Pronájem městského bytu

Anonymní
18.7.13 13:16

pronájem městského bytu

Ahoj prosím o radu. Nechci tady rozebírat proč jsem se stěhovala ale bylo to na rychlo neměli jsme na realitku tak jsme do toho šli ale poslední dobou stoho mám horší pocit. Našli jsme si hezký byt za velice super cenu jenže bez smlouvy tak mi to nedalo a koukla jsem na katastr nemovitosti a zístila že byt patří městu přitom paní co nám ho pronajímala tvrdila že byt je maminky pana majitele a bydlet můžem 2 roky když jsme se nastěhovali zístili jsme že tam není plynoměr a tak paní volala,,panu majiteli" a ten že to zařídí byl se tam i podívat na to s nějakým pánem ale vůbec se semnou nebavil a řek že to zařídí a ještě to nezařídil. prostě mi to příjde divné co si o tom myslíte? raděj annonymě

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58542
18.7.13 13:18

Jednoduché. Ona má od města regulované nájemné a vy jí to hezky platíte. Až to praskne, tak ona o ten byt přijde a vy se budete muset rychle vystěhovat. Navíc bych nikdy takhle nebydlela, bez smluvního vztahu se Ti může stát, že tam přijdeš, budou vyměněné zámky a Ty se dovnitř už nedostaneš. A to ani pro věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17484
18.7.13 13:19

Ja jsem trosku nepochopila na co se vlastne ptas?  :?:

jestli bydlite v mestskem byte a pani ho na cerno pronajima, tak bych ji na urade normalne naprasila a rychle si hledala nove bydleni…
nicmene bez platne najemni smlouvy bych nikde nebydlela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.13 13:36

Já bydlím v městském bytě a v nájemní smlouvě je vyloženě napsáno, že byt se nesmí pronajímat bez vědomí města, takže teď záleží na tom jestli to město ví nebo ne? Ale hlavně kdyby to město vědělo pravděpodobně by vypsali dodatek k nájemní smlouvě nebo tak něco. Až se to město dozví tak se budete muset asi hodně rychle vystěhovat. Takže bych asi mastila co nejrychleji pryč :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 14:06

Paní mi tvrdila že mají takto ještě několik dalších bytů tak nějak nechápu jak k nim přišli :nevim: a mám v plánu jít co nejrychlej odtama pryč vůbec ztoho nemám dobrý pocit ale nevím jde na to teda vemu kč :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
58542
18.7.13 14:23
@Anonymní píše:
Paní mi tvrdila že mají takto ještě několik dalších bytů tak nějak nechápu jak k nim přišli :nevim: a mám v plánu jít co nejrychlej odtama pryč vůbec ztoho nemám dobrý pocit ale nevím jde na to teda vemu kč :zed:

byt s nájemní smlouvou najdeš i bez rk - koukej do inzerátů na netu, mrkni na bezrealitky.cz a pod. A hlavně pro příště smlouvu, protože se Ti bez toho fakt může stát, že přijdeš o vše. Jsi tam načerno, nemůžeš si pak ani pro věci :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30420
18.7.13 19:11

Bez smlouvy bych v životě do ničeho nešla. Je jasné, že paní ho pronajímá na černo. Jestli to praskne tak jí odeberou byt a tebe vystěhují, nikoho tohle zajímat nebude a nebo příjdeš a už se tam nedostaneš, když vymění zámky. Okamžitě bych hledala cokoliv jiného, domluvit se dá dycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 18:49

Holky a kdyby se na to prislo tak jak dlouho mi necha mesto na odstehovani? Nemela bych kam s detma a vecma kam jit.

• Nahlásit
  • Citovat
30420
25.7.13 20:26
@Anonymní píše:
Holky a kdyby se na to prislo tak jak dlouho mi necha mesto na odstehovani? Nemela bych kam s detma a vecma kam jit.

no já myslím, že ti nedají absolutně žádný čas, pokud na to příjde. Vystěhujou věci do nějaké úschovny a pokud si je do nějaké doby nevyzvedneš prodají, teda alespoň u nás ve měste to takhle funguje. Já bych se fakt bála, že příjdu o všechno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 21:50

A kdybych mela smlouvu tak taky? Ja mam na mysli prahu.

• Nahlásit
  • Citovat
30420
25.7.13 22:56

Jestli máš smlouvu jen s pronajímatelem, máš ji na černo, když to nemáš oficiálně přes město. Takže vlastně smlouvu žádnou nemáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 07:56

To jo ale zase kdybych nekoukala na katastr tak ani nevim ze to je byt mesta. Ja uz vazne nevim co delat mam strach ze me vyhodi s detmd na ulici a vazne neni kam jit ani penize na tn nemame protoze jsme zaplatili tady.

• Nahlásit
  • Citovat
sophinka1
26.7.13 08:03

A to nemluvě o tom plynoměru :think:. pokud ti jde plyn a není plynoměr, odebíráš na černo. Z toho můžeš mít taky pěknou patálii

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11279
26.7.13 08:06

Město nebude řešit s tebou ale s nájemníci. Ta musí dostat výpověď s tři měsíční výpovědní lhutou. Nikdo od města do bytu vtrhnout nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 08:53

Plynomer tady uz je. A kdyz dostane ale vypoved tak nas stejne muze vyhodit ze.ja uz nevim a co kdybych na to mesto zasla sama to bych si asi nepomohla ze.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama