Prosím sos ;( Peklo jménem Covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.11.21 01:03

Prosím sos ;( Peklo jménem Covid

Dobrý večer. Jsem dá se říci na dně. Prosím poradí mi někdo? Vždy jsem byla velmi pozitivní člověk. Jenže časté zdravotní problémy to u mě trochu změnili. Momentálně je můj syn který má 16 let od rána Covid pozitivní má zvýšenou teplotu začal trochu kašlat a je unavený a máme ještě 3 měsíční miminko o které se moc bojím. Máme jít s manželem i my na PCR test i miminko za 5 dnů domácí test nám vyšel negativní ale moc se bojím o syna který je navíc lehký astmatik a i o malé miminko a o sebe jsem diabetička 2 typu užívám léky a i o manžela. Prosím zažil to taky někdo? A jak jste to zvládli? Děkuji a všem přeji moc zdraví. A ne nejsme očkování nevěřím tomu I když syn chtěl jít tak si to nyní vyčítám že není očkovaný když chtěl mám problém i s PCR testem bojím se tý špejle až kamsi tak doufám že to půjde i ze slin udělat. Ano jsem srab přiznám se. Prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25466
30.11.21 01:18

Na tom je těžko co radit, očkovat jste se mohli jít, nechtěli, tak teď budete muset nemocí projít. Vy možná, syn určitě. Někteří to zvládnou v pohodě, někteří s problémy.
Jediné, co můžu poradit, je ležet, odpočívat, vitamíny, a poradit se s lékařem na další postup.
Co bys chtěla slyšet? Že to bude v pohodě? Jo, s velkou pravděpodobností jo, ale slíbit ti tu bohužel nikdo nic nemůže :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
30.11.21 01:31

A to je právě to, co furt říkám…Dospělý by měli myslet na své děti v této těžké době. Dělat maximum pro to, aby se chránili. Sebe a především své děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 01:46

Syn bude určitě v pohodě, kolem mě puberťáci všichni v cajku, i astmatici a alergici úplně v pohodě. S miminkem zkušenost nemám..My zdraví dospěláci, no šlo to…chřipka, tedy za mě, byla horší.
Ale jako diabetik jsi hloupá, že jsi nešla. Tam bych řekla, že ty rizika Covidu převažují ty rizika vakcíny. Jinak nejsem extra zastánce očkování, sama tedy jsem, ale kvůli snadnějšímu cestování, o nějakém medicínském hledisku nemůže být ani řeč, bohužel :?
Ze slin PCR chodíme zásadně, odmítám testy z nosohltanu, ale my jsme z hlavního města, tady ty možnosti jsou. Ale z nosohltanu to taky není nic strašného, je to opravdu tak strašné krátká chvíle, že nemá smysl se kvůli tomu nějak stresovat. Já bohužel mám tak zodpovědného zaměstnavatele, že nám proplácí PCR testy pokaždé, kdy se byť jen minimálně mihnem kolem nějakého pozitivního kolegy, což je bohužel poměrně často, tak proto chodím už jen na ty slinové. To abych nebyla za fajnovku, co se bojí z toho nosohltanu, není to nic strašného.
Anonym- osobní info. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 02:09
@Anonymní píše:
Syn bude určitě v pohodě, kolem mě puberťáci všichni v cajku, i astmatici a alergici úplně v pohodě. S miminkem zkušenost nemám..My zdraví dospěláci, no šlo to…chřipka, tedy za mě, byla horší.
Ale jako diabetik jsi hloupá, že jsi nešla. Tam bych řekla, že ty rizika Covidu převažují ty rizika vakcíny. Jinak nejsem extra zastánce očkování, sama tedy jsem, ale kvůli snadnějšímu cestování, o nějakém medicínském hledisku nemůže být ani řeč, bohužel :?
Ze slin PCR chodíme zásadně, odmítám testy z nosohltanu, ale my jsme z hlavního města, tady ty možnosti jsou. Ale z nosohltanu to taky není nic strašného, je to opravdu tak strašné krátká chvíle, že nemá smysl se kvůli tomu nějak stresovat. Já bohužel mám tak zodpovědného zaměstnavatele, že nám proplácí PCR testy pokaždé, kdy se byť jen minimálně mihnem kolem nějakého pozitivního kolegy, což je bohužel poměrně často, tak proto chodím už jen na ty slinové. To abych nebyla za fajnovku, co se bojí z toho nosohltanu, není to nic strašného.
Anonym- osobní info. Díky

Děkuji za zprávu. Vím u diabetu hrozí horší průběh nemusí to tak být ale může ale prostě mám v sobě obavy že by mi to mohlo něco udělat a jsou případy kdy očkování opravdu způsobilo problém. Když už tak Pfizer ale i tak strach mi to nedovolí. V pátek jdeme s mužem na test tedy pokud bude termín kam chceme jít a potom bych si nechala udělat test na protilátky mě napadlo. Co myslíte? Doufám že budu negativní. Prý ale i existuje lék jsem to někde četla a ten se může podávat diabetikům na kapackach a nebo nad 60 let že to člověku uleví? Ale modlím se a budu se modlit at jsme všichni v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
16801
30.11.21 02:11

Kdyz nejsi ockovana, chce to mit nejaky plan B…

Loni kolovala informace, proc astmatici nesou covid celkem dobre, a pry na to funguji ty dejchaky, ale chce to pouzivat od prvnich priznaku. Urcite to pujde vygooglit.

Nic nezkazis ani vysokym mnozstvim C a D vitaminu a zinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16801
30.11.21 02:14
@Anonymní píše:
Děkuji za zprávu. Vím u diabetu hrozí horší průběh nemusí to tak být ale může ale prostě mám v sobě obavy že by mi to mohlo něco udělat a jsou případy kdy očkování opravdu způsobilo problém. Když už tak Pfizer ale i tak strach mi to nedovolí. V pátek jdeme s mužem na test tedy pokud bude termín kam chceme jít a potom bych si nechala udělat test na protilátky mě napadlo. Co myslíte? Doufám že budu negativní. Prý ale i existuje lék jsem to někde četla a ten se může podávat diabetikům na kapackach a nebo nad 60 let že to člověku uleví? Ale modlím se a budu se modlit at jsme všichni v pořádku.

Ano, praktik te muze poslat na kapacku na aplikaci protilatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 02:16

@Lucie_Sx Syn má doma Avamis a Flutiform. Zkusím zítra přidat více ovoce a třeba koupit na Rohlíku nějaké vitamíny.
Modlím se ať jsme všichni fit. Prosím držte nám palce děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 02:16

@Lucie_Sx Ale to jen v případě že bych byla pozitivní a nebylo mi dobře? A znáte někoho kdo na tom byl?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 02:18
@Anonymní píše:

Zavolala bych v případě pozitivity svojí doktorce a poradila se, čím to v začátcích nejlíp podchytit jako neočkovaný diabetik.

• Citovat
  • Nahlásit
1738
30.11.21 02:53

A ceho se tak prosim te u ockovani bojis? Divim se, ze jako rizikovy pacient jsi nesla davno!!
Ja jsem ockovana jako rizikovy pacient, dokonce od nedele mam i treti davku a nic se mi doposud hrozneho z ockovani nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
30.11.21 02:56

Tak vždycky je to o tom zvážit, jestli se bojíš víc nemoci nebo očkování. To je regulérní úvaha, a není na tom nic špatného. Vy jste se víc báli očkování, tak byste teď měli být spokojení, že jste se mu vyhnuli. S riziky jste počítali, takže máte za to, že jsou minimální (a skutečně mohou být). Teď už nemá smysl to hrotit, u toho diabetu, pokud nemáš jiné problémy - nadváha, srdce, ledviny, játra, tak by to nemuselo být nic hrozného, možná se ani nenakazíš. U syna teda trochu jeho smůla, že si to neprosadil, vzhledem k pravděpodobnosti nakažení (pokud teda není samotář), průběh může mít OK, ale teda ten post-covidový syndrom nezavidím - není nad to být na tom coby teenager s energií jako padesátník (navíc astmatik)… U mimin zatím moc dat o následcích nejsou, ukazuje se, že jsou o něco pomalejší ve vývinu, ale to může být dočasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
30.11.21 04:15

Neboj se. Pokud ma clovek strach, tak uz napul prohral a sklada zbrane jeste pred bitvou. Strach neni dobry radce. Vzpominam si na starou knihu o strasidlech, kterou jsme mely jako deti. Mimo jine tam byla nakreslena i Cholera. Tehdy byla pro lidi skutecne strasidlo. Rika se take - odrikaneho chleba nejvetsi krajic apod. Dobre ze priprav, udelej maximum pro prevenci - a hlavne NEMEJ STRACH. Prece nikdo nechce zit roky ve strachu pred ‚nejakou‘ nemoci. Jeste tu s nami nejakou dobu bude, nebo spise jiz naporad. Naopak ver, ze kdyby tahle (nebo jina) nemoc prisla, tak bude vse v poradku a vsichni se s ni vyrovnate. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3366
30.11.21 04:56

Chovas se hystericky. Ockovat si nedovolila synovi, ac jsi rizikova nesla jsi na ockovani. Je zajimave, ze vsichni neockovani znaji ockovani, kteri meli po ockovani nasledky. Ja mam kolem sebe mozna i 100 ockovanych a nikdo nemel zadne dlouhodobe nasledky. Takze se seber nez vystresujes celou rodinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
30.11.21 05:13

Jojo, pozdě bycha honit! Chudák 16ti letej kluk, kterej chtěl, ale matka mu to zakázala. Tak snad budete ok, bez dlouhodobých následků. Vaše imunita je přeci silnější, než nějaký virus z Číny, no ne?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat