Prosím o radu

Anonymni
16.5.09 10:40

Prosím o radu

Prosím o radu.
S manželem uvažujeme o druhém dítěti.
A samozřejmě bychom chtěli zdravé dítě, a chtěla jsem se zeptat co můžu nebo musím pro to udělat už teď, než se začneme o něco snažit.
Musím si pravdivě přiznat, že můj život je plný stresu což se projevuje i na
mém fyzickém zdraví a kondici, a v jídelníčku převažuje kafe a k tomu něco sladkého, - čímž zaháním ten stres. Vím, že tohle není dobré. Ale taky si nedovedu poradit . A vlastně nevím co hlavně změnit, a na co si dát pozor, aby to mohlo všechno dobře dopadnout.
Děkuji moc všem za každý postřeh a každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5018
16.5.09 11:11

Než jsme se začali snažit o mimčo (u obou dětí), tak jsem si zašla na gyndu na prohlídku, jestli je všechno v pořádku…brala jsem kyselinu listovou, snažila se denně sníst porci ovoce a zeleniny…už v době snažení jsem vynechala alkohol a cigarety, kafe bych alespoň omezila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.5.09 11:39

kyselina listová,ovoce,babyplan(vitamíny které se užívají před otěhotněním) a hlavně se dát vnitřně dohromady to znamená masáže,výlety relaxace atd

• Nahlásit
  • Citovat
15672
16.5.09 11:52

Jak píšou holky, ale na druhou stranu u mě to bylo tak, že při prvním těhu jsem byla hodně ve stresu, každou chvíli nemocná (hlavně na začátku těhu), o stravě ani nemluvím. Při druhém těhu vloni jsem byla v klidu, stravovala jsem se relativně zdravě (až na kila čokolády, ale i to jsem se snažila omezit), za celé tři měsíce od začátku těhu snad neměla ani rýmu. Při prvním těhu žádné nevolnosti a já měla strach zda je vše jak má být, při druhém jsem dva měsíce víceméně proležela doma, protože mi bylo fakt dost zle (ale mohlo to být i horší, to jo). A dopadlo to tak, že z prvního těhotenství mám nádhernou holčičku a druhé těhotenství po třech měsících zamlklo. Teď se začínáme snažit potřetí, tak snad se dočkáme druhého miminka. Nicméně když jsem se doktora vloni ptala, jestli můžu něco udělat, abych co nejvíc minimalizovala riziko, že se to nebude opakovat, řekl mi, že pokud jím normálně, tak nic moc dělat nemůžu. Snad jedině tu kyselinu listovou. Krom ní ještě piju kontryhel, to je prý ženská bylinka :) Držím palečky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
16.5.09 14:23
Judycum píše:
Než jsme se začali snažit o mimčo, tak jsem si zašla na gyndu na prohlídku, jestli je všechno v pořádku…brala jsem kyselinu listovou, snažila se denně sníst porci ovoce a zeleniny…už v době snažení jsem vynechala alkohol a cigarety, kafe bych alespoň omezila…

k tomu přidala ještě vitamíny pro těhotné, a dodržovala pitnej režim.. a to sladké jsem se snažila omezit, ale ne úplně vyloučit…jsem mlsoun.
A hlavně si okolnosti moc nepřipouštěla, abych se moc nestresovala, protože jsem od přírody hroznej,ale fakt hroznej stresař :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
16.5.09 14:51

Tak předně jsem vy:,–(ila antikoncepci :lol: :lol: :lol: :lol: Pak přestala kouřit a jedla kyselinu listovou. Podařilo se napoprvé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
16.5.09 18:03

Promiň že se zeptám, ale první vaše mimčo zdravé není??? Jestli ano, tak zřejmě děláš všechno dobře a musíš to nechat osudu, který rozhodne, jestli další dítě bude zdravé.
Já vím ode mě to zní, ale je to tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.5.09 21:22

Právě, že naše první moc zdravé není. Zato děti mamin, kolem mě, co třeba i vtěhu pily pivo nabo víno, a moc to neřešily, jsou zdravé jako řípy. Takže váhám a nevím jestli se stresovat tím co nejzzdravějšího sníst, nebo být spíš v klidu. Ale v klidu být nemůžu, protože assi opravdu nejím normálně, dost se asi v tomhle směru odbávám a už nevím co je to vlastně normální strava.
U prvního dítěte. jsem jedla hodně zeleniny, v ovoce, vitamíny atd.
A naše dítě je silný alergik, astmatik a má sníženou imunitu. Je pořád nemocný a pořád nějaké bolení a zdravotní problémy.
Takže jtu klasiku, co se všude traduje -hodně ovovce a zeleniny, žádnáý alkohol - už o tom pochybuju, a nevím jestli to mám znova opakovat, nebo jít jinou cestou - a moc se tím zdravým stravováním nezabývat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.5.09 21:29

Promiň. Nedočetla jsem to dokonce. To je mi moc líto. Některé věci se bohužel ovlivnit nedají, a nezbývá než je přijmout a jít dál, což je v životě asi to nejtěžší.
Těžko se s těmito chvílemi člověk vyrovnává. Spíše se asi dá přijmout osud, nebo jak to nazvat, než vědomí vlastní viny, vlastního pochybení, i proto nechci tentokrát udělat stejnou chybu.

• Nahlásit
  • Citovat
23860
17.5.09 00:21

Hlasuji pro cestu dobré psychické pohody. Zdravě jíst je super, ale ne tak, aby tě to ještě víc stresovalo.
Já nedělala nic extra, až po zjištění že se zadařilo jsem omezila kávu a začala jíst listovku + vitamíny, jelikož jsem tu zdravou stravu taky pěkně flákala. Občas jsem si dala sklenku piva nebo vína a kluk je zatím zdravý.
Byla jsem ale v pohodě, chodila jsem dost dlouho předtím cvičit tajči, meditovat a v těhu na gravidjógu a harmonizační cvičení.
Nejde s tím tvým stresem taky něco udělat? Co třeba léčitel, psycholog, pokec s dobrou kámoškou, nebo nějaká ta jóga, autogenní tréning?
A neboj, nikde není psáno že to tvé první děcko se nikdy neuzdraví. Věř, že to bude lepší s tím jak poroste. Držím palce, ať se ti zadaří vše co si přeješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama