Prosím o radu co s tchýní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonym 30
Nováček 10 příspěvků 28.02.18 22:09
Prosím o radu co s tchýní

Ahoj, předem bych se chtěla omluvit za anonym, ale už takhle se stydím. Mám problémy s přítelovo mámou. Nevím skoro ani kde začít. Snad tím jak mě stále uráží a tvrdí že nejsem schopná se starat o děti, o které se mimochodem starám sama každý den od rána do večera, protože přítel stále jen pracuje a když po něm něco chci tak me pak spolu probírají, že to nezvládám a že mi on musí s dětmi pomáhat. Pořád o me říká, že jsem z alkoholické a rozvedené rodiny a proto se nedokážu postarat o svoje děti. Stále se do nás plete, když například jedu nakoupit tak hned přítelovi nadává proč zase nakupuju, že pak zase nebudu mít peníze. Bohužel přítel s mámou probírá i to že mi přídá peníze třeba na nákup a ta to hned řeší jako kam ty peníze dávám. Dokonce ji i vadí když za mnou přijede jednou za měsíc mamka na návštěvu, hned do něj hučí, aby sem nejezdila že nikoho vidět nechce. Ona sama žádnou zábavu nemá, je stále zalezlá doma nebo max jede na nákup. Bydlí bohužel hned naproti v domě, takže nevídat ji bohužel nejde. Přítelovi stále opakuje že si měl najít holku z vesnice že by se měl líp. Přitom se starám jak umím, každý den vařím, peru, uklízím a starám se o děti. Starší syn 4 roky má trochu problémy řečí, je mu hůř rozumět, chodíme na logopedii. Ona to dává stále za vinu mě, tvrdí že se o ně nestarám a že na mě zavolá sociálku a takové kecy. Přítel to s ní řešit nechce, říká že to mám buď nechat a nebo si to mám řešit sama s ní. Jako hlídací babička absolutně nefunguje, nehlídala nám děti vlastně ještě nikdy, nikdy se o ně moc nezajímala, krom dárků na narozeniny a na vánoce. Možná sem moc citlivá a moc si to beru, ale my spolu máme spory hodně často a už mě to nebaví poslouchat jak já jsem ta nejhorší když se ozvu že mi něco vadí. Staršímu synovi taky říkají aby nechodil do školky, aby ze školky utekl a že ho tam dávám abych se o něj nemusela starat ( po obědě chodí domu) Už se i doma hádáme, tlačím na přítele aby ji konečně něco řekl, ále on proti mamince prostě nepůjde :nevim: Už když jsem byla těhotná s prvním synem tak nadávala že si myslela že už bude mit na stáří klid a že ať nepočítám že by mi někdy hlídala. Na výlety jezdíme taky sami, přítel s námi čas netráví skoro vůbec, tak vždycky říká, že jsem ta městská holka a proto pořád někde jezdím, že kdyby měl holku z vesnice tak by byla doma. Dnes mi tu dokonce udělala histerickou scénu, že jsem pozvala na sobotu přítelovo bratra s rodinou, že je otravuju a že oni chtějí jet někam jinam, dokonce o mě řekla že jsem alkoholička. Přitom já jsem nepila nikdy, nikdy jsem nechodila ani do hospody, ani sklenku vína si nedám, prostě úplný abstinent a ona mi tohle řekne. To už to ve mě úplně vařilo když ještě přidala, že jde volat na sociálku. O děti se starám jak nejlépe umím, chodíme ven, jezdíme na výlety, hraju si s nimi, mají vše co potřebují. Je na tom někdo podobně jako já nebo jsem v tom sama. Děkuju za nározy.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 28.02.18 22:15

Tchýni poslat do zádele a bez pardónu ji vyhodit z baráku. Přitele poslat za ní nebo se odstěhovat. Jeden lepsi nez druhy…

pannda
Kelišová 6601 příspěvků 34 inzerátů 28.02.18 22:18

Bydlíte naproti sobě, tedy ne pod jednou střechou? A ona je v důchodu? Případne mi jak nemocná zapchšlá baba, já bych s ní asi nic nerozebírala, a snažila se jí vyhýbat

Anonym 30
Nováček 10 příspěvků 28.02.18 22:19

Bohužel dům co bydlíme vlastní přítelův táta takže my nikoho vyhazovat nemůžeme. Naopak ona říká nám aby jsme se odtěhovali aby ona měla klid. Přitom přítel opravil jak její dům tak i postavil co bydlíme my, ale stejně jí je to pořád málo. A když se doma hádáme, tak mi řekne, tak když se ti to nelíbí můžeš odejít. A kam sama s dvěma dětmi.

nostress
Extra třída :D 13473 příspěvků 28.02.18 22:24
@Anonym 30 píše:
Ahoj, předem bych se chtěla omluvit za anonym, ale už takhle se stydím. Mám problémy s přítelovo mámou. Nevím skoro ani kde začít. Snad tím jak mě stále uráží a tvrdí že nejsem schopná se starat o děti, o které se mimochodem starám sama každý den od rána do večera, protože přítel stále jen pracuje a když po něm něco chci tak me pak spolu probírají, že to nezvládám a že mi on musí s dětmi pomáhat. Pořád o me říká, že jsem z alkoholické a rozvedené rodiny a proto se nedokážu postarat o svoje děti. Stále se do nás plete, když například jedu nakoupit tak hned přítelovi nadává proč zase nakupuju, že pak zase nebudu mít peníze. Bohužel přítel s mámou probírá i to že mi přídá peníze třeba na nákup a ta to hned řeší jako kam ty peníze dávám. Dokonce ji i vadí když za mnou přijede jednou za měsíc mamka na návštěvu, hned do něj hučí, aby sem nejezdila že nikoho vidět nechce. Ona sama žádnou zábavu nemá, je stále zalezlá doma nebo max jede na nákup. Bydlí bohužel hned naproti v domě, takže nevídat ji bohužel nejde. Přítelovi stále opakuje že si měl najít holku z vesnice že by se měl líp. Přitom se starám jak umím, každý den vařím, peru, uklízím a starám se o děti. Starší syn 4 roky má trochu problémy řečí, je mu hůř rozumět, chodíme na logopedii. Ona to dává stále za vinu mě, tvrdí že se o ně nestarám a že na mě zavolá sociálku a takové kecy. Přítel to s ní řešit nechce, říká že to mám buď nechat a nebo si to mám řešit sama s ní. Jako hlídací babička absolutně nefunguje, nehlídala nám děti vlastně ještě nikdy, nikdy se o ně moc nezajímala, krom dárků na narozeniny a na vánoce. Možná sem moc citlivá a moc si to beru, ale my spolu máme spory hodně často a už mě to nebaví poslouchat jak já jsem ta nejhorší když se ozvu že mi něco vadí. Staršímu synovi taky říkají aby nechodil do školky, aby ze školky utekl a že ho tam dávám abych se o něj nemusela starat ( po obědě chodí domu) Už se i doma hádáme, tlačím na přítele aby ji konečně něco řekl, ále on proti mamince prostě nepůjde :nevim: Už když jsem byla těhotná s prvním synem tak nadávala že si myslela že už bude mit na stáří klid a že ať nepočítám že by mi někdy hlídala. Na výlety jezdíme taky sami, přítel s námi čas netráví skoro vůbec, tak vždycky říká, že jsem ta městská holka a proto pořád někde jezdím, že kdyby měl holku z vesnice tak by byla doma. Dnes mi tu dokonce udělala histerickou scénu, že jsem pozvala na sobotu přítelovo bratra s rodinou, že je otravuju a že oni chtějí jet někam jinam, dokonce o mě řekla že jsem alkoholička. Přitom já jsem nepila nikdy, nikdy jsem nechodila ani do hospody, ani sklenku vína si nedám, prostě úplný abstinent a ona mi tohle řekne. To už to ve mě úplně vařilo když ještě přidala, že jde volat na sociálku. O děti se starám jak nejlépe umím, chodíme ven, jezdíme na výlety, hraju si s nimi, mají vše co potřebují. Je na tom někdo podobně jako já nebo jsem v tom sama. Děkuju za nározy.

Tady je každá rada drahá. Život s mamánkem je téměř nemožný. Dala bych mu nůž na krk. Trvala bych na návštěvě manželské poradny. S tchýní bych přerušila kontakty.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 28.02.18 22:26

Bych celou tchyni poslala k šipku ;)

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 28.02.18 22:26

Jestli ti nehlídá a nejsi na ní v tomto směru závislá, tak jí musíš jasně říct, že se k tobě nechová dobře a že nechceš, aby k vám chodila. Ať si teda přítel chodí za ní a ty se s ní snaž pokud nestýkat. Ona tě asi roznese v rodině a po vesnici na kopytech, ale to už určitě dělá i teď.
Pokud se nemůžete odstěhovat, tak musíš se od ní odstříhnout, jinak tě zničí. Kamarádka bydlí u tchánů v patře, s manželem a 3 dětmi. Dala si tam dveře s kulou a zvonek, takže tcháni, když chtějí ve svém domě vyjít k nim do patra, tak musí zazvonit a počkat, až jim přijde otevřít. Je to dobře, naučili se tam téměř nechodit a mají všichni dobré vztahy. Její děti také bez jejího dovolení neběhají dolů k babičce. Jsou tak naučení, že k babičce jsou jednou za čas na návštěvu, jak kdyby bydlela třeba v jiné části města.
Takže dá se odříznout i když bydlíte v jednom domě. ty to máš lepší, máte svůj dům, tak už je to na tobě, jak zabojuješ.

Příspěvek upraven 28.02.18 v 22:29

Evulina
Neúnavná pisatelka 15247 příspěvků 28.02.18 22:28

Máš holka možná ještě větší problém než s tchýní, tak s přítelem. To, že on stojí defacto taky proti tobě, její „výsostné postavení“ ještě víc posiluje.
Hledala bych rozhodně jiné bydlení. Třeba toto by konečně přítele nakoplo, že jde o vážnou věc a ne nějaké neškodné šarvátky.
Tchýni bych možná narovinu řekla, že její chování je naprosto nesnesitelné a že by tě zajímalo, jakou tchýni měla ona, jestli s ní taky měla peklo na zemi. Už bych si s ní nedělala servítky. Nemluvila bych tedy stylem „vy jste taková a maková, vadíte mi vy“, ale stylem „vadí mi tohle vaše chování“, abys neútočila přímo na ni, na její podstatu, ale jen na její chování, které má bůhví jakou příčinu..
Ale normální chování to není, ani od tvé tchýně, ani od přítele.

Anonym 30
Nováček 10 příspěvků 28.02.18 22:32

Toho mamánka jste vystihla přesně, celý život je odkázaný na mámu a ona to dobře ví. A do poradny to bych ho nikdy nedostala. Nejezdí s námi vlastně níkam, i nákupy si vyřizuji sama s dětmi. Už jsem s ní kolikrát přerušila kontakt, ale vždycky za pár dní přilezla a prosila že by potřebovala odvést k doktorovi, že je jí strašně zle a já vždycky šla. A jakmile zase nic nepotřebuje začne to znova. Chová se hezky jen když něco sama potřebuje, buď koupit nebo někam vézt. A když jednou za uherský rok nás přítel někam vezme na výlet tak se hned rozčiluje, že on jede s námi a ona má sedět doma.

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 28.02.18 22:32
@Anonym 30 píše:
Bohužel dům co bydlíme vlastní přítelův táta takže my nikoho vyhazovat nemůžeme. Naopak ona říká nám aby jsme se odtěhovali aby ona měla klid. Přitom přítel opravil jak její dům tak i postavil co bydlíme my, ale stejně jí je to pořád málo. A když se doma hádáme, tak mi řekne, tak když se ti to nelíbí můžeš odejít. A kam sama s dvěma dětmi.

A jak vy narušujete její klid, když ona bydlí jinde? A ona s jeho tátou žije, nebo jsou rozvedení? Jak se k tomu všemu staví on? Taky vás vyhazuje?

Anonym 30
Nováček 10 příspěvků 28.02.18 22:43

Ano bydlí hned naproti v domě a žije s manželem. Ale ten dělá mrtvého brouka, chce mít doma klid tak jí prostě neřekne nic. A když se jednou ozval tak mu začala nadávat že je magor a že mu přestane vařit, protože si to nezaslouží. Občas mi přijde jak kdyby měla spíš psychický problém se vyrovnat s tím že jí mladší syn vyrostl. Ke staršímu synovi a jeho rodině se chová úplně normálně, hlídá jim dokonce i děti, protože už jsou starší a nepotřebují tolik péče jako ti naši mladší. Občas tam chodí starší syn za dědou, ale vždy tak za 10 minut je zpět, nikdo se s ním moc nebaví a když už tak ho tam krmí a říkají že je vychrtlý že mu ani neuvařím tak mu musí dát najíst ona. Nikdo jí klid nenarušuje, mladší syn tam nechodí vůbec a já taky ne. Když zve na oběd tak pozve jen přítele a já sedím doma s dětma.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15247 příspěvků 28.02.18 22:52
@Anonym 30 píše:
Ano bydlí hned naproti v domě a žije s manželem. Ale ten dělá mrtvého brouka, chce mít doma klid tak jí prostě neřekne nic. A když se jednou ozval tak mu začala nadávat že je magor a že mu přestane vařit, protože si to nezaslouží. Občas mi přijde jak kdyby měla spíš psychický problém se vyrovnat s tím že jí mladší syn vyrostl. Ke staršímu synovi a jeho rodině se chová úplně normálně, hlídá jim dokonce i děti, protože už jsou starší a nepotřebují tolik péče jako ti naši mladší. Občas tam chodí starší syn za dědou, ale vždy tak za 10 minut je zpět, nikdo se s ním moc nebaví a když už tak ho tam krmí a říkají že je vychrtlý že mu ani neuvařím tak mu musí dát najíst ona. Nikdo jí klid nenarušuje, mladší syn tam nechodí vůbec a já taky ne. Když zve na oběd tak pozve jen přítele a já sedím doma s dětma.

No, chudák tchán. Ale co si holt vzal, to má..Zaměřila bych se možná na něj - jít s ním poklábosit, třeba by on k vám někdy přišel sám a děti pohlídal a tak.. :think:
Přítelovi bych řekla do očí, že je teda děsnej mamánek.
Myslím, že je důležitý prostě nedat si to už líbit od té tchýně a i od přítele.
A až tchýně přijde, že potřebuje někam odvézt, tak se jí můžeš zeptat, jak je možný, že najednou jsi jí dobrá, když jinak na tobě nenechá nit suchou? Jestli si to necháváš líbit a ještě jí posluhuješ, tak ona je takzvaně „na koni“. To jsou ty typy lidí, kteří nesnesou normální kultivované chování, ale sami potřebujou, aby jim někdo vyprášil kožich a pak si teprve toho „prašitele“ začnou trochu vážit. Znám takové případy.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2426 příspěvků 28.02.18 22:54
@Anonym 30 píše:
Toho mamánka jste vystihla přesně, celý život je odkázaný na mámu a ona to dobře ví. A do poradny to bych ho nikdy nedostala. Nejezdí s námi vlastně níkam, i nákupy si vyřizuji sama s dětmi. Už jsem s ní kolikrát přerušila kontakt, ale vždycky za pár dní přilezla a prosila že by potřebovala odvést k doktorovi, že je jí strašně zle a já vždycky šla. A jakmile zase nic nepotřebuje začne to znova. Chová se hezky jen když něco sama potřebuje, buď koupit nebo někam vézt. A když jednou za uherský rok nás přítel někam vezme na výlet tak se hned rozčiluje, že on jede s námi a ona má sedět doma.

Mně přijde, že problém není tchýně, ale přítel. Můžu se zeptat, máš z toho vztahu něco jiného než to, že u něj bydlíš? Přítel s vámi čas netráví, pomlouvá tě u své matky, v zásadě stojí proti tobě… Koupla bych je do zadele oba dva.

nostress
Extra třída :D 13473 příspěvků 28.02.18 22:56
@Lalelale píše:
Mně přijde, že problém není tchýně, ale přítel. Můžu se zeptat, máš z toho vztahu něco jiného než to, že u něj bydlíš? Přítel s vámi čas netráví, pomlouvá tě u své matky, v zásadě stojí proti tobě… Koupla bych je do zadele oba dva.

Asi tak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 23:03

Tchýně k pohledání, asi jako mám já. Co bylo výše napsáno, také sdílím. Doporučuji ti najít si psychologa, který to z dané situace pomůže ven, pomůže ti to správně řešit a vyřešit. Když si projdeš různé internetové poradny na téma tchýně, zcela zásadní je vždy postoj jejího syna a ten, jak píšeš, není správný. Ve vztahu jsi asi sama, takže kdyby se nepodařilo s přítelem pohnout, našla bych si nové bydlení a nového partnera.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >