Prosba o pomoc - atopický ekzém

36
7.7.05 11:40

Prosba o pomoc - atopický ekzém

Ahoj holky!

Moje sedmiměsíční holčička má atopický ekzém, který se v současné době bohužel dost zhoršuje. Snažím se dodržovat všechna doporučení, stále kojím, přikrmujeme teprve něco přes týden, nekoupeme, promašťujeme - přesto se stále zhoršujeme. Na doporučení mého pediatra (které jsem si od něj musela doslova vydyndat) jsme navštívily dermatologa, který po pohledu od stolu (nechtěl ani, abych malou svlékla, a nezeptal se ani na svědění) napsal hypermangan a kortikoidní mast. Protože jsem si samozřejmě o atopickém ekzému přečetla co se dalo, ztratila jsem k němu naprosto důvěru, protože kortikoidy na začátek, to mi přijde fakt síla. Navíc Madlenka má ekzém na poměrně velkých plochách, takže bych ji tím musela mazat opravdu hodně. Prosím tedy o radu, neznáte někdo v Praze dobrého odborníka? A neposkytly byste kontakt? Byla bych strašně vděčná! Už jsem jednou tento dotaz dávala, ale ozvala se jen Sharon (které moc a moc děkuji), a její lékařka zrovna nemá smlouvu s naší pojišťovnou.
Děkuji moc předem a všem atopikům přeji zlepšování!!!
Edita a Madlenka (7m a 1t)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

278
7.7.05 13:23

Ahoj Edito,
my měly atopa jen slabého - naštěstí, ale taky jsme si s ním užily :( Doktora ti bohužel neporadím, naše kožařka mi taky hned cpala kortikoidy, které jsem odmítla a dál léčila promazáváním a čistou koupelí. Co mi docela pomohlo byly články na rodině www.rodina.cz - „Deníček atopického dítěte aneb máme doma ekzém“ - (dej si to do jejich vyhledávače) kde jsem se dočetla o léčbě víc než mi Dr. řekla :(

držím vám palce a ať se toho fujtajblu co nejdříve zbavíte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
7.7.05 13:25

Ahoj, zkus Kožní sanatorium prof. Novotného ve Štěpánské. Specializujou se na atopický ekzém a lupénku. Měli by přijímat nové pacietny. Když tak se ozvi na můj e-mail nebo SZ, napíšu Ti telefon, případně můžu odpovědět, co Tě bude ještě zajímat. Ale léčí taky kortikoidy.
Kombinuju klasickou léčbu s bylinnou a čínskou medicínou. S ekzémem se léčím 25let a jedině čínská medicína a byliny opravdu zabírají. Pokud budeš chtít, písni, dám Ti kontakt na léčitelku, ke které chodívám. Je z Prahy a pracuje i s miminkama, tak předpokládám, že by Ti mohla pomoct. Fakt je, že se za to platí. Ale to vlastně všude, i za „klasické“ léky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
7.7.05 14:29

Já myslím, že není nic špatného na kortikoidech, jsou na exem dost účinné. U silného exemu promazávání nestačí, musí se to léčit trochu agresivněji. Ve tvém případě, bych navrženou léčbu neodmítala, zvlášť když vidíš, že se to spíš zhoršuje. Promazávání je efektní spíš až v pozdějším stádiu, kdy jso takové ty suché mapy. Ten kožař o kterém jsi psala třeba není tak špatnej, že nepotřeboval vidět dítě celé nahaté, asi mu stačil pohled na obliček, krk, ruce, aby mu bylo jasné, že jde o exém. A že se neptal na svědění? To ví, že to svědí. Určitě viděl hodně takových dětí, aby veděl, co dělá.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
7.7.05 14:59

Ahoj Alenko,

jen pro upřesnění: Madlenka ekzém na obličeji ani viditelně na krku nemá. Takže pan doktor mohl vidět pouze částečně ruce. A vtip je v tom, že jí ekzém zatím (díkybohu) nesvědí. I proto mi kortikoidy přijdou na začátek dost drastické, zvláště, když u nás jsou již dostupné modernější léky, které je dokážou nahradit a nemají vedlejší účinky - a jsou tedy pro mimina vhodnější.
já proti panu doktorovi nic nemám, jen mi tenhle způsob léčby pro mou dceru nevyhovuje. Nemám prostě důvěru a bez té to nejde, souhlasíš?
Edita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.7.05 18:43

Ahojky, sama trpím atopickým exémem od půl roku svého života. Vyzkoušela jsem snad všechny možné i nemožné metody a stejně ta mrška někdy přijde. Chci jen varovat před různými zaručenými přírodními čínskými či jinými bylinnými metodami. Po některých z nich sem měla kůži takřka průsvitnou a vzpamatovávala jsem se z toho ještě hoooodně dlouho. Tak hodně štěstí při volbě léčby a úspěšný boj s tou mrchou!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.7.05 21:58

Edulko,
nedávno jsem se taky sháněla po dermatologovi kvůli atop. exemu, tak jukni na tuhle starší diskusi, třeba ti to pomůže :Dhttps://www.emimino.cz/modules.php?…

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.7.05 22:03

Ahojky,
můj syn je na tom podobně, i když máme ekzem spíše mírnější . Chce to tvrdě lpět na hypoalergenní dietě, opravdu zavádět nové věci opatrně a ty které jsou potencionálně alergenní ani nezkoušet. Na kůži se nám jinak velmi dobře osvědčilo mléko od I-care : pletové mléko s bílým ichtamolem. Nyní začali dělat i šampon ( výborný třeba na seborhoickou dermatitidu - žlutavé lupínky ve vlasech.). PO 14 dnech se kůže výrazně zlepšila.
Kamarádky holčička má AE výraznější a té jediné co pomáhá je krém Lipicar od fy. La Roche Posay , stojí sice kolem 450 Kč ,ale chválí si ho spousta maminek (při zhoršení ekzému mi ho doporučovala i dětskařka).
Jinak k těm kortikoidům , " vhodné " jsoum jen opravdu na přechodnou dobu . Ekzém se sice po nich částečně zlepší ,ale pouze na krátkou dobu a po čase může objevit ještě horší, navíc časem je nutno podávat silnější kortikoidy. Nesmí se užívat na obličej a ne dlouhodobě !!!.
Mnoho úspěchu v boji s AE přeje Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
1198
7.7.05 22:29

Ahojky,

máme za sebou 3 roky s atopickým ekzémem. Prošli jsme několik kožních, ale všude nám cpali hormony. Párkrát jsme je použili, když už jsme opravdu neměli sílu bojovat dál. A výsledek? Po hormonech se ekzém rychle zahojil, ale stejně rychle vrátil a byl ještě horší. V místech kde jsme mast použili rostou více chloupky.
No a nakonec jsme zakotvili u homeopatie. Dcera je už OK a malý má sice pár míst, ale je to pohodička proti tomu co bylo.
Už žádná krev, mokvání, obvazy, probdělé noci, .....

Ajka +Lenička a Lukášek

P.S.: Malý se hodně zlepšil když jsem přestala kojit - paradox že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
7.7.05 22:39

Ahoj,
jelikož i my máme doktorku,kožařku na dvě věci,scháním také nějakou odbornější pomoc.Je ale fakt,že stejně musíš ty sama přijít na to,která mastička nebo krémíček je pro prcka nejlepší.Jeden můj klučina má ekzém od 10měsíců.Ted je mu 3,5a bojujeme stále.Někdy má období,že na sobě nemá jedinou tečku,a může vypít pomerančovou štávu aniž by se osypal.Jindy,jako třeba ted´má ložiska ekzému všude kde se dá.Taky nerada používám kortikoidy,ale občas je prostě zavést musím,protože by se toho malej nezbavil.A doktoři i říkají,že se pak ty bebínka stávají chronická.
Asi do 3let jsem u Fildy nezaznamenala nějaké škrábání,doktorka se hrozně divila.Ale nyní se škrábe pořád.Na svědění jsem objevila gel z lékárny Aktiv aloe od Barnys.Fakt super.Stojí asi 145,–,A na promazávání Lipobáse krém,nebo Lipobáse Repair.Taky je dobrý Expicial U Lipolotio.Skvělá je ale i modrá Indulona,nebo třeba měsíčkový krém.Taky jsem slyšela chválu na obyč.sádlo.Co je ale fakt důležité dodržovat dietu,aby jí to ještě více nedráždilo. :roll: Snad jsem ti předala trochu zkušeností.Třeba se sejdem někde v ordinaci u lepšího dermatologa.
Tak pa,pa :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
8.7.05 12:54

Ahoj, já se potýkám s ekzémem od svých 3 měsíců, takže přes 30 let. Kortikoidy jsou dobré na akutní fázi, chce to s nimi šetřit, ale úplně bych se toho nezříkala - už se mi stalo, že se do ekzému dostala stafylokoková infekce a to pak bylo teprve bolestivé, hojila jsem to antibiotockou mastí s kortikoidy docela dlouho. V poslední době používám Elidel 1% mast, nejsou tam kortikoidy a efekt je dlouhodobý, stačí párkrát namazat. Teď začínám odstavovat dceru, tak jsem zvědavá, zda to po mě podědí… Katrin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
8.7.05 13:38

Ahoj holky!

Děkuji všem za cenné rady a zkušenosti. Určitě se nám v průběhu „boje“ řada věcí bude hodit. Pokud udělám nějakou dobrou zkušenost, ať s lékaři nebo léky, dám vědět. A každou další radu od vás zkušenějších nadále moc ocením! :D
Zdraví Edita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
28.7.05 20:25

Ahojky, nejlepší kožní sanatorium pro děti je Sanatarium Achillea v Čimicích http://www.sanatoriumachillea.cz/. Moje kamarádka má mimíska, ležela 1,5 měsíce s ekzémem v nemocnici, jak to měl ošklivý. Před měsícem byli v tomhle sanatoriu a po ekzému není ani památky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama