Neprodloužení pracovní smlouvy po oznámení těhotenství

461
14.7.13 21:38

prosim o pomoc...co se tyce prace

Ahoj holky,
potrebovala bych poradit…
Zjistila jsem ze cekam miminko, delam v socialnich sluzbach kde se staram o mentalne a fyzicky postizene. V praci jsem tuto radostnou novinu oznamila a byla jsem s nima domluvena ze dokud budu chtit, muzu porad pracovat…ALE…
posledniho cervna mi skoncila pracovni smlouva na dobu urcitou, bylo mi prislibeno ze mi ji prodlouzej (do dnesniho dne ji nemam). Jde o tedy, ze mi koncem cervna skoncila pracovni smlouva, novou jsem nedostala, na coz uz jsem byla zvykla…zacatkem cervence jsem si vzala tyto prvni dva tydny dovcu a kdyz jsem cekala jak pujdu od zitrka do prace tak mi volala sefova, ze me smlouvu prodlouzej do konce cervence, s tim ze mam jit od zitrka do konce mesice marodit a od zacatku srpna jit na urad prace! CHCI SE VAS PRO TO ZEPTAT JESTLI MI TOHLE VUBEC MUZOU UDELAT A JAK MAM POSTUPOVAT…moc dekuju a omlouvam se jestli jsem to napsala nesrozumitelne :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1224
14.7.13 21:41

Ahoj, no pěkně stebou teda vydrbali. A ty si jim o tom těhotenství řekla před koncem pracovní smlouvy? Já bych to udělala až bych měla novou smlouvu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23422
14.7.13 21:43

@LUaPE ahoj, co vím tak na tohle mají bohužel právo. Skončila ti smlouva a oni by byli sakra hloupí, aby si tě tam nechávali. Souhlasím s mexxx, že sis měla oznámení nechat na dobu, kdy budeš mít v ruce novou smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
14.7.13 21:44

Nooo prave ze jsem byla tak blba a rekla… pac tam mame i vozickare a davame je na wc takze se s nima tahame…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
14.7.13 21:45

Přesně tak, vytrckali s tebou a ted nebudeš mít právo je nahlásit nebo něco takého, protože máš novou smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
14.7.13 21:46

Mě kdysi tvrdila účetní když mi končila smlouva a já pořád neměla novou, že když přijdu normálně do práce, budu pracovat, už mi tím automaticky vzniká nárok na další smlouvu. Co je na tom pravdy netuším, každopádně si pak ohlídej sociální a zdravotní, protože teď ho za tebe nikdo neplatí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461

Takze nemuzu marodit jakoby na ne holky? musim se teda v srpnu, kdyz me v cervenci ukoncej smlouvu hlasit na UP?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026

Když by tě v červenci nechali pracovat bez smlouvy, tak máš automaticky smlouvu na dobu neurčitou, ale nevím jak to je když si měla tu dovolenou, ale myslím, že když tě ji nechali čerpat, že by to mohlo být stejné. Pořádně si to zjisti a nedej se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9315

Ano můžou udělat. Byli by proti sobě, kdyby ti prodloužili smlouvu a ty jim třeba do týdne donesla nemocenskou. Takhle ti končila smlouva a byla chyba, že jsi jim řekla o těhotenství před koncem smlouvy. Kamarádka taky zjistila 2 týdny před vypršením smlouvy, že je těhotná, tak počkala, podepsala novou smlouvu na neurčito a do měsíce odešla na nemocenskou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7219
14.7.13 21:47

@LUaPE
Na tohle oni právo mají. Můžou se rozhodnout, komu smlouvu prodlouží a komu ne… Škoda, žes chvíli s tím oznámením nepočkala… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
14.7.13 21:47
Dekuju.. tak ja do dneska mela dovolenou, od zitra mam jit „marodit“ a dostat novou smlouvu do toho konce cervence…
@petrul píše:
Mě kdysi tvrdila účetní když mi končila smlouva a já pořád neměla novou, že když přijdu normálně do práce, budu pracovat, už mi tím automaticky vzniká nárok na další smlouvu. Co je na tom pravdy netuším, každopádně si pak ohlídej sociální a zdravotní, protože teď ho za tebe nikdo neplatí ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
14.7.13 21:49

Je od ní hezky, že Ti prodlouží smlouvu o měsíc. Mohla Ti zavolat, ať nechodíš, smlouvu jsi měla přece na dobu určitou. Takže teď rychle na nějakou neschopenku, protože ochranná lhůta je myslím 7 dní po ukončení prac. poměru, ale mohu se mýlit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
14.7.13 21:49
Chtela jsem cekat, tam jsou sileny ty nocni kdyz jsem tam sama a musim tahat vozickare z postele na vozik a pak na wc…
@iswet píše:
Ano můžou udělat. Byli by proti sobě, kdyby ti prodloužili smlouvu a ty jim třeba do týdne donesla nemocenskou. Takhle ti končila smlouva a byla chyba, že jsi jim řekla o těhotenství před koncem smlouvy. Kamarádka taky zjistila 2 týdny před vypršením smlouvy, že je těhotná, tak počkala, podepsala novou smlouvu na neurčito a do měsíce odešla na nemocenskou :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
14.7.13 21:50

@LUaPE no ale jak si mohla čerpat dovolenou, když jsi defacto nezaměstnaná? :nevim: Zavolej si zítra na pracák, měli by ti poradit, hlavně se nedej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23422
14.7.13 21:51

Ještě mě napadlo, jestli je vůbec možné prodloužit smlouvu jen o měsíc. Na to se zkus taky pozeptat, jestli tam třeba není minimum rok nebo tak nějak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama