější místa nechat jako cestičky, něco vyřešit půdou pokryvnými rostlinami, něco řešit luční směsí a ne golfový pažitem, něco rozčlenit jinak a případně na těch místech, kde trávník roste dobře pečovat o trávník, pokud ho nutně potřebuješ.

Jedna z věcí to ti umožní mít lepší trávník je lépe pracovat se psem, více s ním chodit ven a důkladněji trénovat poslušnost.

Pokud bude vylítaný a pokud bude naplněná jeho potřea interakce a nějaké zákaldní práce, nebude z frustrace ničit trávník.

On ho neničí ve smyslu hrabání, ale tím jaké bylo letos počasí ho úplně rozťapkal. A co se týká poslušnosti, tak vycvičený je myslím dost dobře, ale jeho výcvik mi s trávníkem moc nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10914
18.2.21 13:13
@PeBa12 píše:
On ho neničí ve smyslu hrabání, ale tím jaké bylo letos počasí ho úplně rozťapkal. A co se týká poslušnosti, tak vycvičený je myslím dost dobře, ale jeho výcvik mi s trávníkem moc nepomůže.

To je jasny.

My mame malinky travnik, urceny na posezeni a hrani pro deti, a proste je oploceny nizkym plutkem a pes tam chodi jen s nami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
18.2.21 13:16
@Lucie_Sx píše:
Nejde o konopi? Aha :lol:Chce to co nejdriv na jare, dokud je vlhko. Poradne prohrabat, odstranit tim uschlou travu a mech. Rozhazet travni semeno, zapravit lehce hrabemi, popr. lehce posypat presetou hlinou/piskem. Udrzovat vlhke a oplotit pred psem. Idealne mit tam pak zavlahu.
Druh travni smesi se odviji od pozadavku, ktere na to mas, plus pudni a klimaticke podminky u vas.
Osobne mam radsi trsnate travy nez vybezkate, ty se rady siri pak do okrasnych zahonu.
Mrkni na web nejake firmy, co to dela.

Nee o konopí fakt ne :lol: Kruci to mě při psaní nadpisu nenapadlo :mrgreen:

Máme menší zahradu a zabránit psovi aby po zahradě neběhal je problém, protože kotec pro něj nemáme, nikdo v něm nebyl a na staré kolena ho tam zavírat nechci. Občas ho jen uvážu u stromu, ale to jen když potřebuju dělat něco kde nepotřebuju aby se mi motal, ale nemůže být uvázaný dokud trávník nevyroste, to by se zbláznil. Spíš jsme myslela jestli není nějaký trávník pro extrémně zatížené plochy nebo tak něco. Možná píšu kravinu, ale fakt nejsem moc dobrá zahradnice a v tomhle se vůbec nevyznám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
18.2.21 13:18
@Lucie_Sx píše:
To je jasny.My mame malinky travnik, urceny na posezeni a hrani pro deti, a proste je oploceny nizkym plutkem a pes tam chodi jen s nami.

U nás je problém, že pes má přístup na celou zahradu a dokud ho budeme mít tak bohužel můžu na okrasný trávník zapomenout, jen bych ráda aby jsme tam aspoň něco měli a dečka nechodili jen po hlíně :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
18.2.21 13:22

Taky jsme měli minulé jaro trochu zničený trávník od psa, když byla zrovna šílená břečka a odtával sníh. Nejlépe se nám osvědčila Travní směs SPORT - co se dává na fotbalová hřiště. Možná je dražší ale tráva se uchytila skvěle a je bohatá, odolnější :palec:
Jo a sázeli jsme konec března cca

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10914
18.2.21 13:31
@PeBa12 píše:
U nás je problém, že pes má přístup na celou zahradu a dokud ho budeme mít tak bohužel můžu na okrasný trávník zapomenout, jen bych ráda aby jsme tam aspoň něco měli a dečka nechodili jen po hlíně :?

To nemas sanci. Proste to roztapka. Koupila bych takovy ten nizsi zeleny plutek (dela se myslim 60, 80 nebo 100 cm vyska), zabouchala do zeme roxory, prichytila to k tomu a oplotila to, neni to nic sloziteho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
18.2.21 13:44
@Lucie_Sx píše:
To nemas sanci. Proste to roztapka. Koupila bych takovy ten nizsi zeleny plutek (dela se myslim 60, 80 nebo 100 cm vyska), zabouchala do zeme roxory, prichytila to k tomu a oplotila to, neni to nic sloziteho.

Taky jsme to tak měli se psem…zaseli jsme trávu na jedné půlce, tu oplotili aby tam pes nešel a pak to samé na druhé půlce. Tráva se chytla pěkně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
18.2.21 14:31
@kruel píše:
Taky jsme měli minulé jaro trochu zničený trávník od psa, když byla zrovna šílená břečka a odtával sníh. Nejlépe se nám osvědčila Travní směs SPORT - co se dává na fotbalová hřiště. Možná je dražší ale tráva se uchytila skvěle a je bohatá, odolnější :palec:
Jo a sázeli jsme konec března cca

Super díky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
18.2.21 14:33
@kruel píše:
Taky jsme to tak měli se psem…zaseli jsme trávu na jedné půlce, tu oplotili aby tam pes nešel a pak to samé na druhé půlce. Tráva se chytla pěkně :)

Už jsem začala hučet do manžela :mrgreen: Takže to budeme muset nějak vymyslet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
18.2.21 14:35
@Lucie_Sx píše:

Budeme muset něco vymyslet, ale my máme Caníka toho tak nízký plotek nezastaví :lol:

Hlavně mi šlo o to jestli potřebuju i nějaké hnojivo aby se to líp chytlo nebo stačí čistě koupit trávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
18.2.21 14:43
@PeBa12 píše:
Budeme muset něco vymyslet, ale my máme Caníka toho tak nízký plotek nezastaví :lol:Hlavně mi šlo o to jestli potřebuju i nějaké hnojivo aby se to líp chytlo nebo stačí čistě koupit trávu.

Určitě i travní hnojivo :palec: podpoří to růst, zabrání plísním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat